
Захворювання спричиняє вірус, який людині передається кліщем. Перебіг захворювання характеризується наявністю гострої та клінічної стадій. Гостра стадія настає через 7-15 днів після укусу кліща. Хвороба починається з підвищення температури до 39 - 40 градусів. В цей період у хворих з’являється сильний головний біль, блювання, гіперемія обличчя і склер, посилюється потовиділення.
У гострій стадії нерідко бувають судоми м’язів обличчя і кінцівок, тремтіння язика, а також епілептиформні припадки.
У клінічній картині психічних порушень привертає до себе увагу велика різновидність симптомів і синдромів. Найчастіше домінують розлади свідомості - від деліріозних до оглушення і коми. Також можуть виникати різні галюцинації, маячні ідеї переслідування, ставлення і отруєння. Поряд з цим у хворих спостерігається депресивна симптоматика. Особливо характерні часті коливання настрою, переважно в бік тужності і пригніченості. Також реєструються аномалії поведінки, що нагадують психопатичні стани, а також зустрічається картина недоумкуватості. В одних випадках деменція розвивається безпосередньо після гострого періоду хвороби, в інших – наростає повільно, поступово.
Інфекційні психози необхідно лікувати в тісному зв’язку з терапією основного захворювання, його ускладнень та наслідків у інфекційному відділенні районної лікарні. При виникненні психічних розладів потрібне втручання, крім інфекціоніста і невропатолога, ще й лікаря-психіатра.
Комплексне застосування антибіотиків , симптоматичних і психіатричних препаратів швидко приводить до повного одужання.
Дронов Р.Р., лікар-психіатр
ЦРЛ Києво-Святошинського району
< Попередня | Наступна > |
---|