Сьогодні у світлі складної ситуації докладається чимало зусиль зі збільшення знань щодо надзвичайних ситуацій, в тому числі поповнюють знання з долікарської допомоги. У минулому випуску ви дізналися як зупиняти кровотечу з шиї, руки та передпліччя, а також як накладати джгут і чим його можна замінити. Сьогодні ми розповімо про кровотечі з кінцівок.
Якщо виникла кровотеча з плеча, необхідно звести руки за спиною і максимально наблизити ліктеві суглоби один до одного та зв’язати. «Якщо кров йде з нижньої частини ноги (гомілка), ми беремо складену у багато шарів вату чи бинт, кладемо під коліно, притискаємо гомілку до стегна і прив’язуємо», - пояснює лікар-хірург Вишнівської міської лікарні Святослав Сергієнко. Таким чином відбувається фізіологічне притискання артерії, тому кровотеча повинна зупинитися. Якщо кровотеча зі стегна, необхідно прив’язати нижню частину ноги до тулуба. Даний вид зупинки крові неможна застосовувати при переломах. «Зупиняти кровотечу не обов’язково безпосередньо в рані. Якщо кровотеча з нижньої третини плеча чи передпліччя необхідно притиснути артерію вище», - наголосив лікар.
Варто зазначити, що при артеріальних кровотечах людина може втрачати свідомість, у неї підвищується потовиділення. Може зупинитися серце чи знизитися тиск до 90\60 мм рт ст, прискорюється пульс. «При кровотечі зі стегна необхідно притиснути стегнову артерію першими пальцями обох рук або кулаком. Це тимчасовий метод зупинки кровотечі», - зауважив Святослав Петрович. Також лікар наголосив, що можна перетиснути судину, яка кровоточить, але для цього необхідно мати спеціальний зажим, що у польових умовах трапляється надзвичайно рідко. В екстрених ситуаціях людям без необхідних медичних навичок застосовувати даний тип зупинки кровотечі протипоказано.
У наступному випуску дізнавайтеся про методи зупинки кровотечі при пораненні грудної клітини та живота.
< Попередня | Наступна > |
---|