Тетяна Михайлівна Домашенко народилася 3 вересня 1954 року в селі Рокита Великобагачанського району Полтавської області.
У 1974 році закінчила навчання в Полтавському сільськогосподарському технікумі, отримавши спеціальність агронома-плодоовочівника, за направленням розпочала свою трудову діяльність в с. Рябушки Лебединського району, що на Сумщині. Пізніше здобула спеціальність філолога (українська мова та література), закінчивши Харківський державний університет. З 1980 року розпочала педагогічну діяльність. Працювала також у сфері культури та журналістики.
Вірші почала писати ще зі шкільних років, але перша поетична збірка “Калинове намисто” вийшла аж у 2000 році у видавництві “Каменяр”. Наступні книги виходили у видавництві “Духовна вісь”, яке було засноване авторкою у 2001 році і працює під її керівництвом донині. За цей час побачили світ близько сотні книг духовно-патріотичної тематики різних авторів. Серед них є кілька поетичних збірок Тетяни Дома¬шенко: “Озовітесь - мати кличе” (2001); “Дві дороги” (2004); “Ода батьківській хаті” (2010); “Небесна Сотня воїнів Майдану” (2014); “Ангели-охоронці” (2016); “Співай, Україно” (2018).
До речі, саме Тетяна Домашенко є автором цього крилатого образу - “Небесна Сотня”, а цей вірш із символічною назвою, написаний авторкою на Майдані 21 лютого 2014 року, уже став піснею, яка часто звучить у хвилини пам’яті героїв Революції Гідності у виконанні аматорських колективів.
Не дивно, що поезія Тетяни Домашенко торкається усіх сфер життя, адже вона невгамовний громадський діяч. Звичайно ж, і Помаранчева революція, і Революція Гідності не оминули її полум’яного серця, про що засвідчує ця патріотична поезія.
Філософсько-гумористичний світ батька і пісенно-прагматичний характер мами поєдналися у творчій особистості поетеси. Відчуття причетності до славного козацького і письменницького роду у Тетяни від дядька по материнській лінії Юрія Кругляка, відомого українського письменника, а любов до землі - від роду Василенків по батьковій лінії.
Ким би не працювала Тетяна Михайлівна - чи агрономом в юності, чи педагогом в зрілості, старшим науковим працівником музею в Миргороді, чи директором музею м. Вишневого, головним редактором міської газети, чи директором видавництва - поезія органічно впліталася у всю її повсякденну роботу.
Тетяна Михайлівна - цікава і духовно багата особистість. Її творчий світ - безмірний і розмаїтий, а життя поетеси - це переплетені стежки-дороги, що єднають земне й небесне в одній неповторній душі поета. Збірка поезій “Служити Богу й Україні” пронизана численними присвятами славним українцям. Серед них є як герої зі світовим ім’ям, так і прості патріоти рідного краю, котрим авторка завдячує за їх незборимий дух у прагненні Волі.
Тетяна Домашенко - тайна, ще не розгадана читачами, про яку ніби жартома говорить поетеса:
...Ось така собі Тетяна,
Хочеш — ближче придивись:
Жінка проста і звичайна,
Маю в серці диво-тайну -
Розгадаєте колись...
Надія Максимів
< Попередня | Наступна > |
---|