Презентація спеціального курсу та підручника «Основи податкових знань»
Нещодавно, заступник начальника ДПІ у Києво-Святошинському районі Дмитрієв Ігор Віталійович в загальноосвітній школі №3 м. Вишневе презентував спеціальний курс та підручник для учнів 9 класів «Основи податкових знань».
Спецкурс «Основи податкових знань» викладатиметься в якості факультативу в усіх загальноосвітніх школах України. Школярі вивчатимуть історію виникнення і розвитку податків у світі та в Україні, від Київської Русі до сьогодення.
Під час заходу Ігор Віталійович зауважив: «Курс, спрямований на формування податкової грамотності та культури підростаючого покоління, створення позитивного іміджу сумлінного платника податків та підвищення рівня добровільної сплати податків. Мета цього проекту – змінити суспільний погляд на податки».
«З курсу ви дізнаєтесь, які є види податків і зборів, які з них сплачує ваша родина, як їх обчислювати та сплачувати. У ході вивчення курсу ви зможете набути практичного досвіду економічної поведінки і взаємодії учасників податкових правовідносин, які зможете використовувати як у повсякденному житті, так і в майбутній діловій кар'єрі» – зазначив школярам заступник начальника ДПІ.
Підручник повинен допомогти дітям зрозуміти, як правильно будувати стосунки із державою, використовувати свої права та виконувати обов’язки.
Теми підручнику написані простою мовою для учнів та їх батьків, легкі для засвоєння. Підручник дає змогу зрозуміти, що держава будується спільними зусиллями.
«Наскільки будуть успішними в нашій країні люди – настільки буде успішною і наша держава» - підкреслив Ігор Віталійович.
Після презентації курсу відбулося безпосереднє спілкування з учнями. Діти змогли отримати відповіді на питання, які їх цікавлять.
Отже, старт для вивчення нового учбового курсу покладено. Більш поглиблені знання учні отримають під час вивчення курсу «Основи податкових знань», який стане основою для розуміння азів податкового законодавства.
У січні місцеві бюджети Києво-Святошинського району отримали значне поповнення
Вагомим джерелом наповнення місцевої скарбниці є єдиний податок на підприємницьку діяльність. Як зазначають підприємці, застосування спрощеної системи оподаткування – це досить зручний спосіб ведення бізнесу, обліку та фінансової звітності, а також справляння єдиного податку.
У Києво-Святошинському районі зареєстровано 6317 платників єдиного податку. З них 787 – юридичні особи та 5530 – фізичні-особи підприємці, які здійснюють підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування.
За січень 2014 р. зафіксована значна сума приросту по надходженням зі сплати єдиного податку на підприємницьку діяльність. Так за січень поточного року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума приросту склала 1,3 млн. грн. А загалом за січень 2014 р. надходження зі сплати єдиного податку склали 5,1 млн. грн.
У зв’язку з тим, що кошти, які поступають до місцевих бюджетів, в подальшому направляються на розвиток та підтримку соціальних программ регіону, їх наповнення є одним із головних завдань, що стоять перед органами Міндоходів.
За користування природними ресурсами надходження перевищили 205,0 тис. грн.
Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини – невід’ємна умова сталого економічного та соціального розвитку нашої Держави.
Платежі за користування природними ресурсами – є найважливішим компонентом економічного механізму природокористування. Чинним законодавством сформована правова основа для встановлення плати за користування надрами, лісами, водою, землею й іншими видами природних ресурсів.
Так, підприємцями Києво-Святошинському району у січні 2014 р. сплачено понад 205,8 тис. грн. до місцевого бюджету за користування природними ресурсами, що на 168,0 тис. грн. більше минулорічного показника за січень місяць.
Надходження з плати за користування лісовими ресурсами у січні 2014 р. склали 134,1 тис. грн., що на 132,4 тис. грн. більше аналогічного періоду 2013 р.
В свою чергу платежі за користування надрами за січень 2014 р. склали суму 35,2 тис. грн., що на 26,0 тис. грн. більше показника січня минулого року.
У січні 2014 р. надходження з плати за спеціальне користування водними ресурсами досягли суми 36,5 тис. грн. Зазначена сума на 9,6 тис. грн. перевищила показник аналогічного періоду минулого року.
Зазначимо, що таких позитивних показників досягнуто завдяки щоденній плідній співпраці між органом Міндоходів та суб’єктами підприємницької діяльності району.
Бюджет Києво-Святошинського району поповнився на 5,4 млн. грн. від плати за землю
Одним із джерел наповнення місцевого бюджету являється плата за землю. Земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Землекористувачі - це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
У Києво-Святошинському районі обліковується 1195 платників за землю - юридичних осіб, а також - 77600 фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців землекористувачів. Вони, в свою чергу, являються власниками земельних ділянок, або власниками земельних часток (паїв).
Протягом січня 2014 року до місцевого бюджету платниками Києво-Святошинського району сплачено понад 5,4 млн. грн. земельного податку. А це в свою чергу на 60,0 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.
Потрібно відмітити, що використання власності на землю не може завдавати шкоди інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі. Оскільки земля є основним національним багатством, то вона перебуває під особливою охороною держави.
Працівники Києво-Святошинської ДПІ і надалі сумлінно виконуватимуть функції та завдання щодо стабільного та ритмічного наповнення місцевого бюджету.
У січні надходження з ПДФО перевищили 30,0 млн. грн.
Прямі податки є вагомим засобом формування доходів бюджету. Крім того, прямі податки є важливим інструментом державного регулювання доходів платників, інвестицій, нагромадження капіталу, ділової активності, сукупного споживання та інших важливих чинників цілісності, стабільності та розвитку суспільства. Одним із головних елементів податкової системи України є прибуткове оподаткування громадян, зокрема податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Він є одним із основних джерел доходів бюджету та виконує роль соціального регулятора, оскільки стосується кожного члена суспільства.
Так, у січні 2014 р. Державною податковою інспекцією у Києво-Святошинської забезпечено 32,5 млн. грн. надходжень з податку на доходи фізичних осіб, що на 6,0 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.
Треба зазначити, що податок на доходи фізичних осіб виконує важливу фіскальну та соціально-регулятивну функції. Реформування податкового законодавства сприяло збільшенню податкових надходжень до бюджету та має створити умови для підвищення впливу податку на рівень життя населення.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Державної податкової інспекції
у Києво-Святошинському районі
Книга обліку доходів і витрат в електронній формі для підприємців
на загальній системі оподаткування
З метою створення комфортних умов ведення бізнесу Міністерство доходів і зборів України впровадило електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» в підсистемі якого передбачено режим «Ведення Книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації».
Тож, фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, за власним бажанням можуть вести Книгу обліку доходів та витрат (далі - Книга) в електронній формі.
Тобто, зазначені фізичні особи – підприємці у разі обрання за власним бажанням ведення Книги в електронній формі, зобов’язані звернутись до територіального органу Міндоходів за місцем обліку для укладення договору на отримання посиленого сертифікату відкритих ключів, сформованих акредитованим центром сертифікації ключів ІДД Міндоходів.
За допомогою електронного ключа у сервісі «Електронний кабінет платника податків» підприємець формує заяву на отримання Книги і надсилає її до контролюючого органу за місцем реєстрації засобами електронного зв’язку.
В свою чергу, територіальний орган Міндоходів за місцем податкового обліку фізичної особи - підприємця реєструє заяву на отримання Книги у реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів надсилає повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера Книги та дати її реєстрації.
Після отримання повідомлення про реєстрацію Книги фізична особа – підприємець здійснює операції з її ведення відповідно до Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність, який затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 №481. При цьому, записи в електронній Книзі ведуться за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.
Новий порядок реєстрації фізичних осіб в Держреєстрі фізичних осіб – платників податків
З 28 січня цього року набрав чинності наказ Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 №779 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.12.2013 № 2211/24743.
Зазначеним наказом, зокрема, визначено порядок:
- реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі;
- обліку осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- формування та ведення Державного реєстру;
- подання облікової картки фізичної особи - платника податків та повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
- подання заяви про зміну даних, що вносяться до облікової картки або повідомлення;
- внесення до паспортів фізичних осіб даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру;
- видачі документа, що засвідчує реєстраціюю фізичних осіб у Державному реєстрі;
- формування реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- ведення документів, пов’язаних із реєстрацією фізичних осіб у Державному реєстрі.
Також наказом передбачено порядок повідомлення фізичних осіб - суб’єктів персональних даних про мету збору персональних даних у Державному реєстрі.
Крім того, вдосконалено порядок обліку фізичних осіб в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. Запроваджено ведення нового журналу - Журнал надання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела/суми виплачених доходів та утриманих податків.
Інформаційно-комунікаційний сектор
Державної податкової інспекції
у Києво-Святошинському районі
за матеріаламиГУ Міндоходів у Київській області
< Попередня | Наступна > |
---|