ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Перша домедична допомога в умовах бойових дій

Чи можливо побороти онкохворобу?

Чи можливо побороти онкохворобу?4 лютого Україна та світ відзначали Міжнародний день боротьби з онкологічними захворюваннями. На сьогодні онкохворобитреті за розповсюдженням у світі. Щороку вони забирають мільйони життів. Чи справді рак – не вирок? Про це і не тількинаступний матеріал.

Чому люди хворіють онкологічними недугамипитання досі повністю нез’ясоване. Теорій існує багато, серед них – генетична (спадкова); пов’язують виникнення хвороби і з впливом хімічних речовин, забрудненням довкілля, веденням неналежного способу життя тощо.

Онкопатології розповсюджуються значними темпами і в Україні. Зокрема, за останнє десятиліття кількість онкохворих в нашій державі зросла на 25%.  Тобто, щороку злоякісні новоутворення виявляють у більш ніж 160-ти тисяч людей. Більш, ніж 110 тисяч осіб помирають від раку, причому 35 відсотків із них – особи працездатного віку.

Щороку до числа онкохворих потрапляє все більше молоді. Рак «молодіє» - констатують лікарі.

 Лікар-онколог Вишнівської поліклініки Максим Максименко каже: «Прикро те, що рак «молодіє», тобто недугу виявляють у дуже молодого населення. Існують доброякісні та злоякісні новоутворення, рак – один із різновидів останніх. Розвиток ракових захворювань викликається зміною генетичного коду клітини. Під впливом різних факторів (деякі з них ми вже назвали) відбувається накопичення в організмі токсичних речовин, зміна в структурі ДНК клітини. Клітина-мутант починає плодити собі подібних. Потрапляючи в кров та рухаючись організмом, вона може почати процес розмноження у будь-якому органі».

За словами лікаря-онколога, до своєрідної зони ризику належать легені, кишківник, нирки, шкіра та молочні залози (у жінок). Тобто, саме в цих органах найчастіше виникають злоякісні новоутворення.

«Ми часто чуємо про те, що рак – не вирок. Це і справді так, – каже Максим Максименко. – Але тільки за умови виявлення недуги на ранній стадії її розвитку. Чи лікується рак? Це питання складне. Проте? якщо почати лікування на ранній стадії розвитку онкопатології, пацієнт має всі шанси жити довго та в доброму здоров’ї. Якщо ж виявити злоякісне новоутворення на стадії, коли воно вже дало метастази – лікування може виявитись без результативним». Хоча сьогодні медицина працює над удосконаленням методів лікування онкохвороб. На разі найбільш дієвими є хіміотерапія, променева терапія та хірургічні втручання. Терапія є досить агресивним методом лікування, проте дієвим».

Щорічне обстеження – запорука вашого спокою та здоров’я. Головним у лікуванні онкопатології є її своєчасне виявлення.

 Проблемою є те, що виявити онкопатологію на ранній стадії досить важко. Немає певних універсальних загальних симптомів, які могли б свідчити про розвиток недуги. Тому лікар радить хоча би раз на рік проходити обстеження. Зокрема, мова йде про флюорографію: «Робити флюорографію щороку – це не забаганка, а необхідність, – запевняє лікар-онколог. – Такі дослідження справді допомагають виявити новоутворення. Варто також не забувати про гастроентеролога, періодично проходити у нього обстеження. Жінкам я раджу не нехтувати візитами до маммолога, гінеколога. І взагалі, якщо відчуваєте дискомфорт чи болі протягом тривалого часу – звертайтеся до лікаря. Те, чому ви не надаєте уваги, може виявитись серйозною хворобою».

За словами Максима Максименка, вишнівчани звертаються до лікарів, але вже не для обстеження, а для отримання допомоги.

Лікар-онколог каже – у нашому місті є кваліфіковані фахівці, котрі можуть надавати допомогу тим, хто її потребує. А от ситуація з потрібним обладнанням залишає бажати кращого. Проте жоден із пацієнтів не залишається зі своєю проблемою сам на сам.