ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Головна

Квіти, свічки та хвилина мовчання — вишнівчани вшановують пам'ять жертв Голодомору

Квіти, свічки та хвилина мовчання — вишнівчани вшановують пам'ять жертв ГолодоморуКвіти, свічки та хвилина мовчаннявишнівчани вшановують пам'ять жертв Голодомору

Сьогодні, 28 листопада, вся Україна відмічає 82-гу річницю з нагоди Дня пам'яті жертв Голодомору. У Вишневому торжественна церемонія відбулася біля церкви на Поштовому провулку, де всі охочі відбули панахиду за загиблими, поклали квіти до меморіалу, та вшанували невинних жертв режиму хвилиною мовчання.

«Прости нас, Господи великий, прости ще раз, в останній раз…» — саме з таких слів на невеличкому подвір’ї церкви розпочалася панахида за померлими у 1932-33 роках. Молитву за спокій їхніх душ прочитали настоятелі парафії Святого Великомученика Юрія-Переможця Отець Ярослав, Отець Олександр та Отець Дмитро.

Урочистий мітинг під мелодію Гімну країни відкрив заступник міського голови Вишневого Майсурадзе Георгій Нугзарович: «Шановна громадо, Квіти, свічки та хвилина мовчання — вишнівчани вшановують пам'ять жертв Голодоморудозвольте вам подякувати, що ви зібралися тут у цей день. Дійсно, три голодомори, які відбулися у 20-му сторіччі, — 1921-22 рр, 1932-33 рр, та 1946-47 рр, це один із найтрагічніших епізодів історії нашого народу, нашої нації. Точна кількість жертв достеменно невідома, котрі загинули внаслідок цих страшних подій. За останніми відомостями, у 1932 році, найважчому, за один тільки день помирало близько 28 тисяч осіб. І це тривало місяцями. Випробування, через які пройшов наш народ, були дуже важкими. Люди, які це влаштували, хотіли підкорити нашу свободу, зламати нашу гідність, але українці, гордо піднявши голови, не здавалися режиму. Тож давайте зараз тут, разом, вшануємо пам'ять загиблих хвилиною мовчання».

Можливість звернутися до присутніх отримав кожен, хто мав таке бажання. Виступали представники політичної сфери міста, соціокультурної, також слово надали шановному ветерану, котрий сам пройшов всі ці страшні події та зміг вижити. Він розповів про те, як жили люди на той час, чим харчувалися, та як намагалися вижити у скрутну хвилину. По закінченню врочистої церемонії всі гості поклали квіти до меморіалу, а заступник мера відвідав кладовище, де вшанував також пам'ять вишнівчан-героїв, що загинули під час подій на Майдані.

Голодомор — страшна трагедія, котра спіткала українців несподівано, і вколола в саме серце. Понад чотири мільйони людей загинуло, серед яких були й жінки, й діти, велика кількість літніх людей, та навіть ненароджені малята. Згідно з указом президента, 28 листопада на території України було приспущено державний прапор, а також обмежено проведення розважальних заходів. О 16.00 в країні оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, і, крім того, у той же час українців просять запалити свічки пам'яті у кожному домі та в усіх органах державної влади.