Керівництво країни анонсувало стрімке підвищення тарифів на газ та світло з першого квітня. Разом з цим у травні скоріше за все будезбільшення вартості підігріву гарячої води та теплопостачання.Всі ці тарифи регулює держава, а органи місцевого самоврядування змушені приймати їх до виконання.
Єдиний тариф, який поки що приймають комунальники на місцях – це оплата послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території (квартплата).Комунальники міста переймаються проблемою необхідності підвищення тарифів, але пояснюють це життєвою необхідністю підтримувати обслуговуючі підприємства на плаву. «Наразі триває тотальне підвищення тарифів: вода, тепло, електроенергія, збільшують вартість своїх послуг полігони, які приймають сміття. Вартість вивозу сміття підвищилася майже у чотири рази», - наголосив начальник житлово-комунального відділу виконкому Олександр Волков.
Підвищується вартість електроенергії, завдяки якій працюють ліфти, освітлюються прибудинкові території та вулиці. Зростає ціна обслуговуючих матеріалів – від пральних порошків до віників. Дорожчають паливно-мастильні матеріали (ПММ), на яких працює аварійна техніка, сміттєвози та інші комунальні машини. А у Вишневому на обслуговування будинків, споруд та прибудинкових територій діють тарифи ще 2012 року. «На тлі суттєвого підвищення вартості електроенергії, води і газу неможливо не говорити, що у наших ЖЕДів недостатньо ресурсів для роботи. Підприємства почали працювати не те, що у збиток, а з серйозною недостачею оборотно-фінансових коштів, що дуже відчутно гальмує їхню роботу», - зауважив Олександр Степанович.
Наразі значна частина співробітників не може отримати заробітну плату, адже кошти, які надходять за квартплату в першу чергу використовуються для придбання ПММ, талонів для вивозу сміття, на оплату електроенергії та виплату необхідних податків. «Якщо сьогодні ми занапастимо наші ЖЕД, хто буде обслуговувати місто завтра? ЖЕД – це не просто поточне обслуговування. Це аварійні й ліфтові служби, які працюють навіть у вихідні. Це налагоджена система роботи у місті заради його нормального функціонування. Але кровоносна система цього механізму – рух коштів, які мають лише одне джерело – тарифи», - пояснив Олександр Волков.
КП «УМГ» вже два роки щомісячно отримує дотації з міського бюджету на перекриття різниці між встановленими тарифами та реальною вартістю послуг. Наразі це стає значним тягарем для міського бюджету. Тому є лише декілька виходів з цієї ситуації. Перший варіант: закриття ЖЕДів та переведення будинків у режим ОСББ, аби вони самостійно вирішували свої проблеми. Другий шлях: значне погіршення надання послуг, або відмова від деяких з них. Від яких? Обслуговування ліфтів чи ремонтних робіт? Відмовитися від послуг двірників, слюсарів чи аварійних бригад? Хто виконуватиме їхню роботу? Через деякий час у місті почнеться хаос. Третій вихід, який є найоптимальнішим на сьогодні – підвищення тарифів відповідно до реальних витрат.
Наразі у Вишневому квартплата становить близько трьох гривень за один квадратний метр. Комунальники отримали завдання: зробити нові розрахунки. «У комерційному житловому фонді – «Акварелі», «Піонерський квартал» і т.д. – тариф близько п’яти гривень. Ці розрахунки здійснювалися півтора роки тому і відповідали тодішнім витратам. І вони є реальними. Для комунальних ЖЕДів місто надавало дотаційну підтримку з міського бюджету і сплачувало більшість витрат на проведення ремонтних робіт. Більше місто не може дотувати цю різницю – грошей просто не вистачає. Крім того, бюджет міста має багато інших цільових витрат. Отже, для розуміння величини нових тарифів можна орієнтуватися на вартість послуг з квартплати комерційних підприємств. Більш за все, саме до таких розмірів збільшиться квартплата у місті», - повідомив Олександр Волков.
Варто зазначити, що після того як економісти нададуть розрахунки нових тарифів, буде проводитися перевірка їх обґрунтованості. Також дане питання виноситься на розгляд сесії Вишневої міської ради.
< Попередня | Наступна > |
---|