Розвитку Вишневого може позаздрити будь-який населений пункт. Кількість жителів постійно збільшується, «виростають» нові житлові масиви, проте місто не втрачає естетичної привабливості та динамічно розвивається. В чому секрет «успішного іміджу» розповідає секретар земельної комісії, депутат Вишневої міської ради Олександр Робак.
Головне завдання постійної депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, капітального будівництва, інвестиційних відносин та землекористування – залучення в місто інвестицій, тобто коштів завдяки яким воно може розвиватися.
«У депутатів місцевих рад у виключному пріоритеті є питання земельних відносин та бюджетні проблеми. Їх вирішують тільки депутати міської ради на чолі з міським головою. І вони взаємопов’язані: для наповнення бюджету потрібні інвестиції, а для цього необхідні компанії, які хочуть і можуть поповнювати міську скарбницю», - наголошує Олександр Робак. Зокрема це стосується - забудовників. Як відомо, місто має право на чотири відсотка пайової участі від кошторисної вартості житлової забудови, десять відсотків – від нежитлової забудови. Частина коштів йде на будівництво інженерних комунікацій при підключенні зони забудови до міських мереж, а частина спрямовується на реконструкцію та розвиток міської інфраструктури. Прикладом, якщо кошторис невеличкого житлового кварталу складає близько 300 млн грн, місто отримає 12 млн грн. «Саме за рахунок цих коштів з’являються нові дитячі майданчики, проводяться масштабні ремонтні роботи, розвивається інфраструктура», – пояснює Олександр Геннадійович. Поповнення бюджету не відбувається чарівним чином, а цілком залежить від здатності депутатів наповнити бюджетний кошик.
Пересічні мешканці вже звикли вважати, що депутати лише «дерибанять» землю і «відмивають» кошти. На жаль, це такий ідеологічний штамп, який визначився нашим менталітетом. Якби так відбувалося, місто не розвивалося б. Хоча такі підходи і трапляються в деяких громадах держави, Вишневе постійно демонструє приклад динамічного розвитку.«На плечі представників моєї комісії покладено велику відповідальність: раціонально використати потенціал Вишневого, зберегти комфорт містян, а також «вибити» для міста якомога більше коштів, при цьому зберегти бажання забудовників працювати саме тут. Якби ми тільки ділили землю, хіба б Вишневе було таким привабливим? Ми повинні відстоювати інтереси міста, разом з тим забезпечити постійні надходження до бюджету. Наше завдання – зберегти «золоту середину» між намаганням отримати кошти та бажанням власників грошей вкладати їх саме у Вишневе. Це дуже складно і, на жаль, не завжди розуміється пересіченими громадянами. Засідання комісії можна порівняти з грою в шахи, де необхідно мислити на декілька ходів вперед», - зауважив Олександр Робак.
Лише у 2015 році, незважаючи на дуже складну суспільну ситуацію в країні, економічну кризу, війну на сході, завдяки виваженій роботі мера, земельної комісії та депутатів було виділено майже два мільйони гривень на капітальний ремонт теплотраси на вулиці Жовтневій, завершується будівництво стадіону з парковою зоною, котельні міста не тільки працюють весь рік, а й отримали можливість встановити потужні котли на твердому паливі. Майже всі нові спортивні та дитячі майданчики побудовані за рахунок коштів, які міський бюджет отримує від пайової участі. Нова дитяча поліклініка збудована не без участі представників земельної комісії. «Десять років тому, при наданні дозволу «Вишневому кварталу» будувати багатоповерхівку з вбудованим приміщенням дитячої поліклініки, були гарячі суперечки навколо доцільності цього проекту. Можна було б залишити на тому місці парк чи розділити землю на місці тодішнього «стадіону» між вишнівчанами. Але виважений підхід депутатів дав можливість гармонійно розвивати тут і зону дозвілля, і побудувати нове приміщення для лікувального дитячого закладу», - зауважив секретар земельної комісії.
Ще одне завдання комісії – вирішення побутових та майнових проблем жителів приватного сектора. Тут, звичайно, все простіше. Для оформлення земельної ділянки необхідно зібрати повний пакет документів, відповідно до яких приймається позитивне чи негативне рішення. Але головний пріоритет при вирішенні - максимально задовольнити приватні інтереси вишнівчан.
Ось так щодня наші депутати приймають рішення від яких залежить існування та подальший розвиток міста. Один хибний крок – і замість прибутку будуть нескінченні клопоти. Відповідальність велика. І не завжди депутатська робота знаходить розуміння у простих жителів. Але велика честь, яку надають жителі на виборах, потребує обов’язково працювати на громаду і виправдовувати довіру громадян.
< Попередня | Наступна > |
---|