За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я 24 березня оголошено Всесвітнім днем боротьби із туберкульозом. В 1995 році ВООЗ оголосила туберкульоз національним лихом і офіційно рекомендувала стратегію DOTS- єдину програму боротьби з туберкульозом, яка дозволяє виявляти і лікувати 92-95% хворих.
Проголошення Всесвітнього дня має на меті інформування якомога більшої кількості людей про небезпечніть підступної хвороби, а також про те, що туберкульоз виліковний, тож, чинити опір цій хворобі можна і робити це необхідно. На жаль, нещодавно проведені дослідження показали, що населення України недостатньо інформоване з питань профілактики і лікування туберкульозу, а без належної поінформованості боротьба з підступною хворобою приречена на невдачу.
Туберкульоз – це хронічне інфекційне захворювання, різноманітне за проявами, яке викликане особливими мікобактерями – туберкульозними паличками, або паличками Коха.
Тож, що має знати кожна людина, аби убезпечити себе від зараження, вчасно виявити симптоми небезпечної хороби та отримати повноцінне лікування.
По-перше. Основним шляхом зараження є повітряний, коли людина вдихає повітря, що містить у собі туберкульозну паличку. Як правило, носієм такої інфекції є хвора людина, іноді це може бути худоба, в такому випадку інфікування відбувається через вживання некип’яченого молока.
Сьогодні медики визначають дев’ять основних симптомів хвороби, які полягають у наступних проявах:
1. Кашель упродовж трьох і більше тижнів.
2. Кровохаркання.
3. Біль у грудній клітині.
4. Погіршення апетиту.
5. Зниження маси тіла.
6. Втома і слабкість.
7. Лихоманка.
8. Потіння вночі.
9. Задишка.
Як відомо, хвороба може вражати той чи інший орган. У більшості випадків – це легені. Зазвичай при туберкульозі підвищується температура тіла, порушується сон та апетит, з’являється швидка втомлюваність, схильність до застуд, кашель.
По-друге. Не варто пояснювати, що своєчасне виявлення хвороби є життєво важливим у лікуванні туберкульозу. Тож, якщо ви, або ваші родичі, чи знайомі виявили у себе один, або декілька із цих симптомів, необхідно пройти флюорографію органів грудної клітини та всебічне обстеження. При своєчасній діагностиці та правильному лікуванні 95% хворих одужують. Особливо важливим є звернення на ранній стадії захворювання, в такому випадку успіх лікування найбільш вірогідний.
Запобігти захворюванню на туберкульоз не складно. Для цього необхідно дотримуватись простих правил: не мати шкідливих звичок, повноцінно харчуватись, займатися спортом, своєчасно проходити медичні огляди, в тому числі флюорографію органів грудної клітини, яка, на сьогоднішній день є одним із основних методів діагностики туберкульозу легенів.
Памятайте, тільки ви самі можете себе захистити. Профілактична грамотність, здоровий спосіб життя, вчасне медичне обстеження - є нескладними вимогами і являються основними гарантіями у збереженні вашого здоров’я і здоров’я ваших рідних та близьких.
< Попередня | Наступна > |
---|