Тяжкі отруєння, невимовна шкода здоров’ю людини, а іноді й смерть – ось наслідки вживання неякісної лікеро-горілчаноїпродукції, яка виробляється на незаконних засадах. За 2014 рік працівниками оперативного управління ГУ ДФС Київської області було викрито чотири організації, які займаються незаконним виготовленням продукції, в тому числі й підакцизної групи товарів. Цей рік для них також розпочався плідно.
Завдяки співпраці працівників слідчого управління податкової міліції та оперативних підрозділів Київської області 26 січня на території Білоцерківського району було виявлене та припинено незаконне виробництво лікеро-горілчаної суміші. Цю продукцію збиралися реалізовувати не тільки на місці функціонування цеху, а й по всій Київській області. «В приміщенні підприємства переробляли спиртовмісний засіб для омивання автомобільного скла на лікеро-горілчану продукцію», – зазначає полковник податкової міліції, керівник підрозділу оперативного управління ГУ ДФС у Київській області Роман Потапов. За допомогою спеціального обладнання в суміші підвищували міцність спиртовмісної рідини, очищали від сторонніх домішок, розводили водою і отримували горілчаний сурогат, який в подальшому розливався у пляшки.
«Це фактично був технічний спирт, який не придатний для виготовлення лікеро-горілчаної продукції і страшно уявити до яких наслідків це призвело б, якби така суміш вийшла у вільний обіг. На щастя, ми перешкодили цьому», – повідомив Роман Васильович. На сьогоднішній день ця рідина віддана на експертні дослідження, слідство по цій справі триває. Всі фігуранти встановлені, вони допитуються в законному порядку. І якщо незаконність їх дій буде доведена, то за статтею 204 Кримінального кодексу України, їм загрожує штраф від трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією обладнання та виготовленої продукції. «Скоріш за все зазначена суміш буде визначена неякісною і буде підлягати знищенню», – підкреслює Роман Потапов.
До того ж у рамках слідства працівниками податкової міліції Київщини проводилися обшуки складських приміщень, під час яких виявлено 4 тонни підробленої горілки, 8 тонн спиртової рідини та 60 тисяч літрів концентрату склоомивача. Загальна ж сума вилучених підакцизних товарів, сировини та обладнання становить близько 5 млн. 300 тис гривень.
Оперативна робота органів податкової міліції – це, звісно, першооснова гаранту безпеки громадян, але не варто забувати й про власну пильність та бути обачними у виборі продукції. На які ж якості товару потрібно звернути увагу, розповів Роман Потапов: «По-перше, на ціну продукції, якщо вона занизька, то, напевно, це неофіційне виробництво, яке становить загрозу життю людини, по-друге, на пляшці повинна бути акцизна марка, яка говорить про законність виготовлення та якість продукції, по-третє, місце реалізації товару повинно мати відповідну ліцензію на дозвіл продажу». Також представник податкової міліції наголосив, що такі дозвільні документи мають бути розміщенні у доступному для споживача місці аби він міг ознайомитися з інформацією про суб’єкт господарювання, коли і ким видана ця ліцензія і чи не збіг термін її дії. Ще Роман Васильович зазначив, якщо наліпка на плашці відпадає, то це свідоцтво виробництва товару в кустарних умовах і така продукція не придатна до вживання.
Незаконність виробництва, вибуховий вміст рідини, який нищить здоров’я людей – ось той ворог, з яким щодня борються працівники оперативного управління ГУ ДФС Київської області. А викриття підпільного цеху з виготовлення лікеро-горілчаної продукції у Білій Церкві убезпечило життя тисячі громадян. Але цей ворог непередбачуваний, тож будьте обачні, купуючи товар, пам’ятайте здоров я – то найцінніший скарб.
< Попередня | Наступна > |
---|