Легалізація заробітної плати – актуальна тема сьогодні
Не втрачає актуальності тема виплати заробітної плати в «конвертах». Оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку та офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, гарантоване право на відпочинок тощо.
Працівник, який отримує заробітну плату в «конверті» втрачає свій трудовий та страховий стаж, що особливо відчутно позначиться на розмірі майбутньої пенсії. Негативні наслідки не укладання трудових відносин, виплати заробітної плати в «конвертах» відчувають як працівники, так і суспільство в цілому.
Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».
Кожен найманий працівник має право вимагати від роботодавця виплати легальної заробітної плати, бо кожна гривня податку, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення пенсії в майбутньому. А тому, слід пам’ятати, що не оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками є порушенням законодавства про працю.
На Київській митниці ДФС зупинено спробу незаконного ввезення біля 14 тисяч флаконів парфумів, засобів гігієни та косметичних наборів відомих світових брендів
Директор одного з вітчизняних підприємств, для оформлення у митному режимі «імпорт» товарів: «парфумерія, одяг, сантехніка та інше», подав в електронному вигляді до митного поста «Святошин» митну декларацію на товар, відправником якого значилася фірма з Великобританії.
Під час митного огляду товару встановлено, що в митній декларації не заявлено за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари. Зокрема, заявлені під торгівельною маркою «Ascania» товари, фактично є товарами інших торгівельних марок. Повне найменування товарів не зазначено.
Відповідно до частини 4 ст. 266 Митного кодексу України у разі самостійного декларування товарів, передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.
За даним фактом складено протокол про порушення митних правил. Не задекларований товар комерційного призначення вилучено до винесення судом рішення у справі. Вартість товару буде встановлено додатково після проведення експертизи.
За даними Інтернет-ресурсів вартість парфумів в Україні деяких відомих брендів, вилучених під час митного огляду, складає: DolceGabbanaRosaExcelsa30 ml- 933 грн, GucciBamboo30 ml– 878 грн, Dsquared2 Want30 ml– 757 грн, IsseyMiyakeL'eauD'issey25 ml– 597 грн, TrussardiBlackExtreme30 ml– 503 гривень.
Через пункт пропуску «Бориспіль» незаконно переміщували понад 500 упаковок лікарських препаратів
Громадянин Індії, який має посвідку на постійне проживання в Україні, самостійно обрав для проходження канал спрощеного митного контролю - «зелений коридор», чим засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Під час проведення вибіркового митного контролю багажу, після перетину громадянином „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю, у двох дорожніх валізах пасажира виявлено 542 картонних фабричних упаковки з лікарськими препаратами індійського виробництва для лікування, зокрема, хронічного гепатиту. На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин Індії не надавав. Документів, що підтверджують вартість препаратів та рецепта на його ім’я на переміщувані ним препарати також пасажир не мав.
З виявлених лікарських засобів громадянину, відповідно до Постанови КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами
на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”, пропущено 5 упаковок кожного найменування.
Складено протокол про порушення митних правил. Препарати вилучено до винесення судом рішення у справі.
ГУ ДФС у Київській області
З початку року за матеріалами оперативних підрозділів на Київщині за порушення митних правил застосовано конфіскацію майже на 9 млн. гривень
Всього в напрямку протидії кримінальним правопорушенням у митній сфері з початку року за матеріалами оперативних підрозділів ГУ ДФС у Київській області розпочато 6 кримінальних проваджень, сума встановлених збитків по яких складає близько 20 млн. гривень.
З початку року до митних органів направлено 9 орієнтувань щодо можливого порушення митного та податкового законодавства, по яких складено 7 протоколів порушення митних правил, за якими застосовано конфіскацію майже на 9 млн. грн. та розпочато кримінальне провадження.
За результатами проведених митних оглядів, накладено арешт на товарно-матеріальні цінності загальною вартістю 13,2 млн. гривень.
Як приклад, в цьому році працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Київській області в рамках досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що через митний пост «Одеса-Порт» здійснювався експорт зернових культур підприємством з ознаками фіктивності.
На підставі ухвали суду накладено арешт на 97 тонн зерна, що знаходилося в контейнерах на території митного поста «Одеса-Порт» та передані на відповідальне зберігання з подальшою реалізацією в дохід держави. Від реалізації зерна вже надійшло до держбюджету 275 тис. гривень.
ГУ ДФС у Київській області
На Київщині виявлено підприємство, що ухилилося від сплати податків на 26,6 млн. гривень
В рамках кримінальної справи проведено документальну позапланову перевірку суб’єкта господарювання за результатами якої донараховано 32,2 млн. грн. (в т.ч. ПДВ – 14,3 млн. грн., штрафна санкція – 3,6 млн. грн. Податок на прибуток – 12,3 млн. грн., штрафна санкція – 2 млн. грн.) В ході перевірки встановлено проведення безтоварних операцій по купівлі-продажу палива. Посадові особи підприємства формально уклали договір про надання консультаційних послуг, тобто, акти виконаних робіт мають формальний характер без відображення реального обсягу наданих послуг, їх результати і сутність. Свідки надали інформацію, що за винагороду приходили в офіс, відповідали на дзвінки, приймали пошту, підтримували порядок, а про діяльність працівників та посадових осіб підприємства їм нічого не відомо. Тобто фактично діяльність не здійснювалася.
ГУ ДФС у Київській області