Чудовий подарунок до Міжнародного дня захисту дітей отримали більше 50 маленьких вишнівчан. У подорож по Дніпру вирушили діти, позбавлені батьківського піклування, сироти, діти з багатодітних сімей, чиї батьки є учасниками бойових дій та діти з малозабезпечених сімей.
Про таку прогулянку на кораблі багато з них могли лише мріяти. І їхні мрії здійснилися вихідного дня напередодні свята, завдяки Києво-Святошинській районній адміністрації на чолі з Мирославою Смірновою. У Вишневому опікою дітей цих категорій займається Таїсія Романенко, головний спеціаліст у справах дітей виконавчого комітету міської ради. Таїсія Іванівна не тільки знає кожного з них, але, одночасно, про всіх і піклується.
Подорож відбувалася на прогулянковому катері вздовж берегової лінії столиці і включала екскурсійний супровід та дискотеку. Ще одним сюрпризом для подорожуючих стало безкоштовне морозиво. А природа цього дня дарувала дітлахам чудову теплу та сонячну погоду.
Тож, під час заходу, діти не тільки насолоджувалися краєвидами міста, але і дізнавалися про цікаві сторінки історії Києва, легенди, пов’язані з його заснуванням, визначні місця столиці та багато інших цікавих фактів, зокрема - про появу християнства на нашій землі. Екскурсовод детально зупинилася на історії заснування Києво-Печерської лаври. Вона акцентувала увагу на освіченості наших предків українців, як чоловіків, так і жінок. Зважаючи на те, що історія України упродовж останніх сторіч переписувалася і перекручувалася, багато цікавих фактів про своє минуле, за словами екскурсовода, ми дізнаємося з іноземних джерел, від мандрівників, які любили подорожувати українськими землями, знайомлячись з життям наших славних предків, вивчаючи їх побут, милуючись чудовими пейзажами не тільки природними, а й рукотворними. Вже в давні часи іноземці звертали увагу на чепурні хатинки українців, оточені і заквітчані садочками. На те, що в неділю до церкви йшли разом цілими родинами, і навіть жінки несли з собою книжки, і що до Києво-Печерської лаври долали пішки доволі великі відстані, аби очиститися та духовно збагатитися.
З усього було видно, що діти почувалися щасливими і сповненими хороших вражень. Сподіваємося, що цікава і пізнавальна екскурсія запам’ятається їм надовго і допоможе не тільки емоційно відпочити та поповнити свої знання з історії, але і сприятиме формуванню духовних цінностей та орієнтирів, бережного ставлення до культурної та історичної спадщини нашого народу.
Лариса Костенко