Набув чинності Закон про мову

Набув чинності Закон про мову Максимальна сума штрафу за його порушення становитиме 11 тис. 900 грн.Ці норми почнуть діяти через три роки.

-   єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави.

Публічне приниження чи зневажання української мови буде підставою для притягнення до юридичної відповідальності.

-   Крім того, закон зобовязує посадовців володіти державною мовою та застосовувати її при виконанні службових обов’язків.

-   Також державна мова має використовуватися в освітній сфері і трудових відносинах, у медичній сфері, обслуговуванні споживачів, у публічних заходах, рекламі та в інших сферах.

-    Дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

-    Законом передбачено організацію безкоштовних курсів української мови для дорослих.

-    Закон не передбачає кримінальної відповідальності за його порушення. Проте порушень прав громадян на отримання послуг українською мовою в держустановах і визначених законом публічних сферах каратимуться штрафами. Максимальна сума штрафу становитиме 11 тис. 900 грн. Ці норми почнуть діяти через три роки.