ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Мешканцям ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

Центр надання соціальних послуг

Вишневої міської ради

Бучанського району

Київської області

знаходиться за адресою:

м.Вишневе, вул. Квітнева, буд.15.

 

Графік прийому громадян

Понеділок 9:00 – 13:00 та 14:00 – 17:00

Середа 9:00 – 13:00 та 14:00 – 17:00

 

Телефони для консультацій:

 067-841-58-64; 050-613-99-40; 04598-72822

cnsp.vyshneve@gmail.com

 

Директорка Центру надання соціальних послуг Вишневої міської ради Мельниченко Оксана Миколаївна

 


Головною метою роботи Центру є соціальна підтримка сімей, осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.
 
Основні цілі надання соціальних послуг:
·         профілактика складних життєвих обставин;
·         подолання складних життєвих обставин;
·         мінімізація негативних наслідків складних життєвих обставин.
 
Основними завданнями Центру є:
·         проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення;
·         надання особам/сім’ям комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг, затвердженого Мінсоцполітики, з метою мінімізації або подолання таких обставин.
·         Центр виявляє таких осіб/сім’ї і веде їх облік;
·         проводить оцінювання потреб осіб/сімей у соціальних послугах;
·         надає соціальні послуги відповідно до державних стандартів соціальних послуг;
·         надає допомогу особам/сім’ям у розв’язанні їх соціально-побутових проблем;
·         забезпечує соціальне супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу;
·         забезпечує соціальний патронаж осіб, які відбули покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування таких покарань на підставах, передбачених законом;
·         складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми тощо
·         особам похилого віку та особам з інвалідністю соціальними робітниками центру надається допомога у самообслуговуванні, у веденні домашнього господарства (закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів).
 
Центр надає наступні види послуг:
  1. інформування;
  2. консультування;
  3. посередництво (медіація);
  4. представництво інтересів;
  5. соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах;
  6. соціальна інтеграція та реінтеграція;
  7. кризове та екстренне втручання;
  8. соціальна адаптація;
  9. соціальна профілактика;
  10. догляд та виховання дітей в умовах наближених до сімейних;
  11. соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
  12. догляд вдома.
 
Центр надає соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, зумовлених:
·         інвалідністю;
·         бездомністю;
·         безробіттям;
·         малозабезпеченістю;
·         поведінковими розладами у дітей через розлучення батьків;
·         ухиленням батьків або осіб, які їх заміняють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;
·         втратою соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування у місцях позбавлення волі;
·         жорстоким поводженням з дитиною;
·         насильством за ознакою статі;
·         домашнім насильством;
·         потраплянням у ситуацію торгівлі людьми.
 
Центром виявляються сім’ї/особи, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, визначаються індивідуальні потреби сімей/осіб у соціальних послугах та організовується їх надання, проводиться соціально-профілактична, інформаційно-просвітницька робота з сім’ями/ особами, спрямована на запобігання складних життєвих обставин.
 
При потребі працівники центру організують взаємодію з іншими фахівцями та службами, нададуть інформацію щодо соціального захисту, допоможуть в оформленні або відновленні документів, отриманні безоплатної правової допомоги, а також здійснять інші заходи щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
 
Робота центру ґрунтується на принципах індивідуального підходу до кожної людини, гуманності, доступності, відкритості, законності, соціальної справедливості, конфіденційності та відповідальності за дотримання етичних і правових норм.
 
Корисні посилання:
 
Сторінка у Фейсбуці https://www.facebook.com/cosialcenterVyshneve
 

Соціальна послуга «Догляд вдома»

Соціальна послуга «Догляд вдома»В першу неділю листопада в Україні відзначають День працівників соціальної сфери, праця яких, є важливою для громади. Щоденне спілкування та підтримка сімей з дітьми/осіб, які опинились в складних життєвих обставинах - одне із завдань спеціалістів Центру надання соціальних послуг Вишневої міської ради.

Напередодні професійного свята хочемо розповісти вам про жінку, яка отримує соціальну послугу «Догляд вдома».

Миколайчук Надія Панасівна

Багато років тому, в один із вересневих днів золотої осені 1939 року, народилась із веселою вдачею, чудова, маленька дівчинка Надійка, Надюша, Надія… Батьки дали їй таке ім’я з надією на її щасливе життя.

Миколайчук Надія Панасівна, родом із села Верболози, Козятинського району, Вінницької області, зростала в багатодітній сім’ї, де було четверо дітей.

Вся сім’я сільських робітників жила дуже бідно, але всі були щирими, дружніми. В родині панувала любов та повага один до одного. Але прийшло в Україну лихо, розпочалася війна.

Надія Панасівна пам’ятає, коли батько пішов на війну, вся сім’я його проводжала. Батько всіх дітей по черзі ніс на плечах, немовби відчував, що не повернеться. Так і сталося. Він пропав безвісти.

Розпочалось тяжке життя, тяжке дитинство.

Коли маленькій Наді було 9 років, померла її мама. Опікувався всіма чотирма дітьми дідусь по лінії батька. Надія Панасівна і до цього часу, говорячи про нього, називає його лагідно «дідуня».

Все дитинство Надії пройшло у допомозі по господарству. Потрібно було пасти гуси та корову, а пізніше і доїти її, обробляти город. О третій годині ранку ходила далеко на поле в'язати жито, робити снопки. Жито жала старша сестра, а менші в’язали.

В п'ятнадцять років Надія пішла в районний центр Козятин доглядати літню жінку і мала вже кошти на свій хліб. Кожної неділі ходила додому в своє село 18 км. Пішки туди і назад, побачитися з рідними, поспілкуватись. Дорога проходила через три села.

В шістнадцять років почала працювати в колгоспі дояркою.

В двадцять сім років Надія Панасівна приїхала в Київ та влаштувалась на роботу в «Дорбудтрест» Південно-Західної залізничної дороги, Київського будівельного управління №1, маляром. Від «Дорбудтрест» Надія отримала тимчасове житло - ліжко в гуртожитку в місті Вишневе, по вулиці Залізничній.

Молоді роки проходили безтурботно та весело.

Маючи гарний голос та добре співаючи, разом із подругами, Надія приймала участь в художній самодіяльності в будинку культури при «Дорбудтресту». Хор, в якому співала Надія, постійно займав призові місця в різних конкурсах. Надія була щаслива.

Щодня їздячи на роботу з Вишневого до Києва електропотягом, Надія мріяла про своє власне житло. В тридцять п’ять років мрія Надії Панасівни здійснилась. Вона отримала квартиру, як дочка загиблого на фронті батька.

Миколайчук Надія Панасівна була чесною, порядною, відповідальною людиною та дуже сумлінним працівником, за що неодноразово нагороджувалась почесними грамотами та дипломами.

Все своє життя Надія Панасівна працювала самовіддано для своєї держави та її людей. Це був її вибір, її ставлення до всіх і всього. Низький їй уклін.

В п’ятдесят п’ять років Надія Панасівна оформила пенсію за віком, але не припинила працювати, тому що була незамінним працівником. Надія Панасівна мала бійцівський характер та незламну силу волі, всього добивалась чесною працею та справедливим ставленням до всіх оточуючих її людей.

Цього року Надії Панасівні виповнилось вісімдесят чотири роки! Але вона має великий оптимізм, бореться із своїми хронічними захворюваннями, а допомагає їй в цьому – фізкультура. Щоденні фізичні вправи підтримують тіло та дух Надії. В будинку, де проживає Надія Панасівна ліфт відсутній, тому необхідно кожного дня долати чотирьохповерховий рубіж, незважаючи на хворобу ніг.

Жага до життя, повага та любов до ближнього переважає всі негаразди. Девіз цієї надзвичайної людини «Ніколи не здаватись», гідний поваги та похвали.

Миколайчук Надія Панасівна дуже вдячна своєму соціальному працівнику Центру надання соціальних послуг Вишневої міської ради - Сапаєвій Олені Павлівні та всім спеціалістам Центру за якісну роботу, доброзичливість та любов до своєї професії.

 



СЛУЖБA ПІДТРИМКИ СІМЕЙ З ДІТЬМИ РАННЬОГО ТА МОЛОДШОГО ВІКУ.

СЛУЖБИ ПІДТРИМКИ СІМЕЙ З ДІТЬМИ РАННЬОГО ТА МОЛОДШОГО ВІКУ.   Заняття з лікувальної фізкультури є частиною соціально-пихологічної допомоги в Службі підтримки дітей раннього та молодшого віку що діє у Вишневій громаді з червня 2023 року завдяки взаємодії Центру надання соціальних послуг Вишневої міської ради та МБО Надія та житло для дітей.

За час роботи служби охоплено 135 сімей та 164 дитини віком до 7 років. Спеціалісти - дифектолог, логопед, арттерапевт реабілітолог/ЛФК, психолог та спеціаліст з розвитку та інші фахівці провели 1120 індивідуальних консультацій та 467 групових заходів з дітьми та батьками.

Розповідаємо про роботу реабілітолога. Невід’ємною частиною розвитку дитини є її фізичний розвиток. Розвиток її великих і дрібних моторних функцій. Тому на заняттях ЛФК з дітьми ми робимо загально зміцнюючі вправи, вправи на профілактику порушень постави, вправи для покращення координації рухів, вправи для покращення рівноваги, розвитку дрібної моторики та інші вправи для фізичного розвитку дітей.

Для мотивації та зацікавлення діток займатися фізкультурою граємо в рухливі ігри з м’ячиками, гімнастичними палочками, обручами. Діти с задоволенням відвідують заняття.

Батькам діток з певними порушеннями фізичного розвитку надається комплекс вправ для виконання вдома.

У результаті занять ЛФК батьки помічають покращення психо-емоційного стану дитини, покращується координація рухів і збільшується їх обсяг. Також у діток розвиваються навички спілкування і взаємодії, з’являється навичка працювати в команді.

Окремо хочу виділити роботу з дітьми з інвалідністю (ДЦП,РАС). Таким діткам вкрай необхідна фізична терапія. Зміни у них відбуваються повільніше, важко дається кожен новий рух, кожна нова навичка. Але і у них відбуваються позитивні зміни. Діти адаптуються, покращується їх психо-емоційний стан і спостерігається збільшення обсягу рухів. Реабілітолог Тетяна Абдулаєва.

Зареєструватися на заняття за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1viKuLctK8Un607dNm3-EmDNgmNrB4TaKqlMb5yRTCc0/edit