Україна знаходиться на шляху до вступу в Євросоюз, тому провідні міста країни не цураються набирати досвід у сусідніх держав, які вже пройшли цей шлях. Зокрема Вишневе давно співпрацює з Польщею з питань місцевого самоврядування та переходу на альтернативні види палива.
Нещодавно між польською компанією «Techimpex» тавладоюВишневого було підписано угоду про проведення енегроаудиту та модернізації теплозбереження. Дане рішення було прийнято на одній із сесій Вишневої міської ради, адже місто має вивчати європейський досвід у всіх галузях життєдіяльності. Найбільше наших комунальників цікавить польський досвід вдосконалення системи теплозабезпечення. Наразі поляки отримують більш якісні послуги за меншу вартість. Як саме вони досягли таких високих результатів розповів представник польської компанії «Techimpex» Крістофер Следзінські.
«Ми підписали договір, мета якого - провести енергоаудит у Вишневому з використанням усіх новітніх технологій. Ми раді, що зможемо використати свій 20-річний досвід для допомоги вашому місту», – зауважив Крістофер Следзінські. Він зазначив, що ситуація, яка склалася в Україні зараз, була в Польщі у 90-х роках минулого століття. Ціна на газ тоді зросла втричі і довелося шукати альтернативу блакитному паливу. Проте керівництво країни змогло впоратися з негараздами. Найважливіше для зниження споживання енергії та зменшення витрат, пов’язаних із забезпеченням належних умов для комфортного проживання – термомодернізація.
Як зазначають польські колеги, перш ніж вживати необхідних заходів для утеплення будинку необхідно провести енергоаудит. «Ми побачимо, що вам треба зробити для раціонального використання тепла та чим наш досвід зможе допомогти. Якщо ми зможемо знайти відповідь разом, я буду сприяти, аби роботи фінансувалися через польський банк», – розповів Крістофер Следзінські. Представник компанії запевнив, що технології, які виробляються в Польщі, продаються за кордон за дуже вигідними умовами.
Енергоаудит триватиме два місяці, після чого можна буде почати модернізацію. Щоправда, можуть виникнути проблеми з вишнівчанами, які вже самостійно утеплили будинки – мало хто захоче платити вдвічі більше. Слід зазначити, що у зв’язку з невтішними прогнозами на майбутнью зиму, вишнівчани активніше, ніж завжди почали звертатися до спеціалізованих робітників і фірм, аби утеплити зовнішні стіни власних квартир. Проте для того, аби отримати бажаний ефект необхідно проводити термомодернізацію для будинку в цілому. «Якщо утеплити не весь будинок, це буде як відчинена кватирка», – пояснив Крістофер Следзінські. Він обіцяє, що через рік чи два вишнівчани вже зможуть помітити результат.
Для ефективної економії енергії необхідно утеплити зовнішні стіни будинків, модернізувати або замінити системи опалення та вентиляції в будівлі, замінити чи відремонтувати вікна, почати використовувати систему автоматики погоди для управління котельні, а також впровадити індивідуальні лічильники для підрахунку оплати. Для підігріву води представники Польщі рекомендують використовувати сонячну або іншу відновлювану енергію.
Крістофер Следзінські розповів як два роки тому він у лютому відвідав Вишневе. Тоді температура за вікном сягала близько 20 градусів морозу, а у багатьох будинках були відкриті вікна. На його думку це вкрай неекономно – краще вимкнути котел, чим обігрівати вулицю. Дотримуючись головних принципів термомодернізації, польський бюджет заощадив 17 млрд доларів.
< Попередня | Наступна > |
---|