Останні події в Україні дуже сильно вплинули на повсякденне життя населення. За даними Вишнівської міської лікарні за останні чотири місяці помітна тенденція збільшення серцево-судинної патології і загострення нервово-психологічних захворювань. Проте лікарі це пояснюють як зміною пори року так і загальною напруженою ситуацією в країні.
Незважаючи на те, що українці є спокійними та доброзичливими, дивно було б очікувати, що люди залишаться байдужими до подій, які розгорнулися протягом останнього півріччя, яскравим втіленням яких став Майдан. Це ж стосується і вишнівчан, яким так само не байдужа доля Батьківщини. У такі часи найбільш вразливими стають люди, у яких є серцево-судинні захворювання чи підвищена чутливість до стресів. До цієї групи також відносяться люди похилого віку.
Сьогодні засоби масової інформації, в основному, звітують про досить важкі для сприйняття новини та цілодобово транслюють захоплення дружнім братським народом території Української держави. Тому, аби заробити депресію чи гіпертонічний криз, або ж отримати так званий синдром «Майдану», не треба їздити у центр Києва чи до самого Криму, достатньо увімкнути вдома телевізор. Стосовно цього приводу невропатолог Вишнівскої міської лікарні Віктор Регор зазначив: «Втішає те, що у Вишневому напливу пацієнтів з розладом нервової системи немає. Справа в тому, що депресії, розлади нервової системи, неврози - вони завжди були і будуть - це невід’ємна частина нашого соціуму. У зв’язку з останніми подіями люди дійсно страждають на емоційному рівні. Багато хто, навіть не може дивитись телевізор. Я своїм пацієнтам завжди раджу займатися улюбленою справою, гуляти більше на свіжому повітрі, дотримуватись режиму та відпочинку і все ж таки знаходити для себе ті чи інші заняття, які приносять задоволення».
За словами лікарів у Вишневому приблизно на 20% відсотків зросла кількість пацієнтів зі стресовими та серцево-судинними хворобами. Проте такі цифри не є відхиленням від норми адже в період зміни сезонів завжди має місце загострення таких захворювань. Необхідно звернути увагу на категорії людей, що знаходяться у групі ризику та найбільш схильні до впливу негативних факторів.
Лікар кардіолог Вишнівської поліклініки Олена Скробогач зазначила: «Для більшості моїх пацієнтів «Майдан» відбувається на дивані - це вікова категорія від 50 та старше. Кількість гіпертонічних кризів, декомпенсацій хронічної серцевої недостатності дійсно дещо почастішала. Та я не можу сказати, що на це впливає виключно Майдан тому що, як правило, такий сезон – це лютий-березень, важко перебігає для хронічно хворих».
Тож кардіологи радять якомога менше дивитися телевізор та, незважаючи на свої хвороби, займатися спортом, бо фізичні навантаження можуть сприятливо вплинути на перебіг захворювання. Також, якщо людина відчуває погіршення свого емоційного чи фізичного стану – варто звертатися до лікарів і не лишати проблему напризволяще. Не потрібно соромитись спілкування з близькими, друзями. Повсякчас навіть корисно ділитися своїми емоціями та переживаннями, висловлювати свої почуття любові та поваги до оточуючих і пам’ятайте - ви не одинокі, бо кожен українець зараз переживає за подальшу долю своєї країни та народу.
< Попередня | Наступна > |
---|