ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Перша домедична допомога в умовах бойових дій

Діагностика раку шкіри доступна кожному

Діагностика раку шкіри доступна кожномуВ Україні стартує новий соціальний проект, який дозволить українцям стати впевненішими у власному майбутньому. Стосується проект здоров'я найбільшого органу людинишкіри. “День діагностики раку шкіри” - саме таку назву отримала акція, що розпочнеться 18 травня і триватиме до 10 червня. Протягом цього періоду кожен бажаючий зможе пройти безкоштовний профілактичний огляд на наявність новоутворень шкіри.

За рахунок такої акції люди матимуть змогу дізнатися більше про особливості як доброякісних, так і злоякісних пухлин на шкірі, а також отримати доступ до сучасних скринінгових методів обстеження новоутворень шкіри. Для держави це також матиме свої результати: підвищиться рівень виявлення раку шкіри на ранніх стадіях і, відповідно, суттєво зниться смертність через цю хворобу.

Така акція стала необхідністю, адже, за статистикою, в Україні станом на 2011 рік на диспансерному обліку з приводу раку будь-якої локалізації знаходиться близько 1 млн хворих. При цьому майже 30% з них — пацієнти зі злоякісними новоутвореннями шкіри. Лише за останні три роки у межах проекту діагностики раку шкіри в Україні було виявлено сотні випадків меланом (рак шкіри) та тисячі випадків передракового стану та доброякісних утворень. Останні, до речі, також потребують постійного спостереження. Адже під впливом несприятливих факторів (сонячне опромінення, несприятлива екологія, спадковість, зниження імунітету тощо) вони можуть перероджуватися на злоякісні пухлини.

Іще одна причина, через яку медики зосереджуються саме на меланомі, - її агресивність. Кількість захворювань на рак шкіри складає близько 1% від усіх випадків раку. А прихованість і швидкість розвитку пухлини така, що 95% хворих на меланому помирають протягом п'яти років через її пізнє виявлення.

У зоні ризику раку шкірилюди з великою кількістю пігментних плям та родимок. Адже основа меланоми - саме такі плями. Причому родимки найчастіше перероджуються внаслідок ушкоджень і травм. Але найбільш агресивні меланомиті, що виникли з набутих у зрілому віці пігментних плям.

Взагалі-то меланому можна розпізнати за кольором: вона або чорна, іноді з блакитним відтінком, або рідше рожева. Проте на ранніх стадіях злоякісна меланома виглядає невинно, тож потрібен великий досвід і спеціальна діагностика для того, щоб відрізнити її від доброякісного пігментного утворення.

У Києво-Святошинському районі Київської області кожен бажаючий зможе пройти обстеження з метою діагностики стану шкіри в м.Вишневе у клініці, що на вулиці Вітянська, 1-а. Тел. (044) 406-37-48, (04598) 5-17-96.