11 серпня у Головному управлінні Міністерства доходів та зборів України у Київській області відбувся брифінг в. о. заступника начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Київській області Дениса Жемчужного, на якому було обговорено переваги створення нової Служби фінансових розслідувань.
Служба фінансових розслідувань об’єднує функції та завдання Державної фінансової інспекції, економічних підрозділів Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та податкової міліції. «Аналогічні за функціями організації успішно діють в Італії, Швеції, Австрії, Польщі та Грузії – це цінний світовий досвід», - зауважив Денис Леонідович.
Кадрова політика у службі фінансових розслідувань будуватиметься на принципах досвіду та молодості, із застосуванням технічного, фізичного та психологічного відбору фахівців. У процесі створення служби активну участь беруть представники громадськості, бізнесу, юристи та міжнародні експерти. У своєму виступі Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду наголосив, що служба має утворитися у вересні поточного року, проект відповідного закону пройшов експертизу Міністерства юстиції України, затверджений на засіданні Кабінету Міністрів України. Вже невдовзі має відбутися голосування у Верховній Раді.
Створення єдиного державного органу у галузі охорони економічної безпеки держави матиме наступні переваги: усунення дублювання функцій правоохоронних органів та зосередження в єдиній структурі зусиль із протидії злочинам у фінансово-економічній сфері; скорочення кількості контролюючих органів суттєво зменшить тиск на бізнес середовище, що у свою чергу стимулюватиме залучення в економіку інвестицій та розвиватиме легальний бізнес; усунення дублювання функцій у середовищі Державної фіскальної служби; збільшення довіри суспільства до всіх правоохоронних органів за рахунок чіткого розмежування повноважень та відповідальності за стан протидії економічній злочинності, що також спростить контроль з боку громадського суспільства та центральних органів виконавчої влади.
Щодо результатів роботи оперативних та слідчих підрозділів фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Київській області цьогоріч, до бюджету за їх допомогою мобілізовано 41 млн грн. З них за рахунок відшкодування збитків у кримінальних провадженнях направлених до суду отримано 15 млн грн, що на 1,4 млн грн більше ніж у минулому році. Від перевірок проведених за ініціативи оперативних підрозділів до бюджету мобілізовано близько 20 млн грн, у тому числі по підприємствах-вигодонабувачах, які скористалися послугами «конвертаційних центрів» - суму 9,5 млн грн, що понад 8 млн більше аналогічного періоду минулого року.
«З метою забезпечення надходження коштів до бюджету, оперативними та слідчими групами підрозділів Київської області цього року ініційовано проведення 240 документальних перевірок суб’єктів господарювання, зареєстрованих на території області та 218 на території інших регіонів, ймовірні втрати бюджету за якими складають понад 500 млн грн», - пояснив Денис Жемчужний.
Припинено діяльність двох підпільних цехів з незаконного виробництва спирту. У цьому році також розпочато вісім кримінальних впроваджень за фактами виготовлення, зберігання і транспортування, з метою збуту, незаконно виготовлених підакцизних товарів, які можуть становити загрозу для життя та здоров’я людей.
< Попередня | Наступна > |
---|