Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері, (Далі - АЧС) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не становить. Захворювання передається при прямому контакті хворих та здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.
З метою запобігання занесення вірусу АЧС в господарства всіх форм власності Києво-Святошинське районе управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області рекомендує:
- Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.
- Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.
- Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.
- Обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар закріплений за кожним приміщенням.
- Постійно вести боротьбу з гризунами.
- Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.
- Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров¢я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.
- Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини.
- Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно – санітарної експертизи.
- Не купувати м¢ясні продукти в невстановлених для цього місцях, та на стихійних ринках.
- При виявленні ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно повідомляти спеціаліста найближчої державної установи ветеринарної медицини.
- Забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно – санітарних заходів.
- Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною».
- Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.
- Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин.
- Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією, що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.
- Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.
Телефони Києво-Святошинської районної державної лікарні ветеринарної медицини, за якими можливо повідомити про підозру, захворювання або загибель свиней: (04598) 5-20-72; 050-385-78-63, 096-396-43-55.
Начальник Києво-Святошинського
районного управління ГУ Держпродспоживслужби
в Київській області Ляпунов М.В.
< Попередня | Наступна > |
---|