ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Головна

Взаємодія влади і забудовників: хто, кому, що винен?

Взаємодія влади і забудовників: хто, кому, що винен?Вишневеінвестиційно привабливе місто. Майже кожен забудовник хоче працювати у ньому. Щоправда перед початком будівництва необхідно оформити низку паперів та дійти згоди з керівництвом щодо благоустрою Вишневого.

Для врахування інтересів міста при будівництві, а також для безпроблемного введення новобудови у міську інфраструктуру, інвестору необхідно оформити та затвердити, рішенням виконавчого комітету, низку Технічних Умов. Це ТУ з підключення до мереж водопостачання та каналізації, теплопостачання, ТУ з вирішення питання зовнішнього освітлення, благоустрою навколишньої території та доступу до дощової каналізації. Кожна позиція чітко враховує як інтереси інвестора-забудовника, так і інтереси міста та функціонування міських інженерних мереж.

Вишнівчан цікавить: що відбувається за сірим парканом на вулиці Святошинська? У цьому місці розпочалося будівництво торгівельного гіпермаркету «NOVUS». Наразі ведеться лише розчищення території від сміття, вивіз непридатного для роботи ґрунту і завезення нового. Проте вже за декілька місяців у Вишневому з’явиться торгівельний центр європейського зразка. Загальна площа ділянки 23 490 м2.

Як же він виглядатиме? За словами забудовників загальна площа двоповерхової будівлі становитиме майже 10 тис кв метрів, які включатимуть робочу зону, тобто склади, рампи, кухні та інші підсобні приміщення. Торгівельний зал вражатиме простором, адже висота стелі має бути близько шести-восьми метрів заввишки. Частина території буде здана в оренду бутікам і банкам (910 м2), але більшість площі займатимуть вже звичні покупцям відділи супермаркету. У планах забудовниківвідкрити в магазині власний відділ кулінарії. Як розповідають представники компанії, для приготування їжі використовуються лише свіжі продукти і готується вона у такій кількості, аби за день її розкупили. Ввечері залишки кулінарії відвозять на корм тваринам у притулки чи утилізують.

Щодо цінової політики, вона як завжди буде доступна різним верствам населення – від елітних видів сиру до дешевих сосисок. Акцент у виборі постачальників буде зроблений на якості товарів. Також на території комплексу планують відкрити декілька кав’ярень, аби містяни могли відпочити, перекусити і поласувати смачними напоями. 

Для відвідувачів з машинами передбачена стоянка на 380-430 автомобілів. Керівництво компанії «NOVUS» особливу увагу звертає на екологію. Саме тому на території супермаркету буде застосовуватися нова система збору сміття: утилізація жиру, мастил та води. На вулиці будуть висаджені дерева, оформлені клумби та інші елементи екологічного декору. 

Взагалі питання взаємовідносин, зокрема і фінансових, між міською громадою та забудовниками є цікавими та, на жаль, мало відомими широкому загалу. Саме тому так часто виникають дискусії про те, що повинен робити забудовник і що від нього вимагає громада міста. Всі ці питання регламентовані діючим законодавством. Так ще у 2009 році було внесено зміни у містобудівні закони. Ними було обмежено можливості міських громад вирішувати свої проблеми за рахунок забудовників. Головне питання взаємодії між містом та інвестором визначається тим, що при будівництві житла інвестор має сплачувати у бюджет міста до чотирьох відсотків від кошторисної вартості будівництва. При зведенні нежитлових об’єктів – до десяти відсотків. Більшого від будівельників ніхто не має права вимагати. Крім того, якщо для забезпечення об’єкту будівництва необхідно прокладати інженерні мережі поза межами будівельного майданчика, ці витрати мають бути враховані в розмірі пайового внеску до бюджету міста. А це мережі енергопостачання, водопостачання, теплопостачання, газові мережі тощо. І зовсім не поодинокі випадки, коли витрати на будівництво інженерних мереж можуть перевищувати розмір пайового внеску у розвиток міста. Разом з тим питання забезпечення об’єкта будівництва інженерними мережами є обов’язковими і міська влада не має права обмежувати зону будівництва інженерною інфраструктурою. Тому керівництво міста намагається якомога виваженіше підходити до визначення розміру обсягів Технічних Умов, аби забезпечити кошти на розвиток міста.  Наприклад, компанія ТОВ «НСЖ «Ренова», яка будує торгівельний центр
«NOVUS», додатково має побудувати в центрі міста сучасний туалет, провести якісний благоустрій навколишньої території.