Висловлюю щирі співчуття родинам і близьким загиблих внаслідок ракетного удару, завданого по нашій громаді 6 липня 2026 року. Це непоправна втрата для всієї громади. Світла пам'ять кожному, чиє життя передчасно обірвала російська атака.
Станом на 13:00, 8 липня 2026 року, внаслідок ворожої атаки загинуло 8 осіб. До КНП «Вишнівська міська лікарня» звернулися 13 постраждалих. Із них 12 осіб перебувають на амбулаторному лікуванні, одна особа – на стаціонарному.
Ракетний удар спричинив значні руйнування інфраструктури громади. Пошкоджено та знищено будинки приватного сектору, багатоквартирні житлові будинки, промислові, комерційні та інші об’єкти.
На сьогодні пошкоджено 253 приватні будинки, з яких:
91 будинок має третій ступінь пошкодження та не підлягає відновленню;
47 будинків мають другий ступінь пошкодження та потребують капітального ремонту;
115 будинків мають перший ступінь пошкодження та підлягають поточному ремонту.
Також пошкоджено 27 багатоквартирних житлових будинків.
Для координації робіт із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території громади розгорнуто штаб. До якого вже звернулося 1 020 осіб.
Цілодобово працюють три Пункти незламності:
м. Вишневе, вул. Святошинська, 44 (Ліцей «Основа»);
м. Вишневе, вул. Машинобудівників, 3 (Ліцей «Ідеал»);
с. Крюківщина, вул. Мічуріна, 12-А (Ліцей «Лідер»).
До Пунктів незламності звернулися 11 осіб.
На гарячу лінію Вишневої міської ради за телефонами 063 966 46 94 та 04598 516 21 за консультаціями звернулися 618 громадян.
Триває робота щодо оформлення компенсацій за пошкоджене та знищене майно. Загалом отримано 422 заяви за програмою «єВідновлення», з них:
через застосунок «Дія» – 360 заяв;
через ЦНАП – 62 заяви.
Комісією вже обстежено 30 об’єктів пошкодженого майна.
Управлінням соціального захисту населення Вишневої міської ради зареєстровано 444 звернення щодо надання фінансової допомоги.
Комунальні служби громади продовжують працювати в посиленому режимі: проводять розчищення вулиць і доріг від уламків та сміття, здійснюють тимчасове відновлення віконних прорізів, забезпечують першочергові потреби постраждалих мешканців.
До ліквідації наслідків ракетного обстрілу залучено:
28 одиниць комунальної техніки та 181 працівника комунальних підприємств Вишневої міської ради;
від Бучанського району надано 16 одиниць техніки та залучено 172 особи;
до роботи комісій з обстеження долучено 10 фахівців, зокрема 7 осіб із міста Буча та 3 особи з міста Ірпінь.
Станом на зараз централізоване водопостачання та водовідведення працюють у штатному режимі, газопостачання наявне. Електропостачання частково відсутнє у приватному секторі, де тривають роботи з ліквідації наслідків обстрілу. З міркувань безпеки, за вказівкою рятувальників, окремі ділянки тимчасово знеструмлені.
З початку проведення робіт уже вивезено 1 820 кубічних метрів будівельного сміття.
Від імені всієї громади висловлюю щиру вдячність усім, хто долучився до ліквідації наслідків трагедії: голові Київської обласної військової адміністрації Миколі Калашнику, громадам Київщини, волонтерам, рятувальникам, медикам, працівникам комунальних служб, народним депутатам, представникам бізнесу, благодійним організаціям та кожному небайдужому громадянину, який простягнув руку допомоги.
Просимо не вірити чуткам і не поширювати недостовірну інформацію щодо причин, обставин та місця детонації, а дочекатися офіційних висновків комісії, створеної Президентом України Володимиром Зеленським.
Разом ми долаємо цей важкий період. Ми підтримуємо одне одного, працюємо задля відновлення нашої громади та обов’язково відбудуємо все, що було зруйновано.
Міський голова Ілля Діков










