Цей рік для українців розпочався зі змін, насамперед вони торкнулися Податкового кодексу України. Як же компанія декларування доходів громадян-2015 вплине на життя населення та на країну в цілому?
«Перш за все ці зміни позначаться на роботі фіскальної служби України та, звісно, на платниках країни. Ми повинні зрозуміти, що дані перетворення необхідні для покращення економічного стану держави, адже за останніми даними економіка України посідає 161 місце у рейтингу, у якому налічуються 187 країн», – розпочав прес-конференцію начальник ГУ ДФС у Київській області Олександр Базанов. Перед тим як перейти до розгляду нагальних питань, він підвів підсумок роботи фіскальної служби за 2014 рік, зазначивши, що зведений бюджет країни отримав від платників податків Київщини майже 31 млрд. гривень.
Зустріч Олександра Юрійовича із платниками податків Київської області була покликана, щоб розставити всі крапки над і, щоб всі питання щодо реформи знайшли свої відповіді. Отже, на прес-конференції розглянули основні напрями податкових перетворень, а саме: зменшення кількості податків та зборів вдвічі – з 22 до 11; спрощення розрахунку податку на прибуток, відтепер він буде розраховуватися на основі фінансової звітності; зниження ставки єдиного соціального внеску; акцизний податок; зниження ставок єдиного податку для малого бізнесу до 50%; підвищення податкового навантаження на високорентабельний бізнес: видобувна діяльність, лотерейна, букмекерська; податок на нерухоме майно; зміни також торкнулися пенсій городян.
Позначивши напрямки реформи, присутні перейшли до конкретного їх розгляду. Реформа податку на прибуток передбачає спрощення обліку, щоб він вівся не за стандартами бухгалтерського обліку, тобто усувається дублюючий податковий облік.
Реформа єдиного податку передбачає зменшення кількості груп платників з 6 до 4. Перша група – фізичні особи (підприємці), річний дохід яких не перевищує 300 тисяч гривень (150 тисяч гривень) буде сплачувати до 10 відсотків податку (121,8 гривень). До другої групи відносяться фізичні особи з річним доходом до 1,5 млн гривень. Вони будуть сплачувати до бюджету країни до 20 відсотків податку (243,6 гривень). Третю групу становлять фізичні та юридичні особи з річним доходом до 20 млн гривень, до четвертої – сільгоспвиробники з річним доходом до 50 млн гривень.
Вводиться акцизний податок із роздрібних продажів тютюну, алкоголю, пиву, нафтопродуктів. Податок встановлюється згідно рішення місцевої влади у відсотках від вартості. Представники місцевого самоврядування будуть встановлювати податок, відштовхуючись від бази оподаткування роздрібної продажної ціни за ставкою 5 відсотків.
Податок на нерухомість: його ставку встановлюють органи місцевого самоврядування до 2 відсотків мінімальної заробітної плати (24, 36 гривень) за квадратний метр на рік. Не оподатковується: житлова нерухомість в межах 60 кв. м – для квартир, 120 кв. м – для будинків, 180 кв. м – для різних об’єктів житлової нерухомості ті, які не придатні для проживання; будівлі дитячих будинків сімейного типу; гуртожитки; виробничі корпуси, цехи, складські приміщення; об’єкти житлової та не житлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що проводять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;є власністю органів влади; належать дітям-сиротам, дітям-інвалідам.
Введено транспортний податок з дорогих автомобілів, ставка якого передбачає 25 тисяч гривень на рік. Під оподаткування підпадають власники легкових автомобілів з об’ємом циліндрів двигуна понад 3000 куб. см; їх термін використання не повинен перевищувати п’ять років.
Торкнулися реформа й літніх людей, тепер з пенсій, які перевищують 3654 гривні буде стягуватися 15 відсотків від суми.
Військовий податок у розмірі 1,5 відсотка із щомісячних заробітних плат українців залишається незмінним.
Такі перетворення зустріли українців в новому році чи приживуться вони, чи призведуть до економічного зростання покаже час.
< Попередня | Наступна > |
---|