ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
ти як?
Back Головна

Цінова політика тарифів у країні

Цінова політика тарифів у країніПитання тарифів, мабуть, одне з найважливіших нині. Вони допомагають комунальним підприємствам «втриматися на плаву», разом з тим нещадно б’ють по гаманцях користувачів.

Відповідно до чинного законодавства тарифи повинні відповідати реаліям сьогодення і ні в якому разі не бути нижчими, ніж реальна вартість послуг. З іншого боку, не кожна родина в змозі віддати кругленьку суму за зручності, які раніше були майже безкоштовними. «Нас потрохи підводять до розуміння того, що тарифи мають відповідати європейським стандартам, що за кожен товар необхідно сплачувати стільки, скільки він коштує. Проте у нас зовсім не європейський рівень статків, і ми це чудово розуміємо», - зауважив начальник житлово-комунального відділу виконкому Олександр Волков.

Тарифи поділяються на декілька груп: ті, які встановлює держава і ті, на які має вплив місцева влада. Таким чином вартість тепла, гарячої і питної води контролює Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. «На базі аналізу результатів, які досягло підприємство за минулий рік (у даному випадку КП «Вишнівськтеплоенерго»), відповідно до вартості газу, електроенергії та води вони вираховують можливості підприємства вижити», - пояснює Олександр Степанович.

Тарифи на водопостачання і водовідведення також встановлює НКРЕіКП. В нього закладено витрати на видобування ресурсу, його віддаленість від населеного пункту та багато іншого. У зв’язку з цим, тарифи можуть відрізнятися навіть у сусідніх містах. Прикладом, у Вишневому вартість одного куба води становить близько 11 грн, а в Боярці - майже 18 грн. «Це залежить від того як і де підприємство видобуває воду, яка відстань від місця видобування і очистки до пункту подачі, в якому стані каналізаційно-очистні споруди та як загалом працює підприємство», - наголосив Олександр Волков. Таким чином вартість послуги залежить від якості роботи підприємства, кількості аварійних ділянок траси. Заступник міського голови Віктор Грабовський виділяє ще одну перевагу КП «Вишнівськводоканал»: «Вся вода, яка надходить до Вишневогоартезіанська. Її видобуває наш водоканал на глибині від 110 до 150 метрів». Частина води використовується лише для технічних потреб підприємств. У міському водоканалі уважно слідкують за якістю питної води, недарма вона вважається однією з найкращих. «Кожного тижня лабораторія КП «Вишнівськводоканал» проводить забір води для аналізу на вміст хімічних елементів», - зауважив Віктор Федорович.

Завдяки налагодженій роботі комунальників та міської влади, вартість послуг у Вишневому найнижча у Києво-Святошинському районі. Для містян це дуже добре, але низькі тарифи можуть негативно впливати на розвиток. Немає фінансового резерву для подальшого розвитку підприємства, а борги мешканців лише погіршують ситуацію. Всі клопоти з розвитку водопровідно-каналізаційного і теплового господарства міста, капітальні ремонти трас лягають на плечі бюджету. Аби підтримати підприємства і разом з тим не підвищувати тарифи, міська влада змушена надавати підприємствам дотації.

Тариф на обслуговування споруд і прибудинкових територій взагалі не змінювався з березня 2012 року, а вираховувався він ще у 2011 році. «Ми розуміємо, що ціни стрімко підвищилися, складові тарифу у собівартості зросли майже втричі. Це вивіз сміття, вартість електроенергії, води, розмір мінімальної заробітної плати, ціна матеріалів, які використовуються для ремонту і обслуговування будинків. Але тариф у місті незмінний», - повідомив Олександр Волков. Тариф КП «УМГ» становить близько трьох гривень за один метр квадратний, комерційні підприємства встановлюють тарифи, які відповідають реаліям сьогодення, тобто близько п’яти гривень за один метр квадратний.

Попри напружену ситуацію наші комунальні підприємства намагаються надавати якісні послуги за помірну вартість. Від мешканців Вишневого комунальники чекають підтримки у вигляді своєчасної оплати рахунків за використані ресурси.