Молодь. Це визначення не стільки про вік, скільки про потенціал соціуму. Адже прогрес суспільства, країни, людства у майбутньому цілком залежить від небайдужої молоді, яка активно розвивається по різних напрямках і рухає світ до кращого.
Молодіжна рада при Вишневій міській раді об’єднала активну, патріотичну та дієву молодь, яка є ядром нашої активної громади.
Ми взяли інтерв’ю у кількох з них. Хочемо розповісти про діяльність молоді Вишневої міської територіальної громади в умовах війни в Україні.
Максим Терещенко, заступник голови Молодіжної ради, представник ГО «Захист майбутнього»:
«З початку повномасштабного вторгнення я служу в територіальній обороні нашої громади. Тепер я заступник керівника підрозділу ДФТГ. Перший час ми щодня були на чергуваннях, були напоготові гідно зустріти ворога, це займало весь мій час. Зараз ми багато тренуємося, покращуємо свою фізичну форму, вчимося воювати різною новітньою зброєю, набираємося досвіду вести бої у міських умовах. Тож мешканці нашої громади можуть бути спокійні: хлопці і дівчата з тероборони досвідчені, навчені та готові дати відсіч ворогу!
У березні ми зібрали 15 000 грн Молодіжною радою і замовили тактичний одяг і амуніцію для нашого ДФТГ. Багато членів Молодіжної ради воюють, хтось волонтерить, без діла ніхто не сидить. Наприклад, учасниця нашої команди Юлія Заєць зараз воює в гарячій точці - в Харківській області.
Як заступник голови ГО «Захист майбутнього» я організував гуманітарну допомогу для військових з аукціонів із-за кордону. Наша команда постійно допомагає діткам захисників, організовуємо усілякі заходи і конкурси, надаємо безкоштовну юридичну допомогу».
Олександр Степаненко, член Молодіжної ради, представник БО «БФ «Допомога дітям України»:
«З 2016 року я займаюся допомогою дітям з 2-х інтернатів у Житомирській області. Це моє покликання і хобі. З 2019 року ми розширили локації допомоги - це інтернати у Житомирській та Рівненській області, дитячі будинки на Кіровоградщині та Полтавщині. Коли створювалася Молодіжна рада, мене до неї запросили. Вийшов кістяк людей, які планували і реалізовували роботу.
Війна застала мене вдома. 24 лютого я прокинувся і збирався у відрядження, почув вибухи і зрозумів, що “почалося”... Я був на зв'язку з дівчатами з Молодіжної ради, і через них вийшов на інформацію, де і коли збирається ТРО. Ввечері 24 лютого я вже був там. Поїхав без будь-яких речей, але додому вже не повернувся. Я був в ТРО “Азов” Київ, ми патрулювали Святошинський район Києва. У нас були люди без воєнного досвіду, але ми були готові захищати рідний край від ворога. Коли окупантів прогнали звідси, на початку квітня постало питання визначитися залишатися в ТРО Київської області чи їхати на фронт. Я вирішив, що поїду у гарячі точки.
Зараз я на південно-східному напрямку. Сім’ю я готував до свого рішення.
Дружину я не бачив з 24 лютого. Можливо от днями побачимось. Як мені далося рішення йти воювати? Кожен чоловік відповідальний за свою сім'ю, будинок, територію. Коли приходить “незваний гість”, то чоловік має його прогнати і захистити своє. На початку війни у мене була думка, що я не зможу вистрілити у людину. А потім прийшла впевненість, що у плані захисту своєї рідної землі і людей зможу. Перед війною я хотів змінити рід діяльності, розвивав фізичну форму, мріяв частіше бувати на свіжому повітрі - тепер це здійснилося і цьому треба вміти радіти».
Єлизавета Комар, член Молодіжної ради, представник ГО «Проєкт «Наше майбутнє»:
«В перші дні повномасштабного вторгнення я дуже переймалася, як і всі. Та вирішила як би не було небезпечно, піду в ССО “Азов” в медичну службу.
Якщо чесно, раніше я не збиралась займатись військовою справою, але з початком повномасштабного вторгнення пріоритети були змінені. Я не медик за освітою. Раніше проходила курс тактичної медицини та надання першої допомоги. Перші 2 місяці від 24 лютого я була в Києві, далі поїхала на східний фронт. Була у медичному підрозділі парамедиком, бойовим медиком на позиціях, потім стала старшим бойовим медиком роти. Моя задача доставити пораненого з поля бою до медичної частини і подальшому супроводжувати бійців із бойовими пораненнями, в вільний час від бойових завдань - тренувати особовий склад та парамедиків тактичній медицині.
Я ні разу не жалкувала про свій вибір, тут я на своєму місці. У мене холодний розум і у шокових ситуаціях дію без істерик. Я єдина дівчина в роті. Мені 22 роки. Раніше я б не подумала, що зможу на війні виконувати такі обов'язки. Тепер зрозуміла, що можу. Обставини загартовують нас».
Юлія Суходоляк, член Молодіжної ради, представник ГО «Новітня Київщина»:
«У такий час всі зусилля єднаються навколо допомоги військовим та тим, хто її найбільше потребує. Я постійно їжджу плести спеціальні маскувальні сітки та кікімори. Тричі на тиждень роздаю волонтерську допомогу - засоби гігієни, дитяче харчування, памперси та речі, іноді продукти тим категоріям населення, хто її найбільше потребує. На минулому тижні зібрали ліки та памперси і відвезли їх до нашої Вишнівської стаціонарної лікарні. Збираю кошти на авто та потреби хлопцям на фронт. Все, чим ми на даний часзаймаємось, робимо разом з пластунами нашої територіальної громади. Вони активні і багато всього роблять. Тенденція така, що акцент звичайно зараз на волонтерській допомозі щодо війни. Але ж у нас не зникли звичайні проблеми, до вирішення яких я теж долучаюсь».
Олеся Ємець, член Молодіжної ради, представник ГО «Почни з себе!»:
«Наша громадська організація допомагає в посиленому режимі потребуючим родинам з дітками. Під час воєнного стану таких їх значно побільшало. Ми робили все можливе, щоб їх забезпечити всім необхідним (памперсами, сумішами, кашами, пюре, засобами гігієни, продуктами харчування і тд).
Під нашим крилом багатодітні родини, дітки з інвалідністю, сироти та напівсироти, малозабезпечені сім’ї, матері одиначки, вагітні жінки та ВПО 2022 року, які зареєстровані та проживають у нашому МТГ. Намагаємося увійти в положення кожного та допомогти. Віримо в найкраще».
Катерина Рябчун, член Молодіжної ради, представник ГО «Волонтерський центр «ВИШНЕВЕ»:
«Ще до початку повномасштабного вторгнення Молодіжна рада організовувала постійний збір тканини та плетіння маскувальних сіток. Від 24 лютого 2022 р. члени Молодіжної ради збирали кошти і закуповували бронежилети і шоломи для ТРО. Ми організували для дітей Вишневого і Крюківщини участь у благодійному безкоштовному дитячому фестивалі “Kids for kids” у Києві, щоб вони могли хоч на трішки забути про війну.
Команда ГО «Волонтерський центр «ВИШНЕВЕ» щорічно на Великдень закуповує паски і передає на фронт нашим захисникам. У цьому році разом з пасками ми передали і малюнки наших діток. Надзвичайно важливо і морально підтримувати наших воїнів. З початку повномасштабного вторгнення наша команда декілька разів збирала і передавала необхідні речі і ліки нашим захисникам у гарячі точки Сумської, Донецької, Херсонської і Луганської областей, а також постраждалим родинам у Чернігівській області.
Зараз ми беремо участь у роботі волонтерського руху при Вишнівській ЗОШ №2. Тільки разом, об’єднавшись, ми можемо зробити набагато більше! 6 вересня зібрана допомога поїхала на фронт. Незабаром знову оголосимо збір.
А поки ГО «Волонтерський центр «ВИШНЕВЕ» проводить творчий захід «Зігріємо воїна в окопі», де кожна дитина нашої громади зможе підтримати захисників малюнком, віршем, листом-зверненням, вишитими речами, ліпниною, оригамі та іншим».
Пишаємося, дякуємо і беремо приклад із найкращих представників нашої молоді!
< Попередня | Наступна > |
---|