За результатами правоохоронного напряму роботи Київської митниці ДФС надійшло 10,5 млн.грн. до Державного бюджету
Митницею протягом квітня 2016 року підготовлено та направлено до Управління Служби безпеки України в Київській області та органів внутрішніх справ 8 повідомлень про протиправні діяння, що містять ознаки кримінального правопорушення.
Заведено 142 справи про порушення митних правил. За попередньою оцінкою вартість предметів порушення митних правил складає майже 3,8 млн. грн. При цьому ще в 11 справах про порушення митних правил вартість предметів правопорушення буде встановлено після проведення товарознавчої експертизи.
Реально вилучені предмети у 37 справах (на суму 3,8 млн. грн.)
Типовими предметами правопорушення в квітні 2016 року в основному були валютні цінності та промислові товари.
Загалом з початку року до Державного бюджету за результатами правоохоронного напряму роботи митниці, зокрема за рахунок стягнення накладених митницею та судами штрафів, перерахування конфіскованої валюти та коштів від реалізації конфіскованих товарів, а також виконання укладених мирових угод, надійшло 10,5 млн.грн. (за 4 місяці минулого року близько 6,2 млн.грн.)
За квітень 2016 року через Департамент боротьби з митними правопорушеннями направлено 10 запитів до митних органів іноземних держав (до митних органів Королівства Нідерланди, Іспанії, Італії, Польщі, Греції, Німеччини, Бельгії, Австрії, Туреччини).
За квітень 2016 року в результаті опрацювання відповідей митних органів іноземних держав складено 5 протоколів про порушення митних правил.
Вітчизняна пенсіонерка намагалася через пункт пропуску «Бориспіль» ввезти валюти в 5 разів більше за норму
Працівниками Київської митниці ДФС вкотре зафіксовано спробу незаконного переміщення через митний кордон України валюти. Всього ж з початку року митницею складено 107 протоколів про порушення митних правил, де предметом порушення була валюта, на загальну суму майже 29 млн.грн.
Цього разу 59 601 долар США та 105 євро намагалася незаконно ввезти на батьківщину вітчизняна пенсіонерка, яка прилетіла з США та самостійно обрала канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор». Саме цим, відповідно до ч. 5 ст. 366 Митного кодексу України жінка заявила про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Крім того, у громадян, які скористалися «зеленим коридором» передбачено наявність готівки у сумі, що не перевищує еквівалент 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації пасажирка не надала, до моменту перетину нею «білої лінії» до інспектора митниці на стійку митної консультації не зверталась.
Валюту, що знаходилася в одному з відділень дорожньої сумки пасажирки (ручній поклажі), було виявлено після перетину пасажиркою „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор.
З виявленої суми пасажирці було пропущено 11 281 долар США та 5 євро , а за протоколом про порушення митних правил вилучено 48 320 доларів США та 100 євро.
Складено протокол про порушення митних правил. Валюту, що переміщувалася понаднормово, вилучено до винесення судом рішення у справі.
ГУ ДФС у Київській області