ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Головна

Як депутати вирішують бюджетні питання

Як депутати вирішують бюджетні питання10 квітня відбулася XXXVIIсесія Вишневої  міської ради VIскликання. Порядок денний складався з 13 пунктів та включав у себе в основному бюджетні питання, зокрема, зміни, пов’язані із зменшенням витрат державних коштів.

Сесія розпочалася не тільки прослуховуванням Державного Гімну, а й вигуками «Слава Україні» та «Героям Слава». Охороняли порядок бійці ГФ «Спецпідрозділ «Дельта» та «Захист Вишневого». Затвердивши порядок денний, присутні перейшли до заяв і звернень депутатів Вишневої міської ради та громадян.

Найпершими виступили представники гуртожитків, які знаходяться на південній стороні міста щодо зміни обслуговуючої фірми з ТОВ «Агропроміндустрія» на більш відповідальну та компетентну компанію. Начальник житлово-комунального відділу виконкому Олександр Волков запевнив жителів, що дана справа розслідується співробітниками прокуратури та буде вирішена найближчим часом відповідно до діючих законодавчих норм. Також він зазначив, що будуть відстоюватися інтереси громадян.

Депутат Вишневої міської  ради Валентина Донець виступила з промовою від «Народної ради Вишневого» щодо неправомірних дій Російської Федерації стосовно України та українського народу.  «Росія постійно нав’язувала свою стратегію розвитку. Всьому цьому сприяли проросійські політики. «Партія регіонів та «Комуністична партія України» - п’ята колона Росії», – заявила депутат. Також вона закликала вишнівчан збирати мітинги, не купувати російські товари, не ходити на концерти російських зірок та не їздити на відпочинок до Криму.

Представник «Народної ради Вишневого» Анатолій Бабський підтримав зазначену промову та зачитав звернення до народних депутатів України, які заснували «Народну раду» щодо виключення з лав організації депутатів Сергія Крупного, Антона Замараєва та Михайла Білоуса у зв’язку з тим, що вони не співпрацюють з  ВО «Батьківщина», «Свобода» та партією «УДАР».

Вадим Люлька привітав героя Майдану, який переніс дві складні операції у БЦРЛ та продовжив лікування за кордоном – Олександра Жамойда з одужанням та подарував йому квіти.

Олег Гузенко зачитав звернення щодо люстрації та антикорупційного бюро.

Позаштатний кореспондент КП «ІА «Інформ» та журналіст інформаційного порталу «ПравдаТут» Віта Коломієць запитала Юрія Лісничого: як йому вистачає совісті скаржитися, що про нього нічого не пишуть, якщо він відмовляється давати інтерв’ю та документально підтверджувати свої слова: «Юрій Валентинович, чому для інших телеканалів та видань ви знаходите можливість не тільки для інтерв’ю, а й для того, аби показати їм свою оселю, а для нас – часу немає?», – запитала дівчина. Також вона нагадала, що на минулій сесії депутат пообіцяв, що якщо до нього підійде хоч один вишнівчанин та попросить скласти мандат, він це зробить. «Я вишнівчанка, ось моя прописка. Прошу вас – напишіть заяву, як і обіцяли», – закликала Віта.

Схоже, Юрій Лісничий не очікував такого перебігу подій. Він, як завжди, влаштував дебати та почав сипати звинуваченнями.

«Я прямо зараз напишу заяву, але на сесії ходити буду. Моє голосування все одно нічого не вирішує», – зазначив депутат. Після обіцянки скласти мандат, зал вибухнув оплесками. Але Юрій Валентинович не поспішав її виконувати. А на думку Валентини Донець, дане питання має розглядати лише депутатський корпус.

Позафракційний депутат Віктор Шевчук зазначив: «Ви перетворюєте засідання на фарс! Якби мене побили, я б давно показав знімки».

Врешті-решт, після довгих виступів депутатів, міський голова Ілля Діков запропонував перейти до порядку денного. Перед початком було затверджено вісім кандидатів на членство у земельній комісії Вишневої міської ради.

Майже всі питання були прийняті, деякі навіть без зайвих обговорень.

Начальник економічного відділу виконкому Вишневої міської ради Тетяна Зубченко зачитала звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2014 року. Доходи до бюджетного фонду були перевиконані на 17% (приблизно 2 млн грн).

Також були затверджені заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів. Дане питання викликало бурхливе обговорення серед депутатів, зокрема Валентини Донець та Юрія Лісничого. Але Тетяна Зубченко завірила, що заплановані заходи не вплинуть на життєдіяльність міста, оскільки купувати нові автомобілі чи оплачувати послуги мобільного зв’язку тощо все одно не планувалося.

Прийнявши ще декілька питань, було вирішено перейти до затвердження персонального складу постійних депутатських комісій та обирання їх голів.  Наразі обиралися члени земельної комісії шляхом таємного голосування. Після підрахунку голосів був затверджений наступний склад земельної комісії: Дмитро Гусар – голова комісії, Олександр Робак, Ольга, Олексій Просандєєв, Вадим Люлька. Депутати прийшли до згоди, що головою комісії повинна бути людина з юридичною або профільною освітою.

Олександр Робак, який отримав найбільше голосів висловив подяку депутатам та мешканцям міста за довіру. Попри те, що його кандидатуру пропонували на посаду голови комісії, він відмовився. «Я поступився місцем Дмитру Гусару. Сподіваюся, що новостворена комісія працюватиме плідно», –  говорить Олександр Геннадійович.

Також було розглянуто питання мешканців гуртожитку по вул. Святошинській, 13 щодо зміни статусу будинку. Напередодні сесії вищезазначені жителі провели загальні збори, на яких обговорювали дане питання. За зміну статусу проголосувало 57 мешканців, що підтверджує протокол. Відповідно до бажання вишнівчан, депутати прийняли рішення на користь громади.

Найбільше дебатів викликало питання про обрання секретаря ради. Запропонований більшістю Сергій Крупний не задовольнив Валентину Донець та Ольгу Ділову, які закликали голосувати за Сергія Нєфьодова. До бурхливого обговорення долучився Юрій Лісничий. Після закінчення дебатів відбулося голосування. Новим секретарем Вишневої міської ради обрано Сергія Крупного.

Закінчилася XXXVII сесія Вишневої  міської ради VI скликання о 15:30 виконанням Гімну України.