Городецька Ганна Олександрівна народилася 28 липня 1990 року в м. Вишневе Київської області у родині філологів. Філологиня в третьому поколінні. Письменниця, фольклористка, перекладачка, гідиня.
В 2013 році закінчила магістратуру Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, отримавши кваліфікацію «Філолог, викладач української мови та літератури, англійської мови, фольклорист, магістр фольклористики».
У 2017 році захистила дисертацію на тему «Семіосфера трапези в українському фольклорі».
З 2013 року до 2023 працювала у Національному заповіднику «Софія Київська».
Проводила екскурсії для прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, дружини президента Туреччини Еміне Ердоган, прем'єр-міністра Норвегії Йонаса Гар Стьоре та інших відомих особистостей.
Фахова компетенція та знання, отримані протягом років роботи в Софійському соборі, стали основою дебютного роману «Інша Марія».
• Роман «Інша Марія» вийшов друком у видавництві «Дім Химер» в грудні 2020 року.
• У жовтні 2022 року у видавництві «Темпора» вийшла друком повість «Інклюзія».
• У 2023 році у Видавництві Старого Лева вийшла друком повість «Господь не любить веганів». Перша презентація книги відбулася в рамках XXX Форуму видавців у Львові.
Відзнаки
• Роман «Інша Марія» отримав спецвідзнаку літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» 2020 року.
• Повість «Інклюзія» увійшла у список найкращих книжок 2022 за версією PEN Ukraine
Про книжку "Інклюзія"
"Інклюзія" - це зворушлива історія про людей з різним минулим, які вибрали вечірню школу, щоб змінити своє майбутнє. Герої книги проживають складні моменти свого життя, з якими вони не можуть впоратися самостійно. Вони залежать від турботливої вчительки Олени Трохимівни, яка допомагає їм не тільки навчатися, але й знаходити силу боротися зі своїми проблемами.
Авторка знайомить нас з кожним з героїв книги, розкриваючи їх характери та долі, і показує, як важко доводиться боротися зі складними життєвими обставинами. Роман "Інклюзія" не просто розповідає історії, він навчає читачів приймати інших людей та розуміти їхні потреби.
Книга дуже чутлива та піднімає багато важливих тем, таких як соціальна інклюзія та питання рівності у суспільстві. Городецька прекрасно використовує мову та образотворчість, створюючи відчуття, що читачі знаходяться поруч з героями, співчуваючи їхнім переживанням та проблемам. Створюється відчуття глибинної емпатії. Твір ніби екстраполює на кожного з нас ці проблеми, змушуючи не просто співпереживати персонажам, але й замислюватися над питаннями «А як на його місці вчинив би я?», «А чи впорався б я з такими випробуваннями?». Безумовно, подібні роздуми мають глибокий повчальний ефект.
Узагалі, "Інклюзія" - це дуже глибока, розумна та важлива книга, яку можна сміливо рекомендувати всім, хто цікавиться соціальними проблемами та людськими взаєминами.
< Попередня | Наступна > |
---|