ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Перша домедична допомога в умовах бойових дій

Розповсюдження первинних медичних навичок - головне завдання сьогодення

Розповсюдження первинних медичних навичок - головне завдання сьогоденняЛюди старшого покоління пам’ятають ті часи, коли в кожному колективі та на підприємствах проводилися заняття з громадської оборони. Покоління того часу готувалися до бойових дій та надзвичайних ситуацій. Багато що з тих часів втрачено і всі ми вважали, що ці знання не знадобляться в житті пересічних громадян.

Але сьогодні в Україні, на жаль, знову бойові дії, тому ніхто не застрахований від можливості потрапити у скрутну ситуацію. Таким чином необхідно нагадати людям як поводитись у надзвичайних ситуаціях.З цією метою у місті був створенийШтаб з надзвичайних ситуацій, який займається не тільки питаннями визначення засобів захисту населення від бойових дій, а й поставив за мету проводити серед населення уроки первинної медичної допомоги.

Журналістами КП «ІА «Інформ» за участі медичних працівників буде опубліковано цикл інформаційних матеріалів з інструкціями дій при отриманні травм чи поранень, методами надання домедичної допомоги.

Перш за все наші журналісти відвідали Києво-Святошинську центральну районну лікарню у Боярці та поспілкувалися з лікарями травматологічного відділення. У лікарів-травматологів завжди дуже багато пацієнтів з різними травмами. «Частіше звертаються з травмами після падіння, рідше – ДТП. Надзвичайно рідко бувають виробничі травми. Таких важких травм, які були п’ять-шість років тому, на щастя, зараз немає», - розповів Роман Намищук, завідуючий відділення травматології ЦРЛ Києво-Святошинського району. Часто трапляється так, що люди знаходяться у шоковому стані, а декому необхідна психологічна допомога. «Тому наші лікарі є не лише фахівцями у галузі лікування травм, а й в деякій мірі психологами», - зауважив Роман Борисович.

 Дійсно, у коридорах лікарні біля кабінету травматології зібралася величезна черга. У перервах між прийомом пацієнтів лікарі-травматологи Артур Лисковець та Андрій Порохницький розповіли про те як поводити себе при надзвичайних ситуаціях. З поміж безлічі порад з надання першої домедичної допомоги, необхідно виокремити що ні в якому разі не можна робити з потерпілим. «Необхідно пам’ятати, що допомогу треба надавати не самому, адже потім всі питання будуть до вас. Краще покликати ще когось, зібрати більшу кількість людей, але не так, щоб вони його обступили і тягнули в різні боки. Необхідно забезпечити вільний доступ кисню до потерпілого. Взагалі, першу допомогу розділяють: один викликає «швидку», другий – розганяє натовп, третій намагається встановити контакт з людиною», - пояснив Артур Васильович.

Важливими є запобіжні заходи при наданні домедичної допомоги незнайомій людині. Особливо при кровотечах, адже як відомо багато вірусних хвороб, таких як гепатит С, передаються через кров. «Стороння людина не повинна підходити до потерпілого без гумових рукавичок чи іншого захисту. Той, хто надає допомогу повинен в першу чергу захистити себе, – пояснює Артур Лисковець. – Так, у нас звикли: якщо виникає кровотеча – закрити її рукою. А потім людина здає аналізи і дивується».

Необхідно також правильно привести потерпілого у свідомість. Адже інколи непритомна людина може злякатися і поводитись агресивно: «Людина лежить, ви повинні підходити до неї від правого плеча. Спочатку окликнути її, доторкнутися і одзразу відійти. Головне – першим має бути голосовий контакт».

Головний лікар Вишнівської міської лікарні Андрій Ципкун також розповів, що у медичному закладі відповідально ставляться до питань розповсюдження первинних медичних знань. Додатково в штат лікарні введено посаду відповідального лікаря з питань надзвичайних ситуацій. На базі відділення невідкладної допомоги буде проведено цикл демонстраційних занять, під час яких лікарі нададуть необхідну інформацію про те як діяти за екстрених умов.