ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Головна

Незаконна економія

Незаконна економіяПісля останнього підвищення цін та стрімкого знецінення гривні, українці намагаються заощадити якомога більше грошей. Інколи не зовсім законним шляхом.

Зокрема, аби лічильник на воду не відображали фактичні показники занадто кмітливі користувачі встановлюють на них магніти або інші пристрої. Вишнівські комунальники вирішили перевірити кількість споживання холодної та гарячої води по будинкових лічильниках, які встановлені у підвалах і тих, які є кожній квартирі. «Ми вирішили протягом тижня перевірити показники у квартирах, аби звести баланс по будинках. П’ятдесят відсотків мешканців нас не пустили», - розповів начальник КП «Вишнівськводоканал» Василь Соїч. Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», якщо перевіряючі протягом трьох місяців з вини власників квартир не можуть перевірити фактичні показники лічильників, оплата нараховується відповідно до норм споживання  та кількості зареєстрованих.

На першому етапі моніторинг споживання води торкнувся будинків № 47, 49 та 51 по вулиці Жовтневій, адже за словами директора КП «Вишнівськтеплоенерго» Петра Трегуба вони на сто відсотків обладнані лічильниками. Комунальники припускають, що не дозволяють перевірити фактичні показники лише ті споживачі, які щось приховують. Аби містяни не ошукували прилади, на лічильники встановлюються додаткові магнітні пломби, які у разі піднесення до них магніту сигналізуватимуть про це. «Що таке магнітна пломба? Це кольорова смужка, яка намертво приклеюється до лічильника. Якщо на нього накласти магніт чи інші пристрої, вона змінить колір. Наприклад, була червонастала жовтою», - пояснив директор КП «Вишнівськтеплоенерго» Петро Трегуб.

Варто звернути увагу кмітливих споживачів на те, що спеціальний магніт, який зменшує фактичні показники коштує досить дорогоблизько восьмиста гривень. До того ж ще й псує лічильник. Механізм, який встановлений всередині лічильника через деякий час розмагнічуються, що призводить до псування приладу. У такому випадку його доведеться замінювати. Також під час державної перевірки побутових приладів обліку, такий лічильник визнають недостовірним

Ще однією проблемою, яку вирізняють комунальники, є квартиранти. Траплялися випадки, коли у квартирі не було лічильника і проживало близько чотирьох - п’яти осіб, а зареєстрована - лише одна людина. Це також додає негараздів комунальним службам міста.

Тож, шановні громадяни, закликаємо вас своєчасно та чесно сплачувати комунальні рахунки. Адже кожен не оплачений платіж знижує спроможність комунальних підприємств надавати якісні послуги та заганяє їх у глухий кут.