ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Головна

Києво-Святошинська ОДПІ ГУ ДФС у Київський області інформує

Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень зазнав змін

19.09.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.07.2017 № 658 «Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» (далі – Наказ № 658), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.08.2017 за № 1021/30889, яким внесені зміни до наказу Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204 «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» (далі – Наказ № 1204), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за № 124/28254.

Зокрема, Наказом № 658 уточнено, що податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Податковеповідомлення-рішеннявважаєтьсянадісланим(врученим) фізичнійособі, якщойоговрученоїйособисточиїїпредставникові, надісланонаадресузамісцемпроживанняабоостанньоговідомогомісцезнаходженняфізичноїособирекомендованимлистомзповідомленнямпроврученняабоупорядку, визначеномуп. 42.4 ст. 42 Кодексу.

Крім цього, у новій редакції Наказу № 658 викладено всі форми податкових повідомлень-рішень.

З оновленим текстом Наказу № 1204 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Києво-Святошинська ОДПІ

 

Продаж власної сільгосппродукції фізичними особами. Чи потрібно утримувати податок?

 

Згідно з п.п. 168.1.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ (18 відсотків).

Відповідно до п.п. 164.2.2 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору та інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ, якою наведено кінцевий перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу і не підлягають оподаткуванню.

Так, згідно з п.п. 165.1.24 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (далі – Довідка), зазначених в абзацах другому та третьому п. 165.1 ст. 165 ПКУ. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Форма Довідки встановлюється у порядку, визначеному ст. 46 ПКУ для податкових декларацій.

Відповідно до п.3 Порядку видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 № 32 (далі – Порядок), у Довідці зазначаються:

- порядковий номер, за яким довідку зареєстровано, та дата (число, місяць і рік) видачі;

- паспортні дані власника сільськогосподарської продукції (прізвище, ім’я та по батькові, серія і номер паспорта, ким і коли виданий), місце проживання (область, район, населений пункт, вулиця, будинок, корпус, квартира);

- реєстраційний номер облікової картки фізичної особи - платника податків власника сільськогосподарської продукції згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

- вид цільового призначення земельної ділянки;

- розмір земельної ділянки у гектарах;

- ініціали та прізвище голови або секретаря виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради;

- дата, до якої дійсна довідка.

У разі зміни інформації, зазначеної у Довідці, власник сільськогосподарської продукції письмово інформує сільську, селищну, міську раду, яка протягом п’яти робочих днів видає йому нову Довідку з урахуванням відповідних змін. При цьому попередня довідка анулюється (п. 4 Порядку).

Враховуючи вищевикладене, якщо при продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) фізична особа надає податковому агенту Довідку, оформлену з порушенням Порядку, то такий податковий агент, як особа на яку відповідно ст. 18 ПКУ покладено обов’язок з обчислення, утримання з доходів, повинен утримати з виплачуваного доходу податок на доходи фізичних осіб.

З аналогічним роз’ясненням можна ознайомитись на сайти Державної фіскальної служби у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») у категорії 103.02.

Києво-Святошинська ОДПІ

 

Скористайтесь своїм правом:  отримайте податкову знижку!

Статтею 166 Податкового кодексу, визначено право кожного громадянина на отримання компенсації з бюджету раніше сплаченого податку з доходів фізичних осіб.  Оформити податкову знижку можна упродовж всього року – до 31 грудня. У громадян ще є час, аби звернутися до органів фіскальної служби за місцем реєстрації та подати декларацію. Адже витрати, понесені у звітному році, на наступний не переносяться. Перелік витрат для оформлення податкової знижки визначений законодавством.

Зокрема, це:

- відсотки, сплачені за користування іпотечним житловим кредитом, витрати на благодійність,

- оплата навчання у вищих навчальних закладах платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення,

- страхові платежі і пенсійні внески, сплачені страховикові-резидентові, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя і недержавного пенсійного забезпечення,

- також витрати за переобладнання власного транспортного засобу,

- вартість державних послуг і державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини, оплату допоміжних репродуктивних технологій.

Для оформлення податкової знижки необхідно подати декларацію та додати копії платіжних і розрахункових документів: квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, які ідентифікують продавця товарів, робіт чи послуг і їх покупця.

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.

Києво-Святошинська ОДПІ

 

У пункті пропуску «Бориспіль» вилучено 21 мобільний телефон iPhone8, що незаконно переміщували через митний кордон України

Працівники Управління протидії митним правопорушенням Київської митниці ДФСв пункті пропуску «Бориспіль» у співпраці з СБУ вилучили 21 мобільний телефон iPhone8, що незаконно переміщували через митний кордон України.

11 мобільних телефонів iPhone8+ та 10 мобільних телефонів iPhone8 з порушенням митних правил намагався ввезти наш співвітчизник, який прилетів  з США транзитом через Німеччину.

Для проходження митного контролю громадянин обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим засвідчив, що не має предметів, обов’язкових до декларування, або обмежених до переміщення через митний кордон України.

Телефони було виявлено під час перевірки багажу авіапасажира за допомогою технічних засобів митного контролю.

ГУ ДФС у Київській області

Два підпільні цехи з виготовлення алкогольної продукції викрили на Київщині

Діяльність двох підпільних цехів з виробництва лікеро-горілчаної продукції припинили працівники податкової міліції ГУ ДФС у Київській області за процесуального керівництва прокуратури Київської області.

В рамках проведення спецоперації «Акциз – 2017» та розслідування кримінального провадження було встановлено, що на території м. Києва та Переяслав – Хмельницького району Київської області здійснювалася організована незаконна діяльність з виготовлення фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів з недоброякісної сировини. Готова продукція розливалася в «бег-ін-бокси», пластикові та скляні ємності. В подальшому її реалізовували на території Київської області шляхом розміщення оголошень у мережі Інтернет.

На підставі ухвали Броварського районного суду Київської області та  в рамках кримінального провадження 21 вересня 2017 року проведено 4 обшуки, за результатами яких з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальні цінності орієнтовною вартістю 1,3 млн. грн., а саме:

- 646 літрів спирту орієнтовною вартістю 120 тис. гривень;

- 469 шт. готових фальсифікованих напоїв в ємностях типу «бег-ін-бокс» з написом «ПШЕНИЧНА» у кількості 4690 літрів орієнтовною вартістю 750 тис. гривень;

- 400 літрів готової не розлитої продукції (горілки) орієнтовною вартістю 65 тис. гривень;

- причіп, який використовувався для транспортування незаконно виготовлених лікеро-горілчаних виробів орієнтовною вартістю 65 тис. гривень;

- обладнання та знаряддя для виробництва фальсифікованої алкогольної продукції (пусті пластикові бутлі об’ємом 20 л. і 6 л., картонні коробки типу «бег-ін-бокс», шланги, лійки, спиртометри, ароматизатори, насоси та фільтри) приблизною вартістю 300 тис. гривень.

Вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання.

Наразі триває досудове розслідування кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків).

ГУ ДФС у Київській області

Порядок заповнення граф 2 – 4 додатка до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної, платником, який здійснює постачання послуг

 

Платник податку у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в  Єдиному реєстрі податкових накладних ( далі – ЄРПН) має право подати на розгляд комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, інформацію у вигляді Таблиці даних платника податків (далі – Таблиця) за встановленою формою, яка є додатком до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за № 753/30621 (далі – Критеріїв).    

Відповідно до п. 3 Критеріїв заповнення граф Таблиці здійснюється наступним чином:

      у графі 2 зазначається вид економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);

      у графі 3 – коди товарів згідно з УКТ ЗЕД або коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010) (далі – ДКПП), що на постійній основі придбаваються (отримуються) платником податку;

     у графі 4 – коди товарів згідно з УКТ ЗЕД або коди послуг згідно з ДКПП, що на постійній основі постачаються (виготовляються) платником податку.

При складанні податкової накладної платник податку самостійно визначає відповідність товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, керуючись Законом № 584 та Поясненнями до УКТ ЗЕД, затвердженими наказом ДФС  від 09.06.2015 № 401. 

Довідник умовних кодів товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України. 

Для визначення кодів послуг використовується ДКПП, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 зі змінами та доповненнями. 
ДКПП використовується лише для визначення кодів послуг. Коди видів продукції з ДКПП для визначення кодів товарів не використовуються. 

ГУ ДФС у Київській області

 

Моніторинг податкових накладних: коли реєстрація не зупиняється

Державна фіскальна служба України у листі від 06.09.2017 №2723/99-99-07-05-01-18 повідомила, що починаючи з 01.07.2017 р. згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК) у Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинено у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, якщо така податкова ПН/РК відповідає сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації у ЄРПН . Зазначені Критерії разом з вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 зі змінами (далі – наказ №567).

Усі податкові ПН/РК, що подаються на реєстрацію в ЄРПН з метою оцінки ступеня ризиків, достатніх для їх зупинення, до проведення Моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються ДФС на відповідність до ознак, визначених п.п.1–4 п.5 Критеріїв. Якщо за результатами перевірки ДФС встановлено, що ПН/РК відповідає одній з цих ознак, – така ПН/РК не підлягає Моніторингу.

Не зупиняється реєстрація ПН/РК якщо:

1) податкова накладна не підлягає наданню отримувачу (покупцю). Такі ПН складаються у разі:

- здійснення операцій з постачання неплатникам ПДВ;

- при умовному продажу (зокрема, при нарахуванні податкових зобов'язань відповідно до п.198.5 ст.198 та п.199.1 ст.199 ПКУ, анулюванні реєстрації платника податку, у разі перевищення бази оподаткування над договірною вартістю);

- при отриманні послуг від нерезидента;

- при здійсненні експортних операцій;

- зведені податкові накладні за щоденним підсумком реалізації;

2) податкова накладна складена за операцією, що є звільненою від оподаткування (стаття 197; пункти 2, 3, 41,12, 23,26,261,27,28,32,38,45,46,47 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ);

3) обсяг постачання, в ПН/РК, зареєстрованих в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію ПН/РК, становить менше 500 тис. грн. та керівник – посадова особа такого платника податку займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох діючих платників податків. При визначенні обсягу постачання не враховується сума ПДВ. За поточний період береться звітний період, в якому складена ПН/РК, що реєструється в ЄРПН;

4) загальна сума сплачених у 2016 р. єдиного внеску та податків і зборів платником та його відокремленими підрозділами становить більше 5 млн. грн. При розрахунку суми податків не беруться до уваги суми ПДВ, сплачені при ввезенні товарів на митну територію України (ця ознака використовується з 01.04.2017 до 01.01.2018);

5) одночасно D>0,05, а P <Pм х 1,3,

де D – розрахункова величина, яка дорівнює S/T;

S – загальна сума сплачених за останні 12 місяців сум єдиного внеску та податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами;

T – загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7%, за останні 12 місяців, за зареєстрованими ПН/РК

P – сума ПДВ в зареєстрованих у звітному (податковому) періоді ПН/РК, з урахуванням поданої на реєстрацію ПН/РК;

Pм – найбільша місячна сума ПДВ в зареєстрованих ПН/РК за останні 12 місяців.

Лист ДФС №2723 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi- dps/72419.html

 

ГУ ДФС у Київській області