ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
ти як?
Back Головна

Що турбує мешканців

Що турбує мешканцівОстаннім часом відбувається небувалий сплеск активності громадян. Дуже активно мешканці спілкуються у соцмережах, обговорюють різноманітні актуальні проблеми. Але ж живе спілкування не відміняється. Про болючі проблеми ми розмовляли з депутатом, начальником ЖЕД№3 Олександром Ткачовим.

-Олександре Володимировичу, ми б хотіли, щоб Ви прокоментували декілька болючих питань, які нам задавали мешканці. Наприклад, нещодавно на території Вишнівської ЗОШ №2 стався прикрий інцидент, коли поруч сміттєвих контейнерів спалювався якийсь непотріб.

- В кожному закладі: школі, дитячому садочку є відповідна посадова особа в обов’язок якої входить нагляд за дотриманням правил протипожежної безпеки, як у самому приміщенні, де знаходяться діти, так і навколо цих будівель. Є спеціальні норми, відповідні документи. Навіть на час літніх канікул призначаються посадові особи, є охоронники і інші службовці, які повинні за цим наглядати. Сміття, звичайно, повинно вивозитись вчасно, щоб не було таких випадків. Ще хочу додати, що не тільки  поруч школи, а й на інших сміттєзбиральних майданчиках сталося ряд пожеж: горіли сміттєзбиральні баки. Їх підпалює молодь. Мабуть, так розважається. Це може призвести до небажаних наслідків: становити загрозу життю, здоров’ю, майну. Адже поруч тісно паркуються автомобілі. А школі потрібно зробити висновки, прийняти відповідні рішення, і наглядати, як і іншим навчальним закладам, за своєю територією, як це робилося і раніше. Зараз саме іде підготовка до нового навчального року і це є актуальним. Оскільки школа знаходиться поруч ЖЕДу, то я допомагаю, наскільки це можливо, коли до мене звертаються, зокрема, заступник з адміністративно-господарської роботи.

- Яким чином Ви доносите мешканцям інформацію про складові тарифів? Чи приходять до Вас громадяни за роз’ясненнями?

- По-перше, це дуже складне питання. І я, як і кожний громадянин України, виступаю проти підвищення тарифів. Але треба про це розповісти, дивлячись в очі правдиво, розкласти все по поличкам. Кабмін ініціював підвищення тарифів на газ, скажімо – на основну складову. Потім Національна комісія, яка підпорядковується Президенту і підзвітна Верховній Раді ініціювала підвищення тарифів на гарячу воду, центральне опалення, електроенергію та інше. Таким чином, ініціатива підвищувати тарифи йшла не з міста Вишневе, не від депутатів, не від міського голови. Тому, що ми ходимо по тих самих вулицях і живемо в таких же будинках. Звичайно, якщо підвищується ціна на борошно, підвищується ціна і на хліб. Якщо підвищувалися всі складові тарифу, звичайно, це потягло кошти на паливно-мастильні матеріали, на всі прилади, інструменти, на все. Деякі з них за чотири роки зросли на 200, 300, а деякі на 400%. То, звичайно, це потягнуло за собою підвищення тарифів на утримання будинків. Але не на 200%, не на 300%, а лише на 40-45%, в залежності від будинку – п’ятиповерхові, дев’ятиповерхові, двоповерхові. По кожному типу будинків було розраховано тариф. І, звичайно, ми не живемо в окремій державі. Ми не можемо звести навколо себе так звану «Берлінську стіну». Як принцип доміно, все потягло за собою одне за одне. Звичайно, всі хочуть утеплення будинків, озеленення, нормального асфальтування. Ми звикли у нашому місті підтримувати чистоту і порядок. Так само і я зі своїм колективом… Можу надати будь-який звіт - за день, за тиждень, чи хоч за місяць. Але, звичайно, якщо все в чотири рази підвищилося…, якщо та лампочка коштувала 2 грн., а сьогодні 8-10 грн. та ще необхідно заплатити податки державі... Люди думають, що ось вони певну суму заплатили за утримання будинку і все, але вони забувають, що значну частину коштів держава забирає на податки. Раніше це було 40%.

Кажуть, що є нарікання на якість прибирання, в тому числі і прибудинкової території. Дійсно, якість прибирання низька, тому, що на цю мізерну зарплату ніхто не йде працювати. Вишнівчан дуже мало. Раніше давали службове житло, можна було зацікавити. Звичайно, ми контролюємо, примушуємо. Але люди є різні. Один сумлінно відноситься до роботи, інший менш сумлінно, але він теж працює. Не менше нарікань на самих мешканців. Якщо двірник помив один під’їзд, то на наступний день він повинен йти прибирати вже інший, але змушений наступного дня повертатися і прибирати знову той самий… Тому, що за ніч там хтось вже насмітив, вигуляв собаку чи ще щось.

У нас паління в громадських місцях заборонено Законом України. В яких будинках це виконується? Мало того, випалили одну сигарету, іншу, а потім недопалок гасять на пластиковому вікні, залишаючи темні плями. Звичайно, це не всі, таких людей небагато, але і цей відсоток перекреслює всі наші старання. Тому я близько до серця сприймаю такі зауваження. Бо багато робиться справ, які не вносяться до тарифу. Треба бути чесними. Звинувачувати легко. Є окремі депутати, які не проголосували, утрималися. Краще б вони проголосували проти, вийшли з програмою: «Шановні мешканці, шановні депутати! Ось ми вийшли з програмою, зробимо те, те і те…». А то відсидітися в кущах, а потім критикувати… Я зустрічаюся з мешканцями, завтра, наприклад, у мене зустріч на Вітянській. Кабінет у мене також на обід не зачиняється. Звичайно, не кажу, що це добре. Треба також і відпочивати. Але я так працюю. Звісно, якщо людина не хоче ні бачити, ні чути ні розрахунків, ні цифр, ні порівняльних таблиць, вона їх не побачить. Наприклад, зробили ремонт, покрівлю, траву покосили. Але мешканці не бачать, не цінять. І якщо ми хочемо жити в європейському місті, щоб у нас була чистота, то потрібно також розуміти, що від нас, ЖЕДівців, не все залежить.

 

  -Дякуємо за розмову.

Лариса Костенко