ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Головна

Вишневе приймало переможців конкурсів, присвячених рідній мові

Вишневе приймало переможців конкурсів, присвячених рідній мові

В актовій залі Вишнівської ЗОШ №4 відбулося районне свято, присвячене Міжнародному дню рідної мови. У заході взяли участь керівники відділу освіти Києво-Свтошинської РДА, заступник міського голови м.Вишневе, Георгій Майсурадзе, поетеса Тетяна Домашенко та інші учасники свята.

Серед гостей міста на урочистостях побували переможці конкурсіврайонного етапу обласного поетичного конкурсу «Зерна доброти», Міжнародного конкурсу української морви та літератури імені Петра Яцика, VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, Всеукраїнського конкурсу, присвяченого Шевченківським дням, вчителі переможців.

Усі переможці, в тому числі і учні вишнівських шкіл отримали грамоти та подарунки. Господарі святаучні школи подарували присутнім чудовий концерт.

 

Міжнаро́дний день рі́дної мо́видень, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.