Незалежна моя Україно: у громаді відзначили День Державності

Незалежна моя Україно: у громаді відзначили День Державності

У Вишневій міській громаді відзначили Де...

З Днем Української Державності

З Днем Української Державності

День Української Державності та День Хре...

«Ти як?» — турбота про ментальне здоров’я у нашій громаді

«Ти як?» — турбота про ментальне здоров’я у нашій громаді

На літній естраді відбувся важливий захі...

З Днем Конституції України, громадо!

З Днем Конституції України, громадо!

Вишнева міська громада відзначила одне з...

Шановні мешканці Вишневої міської громади!

Шановні мешканці Вишневої міської громади!

Щиро вітаю вас із Днем Конституції Украї...

ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Ставки місцевих податків та зборів на 2025р. Детальніше тут

Реквізити рахунків для обліку доходів бюджету Вишневої міської ТГ Державний бюджет у 2025 році
Вишневої міської ТГ Міський бюджет       у 2025 році
ти як?

Офіційно




Back Головна

Іпотека і податки: коли відсотки за житловим кредитом можна включити до податкової знижки?


У період зростання ставок та вартості житла багато громадян, які купують або будують житло в кредит, шукають законні можливості зменшити податкове навантаження. Одна з таких можливостей це податкова знижка на частину відсотків за іпотечним кредитом, передбачена статтею 175 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Хто має право на таку знижку?

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до пункту 175.1 статті 175 ПКУ, податкову знижку може отримати платник податку — резидент України, який:

· фактично сплатив у звітному році відсотки за іпотечним кредитом (у гривні або іноземній валюті, перерахованій за курсом НБУ на день сплати);

· використав кредит на придбання або будівництво житла, яке є основним місцем його проживання (що підтверджується пропискою у паспорті).

Що саме включається до знижки?

Згідно з пунктами 175.2–175.5 ПКУ, платник податку може включити до податкової знижки частину суми відсотків, сплачених у звітному році, залежно від таких умов:

· якщо житло (будинок, квартира, кімната) придбане за рахунок іпотечного житлового кредиту, до податкової знижки включається частина суми сплачених відсотків, що дорівнює добутку фактично сплачених у звітному році відсотків та коефіцієнта, який враховує мінімальну площу житла. Такий коефіцієнт розраховується згідно з пунктом 175.3 статті 175 Податкового кодексу України; 

· якщо житло (будинок, квартиру, кімнату) збудовано за рахунок іпотечного житлового кредиту, відсотки, нараховані в перший рік погашення такого кредиту, можуть бути включені до податкової знижки за звітний рік, у якому об’єкт уведено в експлуатацію, набув право власності платника податку та почав використовуватися як основне місце проживання. Надалі платник податку має право щороку включати фактично сплачені відсотки до податкової знижки протягом строку, визначеного пунктом 175.4 статті 175 ПКУ. Загальна сума процентів, що включається до знижки, обчислюється як добуток фактично сплачених у звітному році відсотків і коефіцієнта площі, розрахованого згідно з пунктом 175.3 цієї статті.

· якщо сума отриманого іпотечного житлового кредиту перевищує фактичні витрати на придбання або будівництво об’єкта іпотеки, до податкової знижки включається лише частина відсотків, сплачених за кредитом, що відповідає цільовому використанню коштів.

Як довго діє право на знижку?

Згідно з пунктом 175.4 ПКУ, право на включення до податкової знижки суми, розрахованої згідно з цією статтею, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:

- об'єкт житлової іпотеки придбавається;

- збудований об'єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

У разі якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту.

Важливо, що платник податку має право включити частину відсотків за іпотечним житловим кредитом до податкової знижки, якщо житло є його основним місцем проживання, а кредит використано за цільовим призначенням.

 

Джерело: https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/917607.html

Новини державних органів

Податкова повідомляє