ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Головна

Києво-Святошинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Київській області інформує платників податків

Києво-Святошинська об’єднана державна податкова інспекція  ГУ ДФС у Київській області інформує платників податків

Статтею 126 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) передбачена відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) податків у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом.

Підпунктом 19і.1.34 п. 19і.1 ст. 191 Кодексу встановлено, що контролюючі органи виконують такі функції: забезпечують визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов’язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Зазначена норма Кодексу узгоджується з п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Кодексу, а саме контролюючі органи мають право визначати у порядку, встановленому цим Кодексом, суми податкових та грошових зобов’язань платників податків.

Згідно з п. 58.1 ст. 58 Кодексу контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов’язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством  за дотриманням якого покладено  на контролюючі органи, розраховуються контролюючим органом відповідно  до ст. 54 Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факти порушень, визначені цим пунктом Кодексу (невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від’ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано привинесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки).

Крім того, п. 58.1 ст. 58 Кодексу встановлено, що до податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов’язання (за наявності) та штрафних (фінансових) санкцій.

Враховуючи викладене, податкове повідомлення-рішення виноситься контролюючим органом у разі покладення на контролюючий орган згідно зіст. 54 Кодексу обов’язку із самостійного визначення суми грошового зобов’язання або внаслідок проведення перевірок, визначених Кодексом.

При цьому,Вищим адміністративним судом України (ухвала від 04.03.2015№К/9991/82083/12) висловлено позицію, в якій визнанонеправомірним прийняття податкового повідомлення-рішення із підстав ст. 126 Кодексу без проведення перевірки.

Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень- рішень платникам податків затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015№1204, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України22.01.2016 за № 124/28254 (далі - Порядок).

Згідно з Порядком за порушення строків сплати грошових зобов’язань контролюючий орган складає та направляє платнику податків податкове повідомлення-рішення за формою «Ш», встановленою у додатку 4 до цього Порядку.

Податкові консультації з питань реалізації контролюючими органами норм ст. 126 Кодексу застосовувати у частині, що не суперечить цьому роз’ясненню.

 

                                                                                                                 

Подавайте звітність в електронному вигляді!

 

Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі звертає увагу, що платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів, мають можливість подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі з єдиного соціального внеску.

Подання звітності в електронній формі  має багато очевидних переваг. Серед основних переваг подання звітності в електронному вигляді варто виділити економію робочого часу та коштів на придбання бланків звітності, оперативне відстеження змін до форм звітності, уникнення втрат часу на черги при поданні звітності тощо.

Для електронного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати електронний цифровий підпис, який надається  безкоштовно.

Для отримання ключів електронного цифрового підпису потрібно звернутись до  Акредитованого центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДФС, який знаходиться за адресою: м. Київ-151, вул. Народного ополчення, буд. , каб. 23.  Телефон: (044) 200-37-61. Реєстрація користувачів: пн - чт  з 9:00 до 18:00, пт з 9:00 до 16:45, обідня перерва: з 13:00 до 13:45.

Інформацію щодо необхідних документів для отримання ключів електронного цифрового підпису можна знайти на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС за електронною адресою http://acskidd.gov.ua/.

 

                                                                                                   Києво-Святошинська ОДПІ

                                                                                                    ГУ ДФС у Київській області