ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Головна

Писанка – то символ сонця

Писанка – то символ сонцяНапередодні світлого свята Пасхи українці традиційно розписують яйця. Це особливий, можна сказати, сакральний процес, який згуртовує родину.

З жовтня минулого року у Вишневому функціонує гурток з писанкарства, який заснували члени громадської організації «Прогресивна Нація». Діти вивчають це мистецтво, його історію, знайомляться з особливостями майстерності: який зміст несе той чи інший візерунок та колір. Зараз заняття відвідують близько п’ятнадцяти дітей з південної частини Вишневого та Крюківщини.

«Писанкарствоце ті традиції, які потрібно підтримувати. А хто як не діти донесуть їх до наступних поколінь», – повідомляє голова громадської організації «Прогресивна Нація» Олександр Буханенко. Він впевнений, що писанкаце оберіг нашої землі і допоки малюватимуться писанки, буде існувати українська нація.

Аби діти могли похизуватися отриманими у гуртку вміннями, поспілкуватися з однолітками та просто отримати задоволення від писанкарства був проведений конкурс. Ці «змагання творчості» не перші для дітей, адже на свято Святого Миколая вони вже брали участь у подібному заході.

Щоправда цей конкурс відрізнявся від попереднього: діти мали змогу самі голосувати та обирали, хто має стати переможцем. Таким чином і були визначенні володарі найкращих писанок, які отримали подарунки від спонсора гуртка. «Діти вже доросли до того рівня, коли вони можуть об’єктивно оцінювати роботи один одного», – зазначає Олександр Буханенко.

Думку чоловіка поділяє й член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, справжній гуру писанкарства Наталія Фененко, яка була присутня на заході. «Вона, подивившись роботи дітей, із радістю повідомила, що діти доросли до всеукраїнських конкурсів. Її слова надихають, тож наступного року, напередодні Великодня ми візьмемо участь у всеукраїнському конкурсі з писанкарства», – говорить Олександр Буханенко.

А поки діти вдосконалюватимуть власні вміння, поринаючи у процес писанкарства з головою