ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Мешканцям Корисно для ВПО

Корисно для ВПО

Стартує серія правопросвітницьких онлайн-заходів для підвищення обізнаності ВПО, організованих Офісом Омбудсмана

О котрій? З 10:00 до 11:30.

На вас чекають виступи представників міністерств та громадських організацій про практичні можливості у різних сферах. Також ви матимете змогу поставити запитання. На них відповідатимуть працівники Офісу Омбудсмана.

Зареєструватися можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdJKrw-Jnh-XNxElalywemNdceekkySKa6QiIfDkOesFtjoaw/viewform

Перед початком заходу на Вашу електронну адресу відправлять детальну програму та посилання для підключення через Zoom.
Ініціатива реалізована за підтримки Благодійної організації «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та Агентства ООН у справах біженців в Україні.

Якщо Ви маєте додаткові питання, зверніться на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .




 

Яка медична допомога гарантована внутрішньо переміщеним особам при інсульті

Медичну допомогу при інсульті можна отримати безоплатно в 226 лікарнях. Повну вартість лікування оплачує Національна служба здоров’я України, незалежно від місця реєстрації чи статусу пацієнта. Тож внутрішньо переміщені особи можуть розраховувати на медичну допомогу в будь-якому куточку країни.

Інсульт - це гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє ушкодження тканин мозку. Інсульт стається, зазвичай, раптово. У групі ризику люди, які мають високий кров’яний тиск, хвороби серця, діабет, дисбаланс холестерину, ожиріння тощо. Також фактором ризику є паління – подвоює ризик ішемічного інсульту та збільшує вірогідність геморагічного інсульту в 4 рази.

На жаль, багато людей не знають ознак інсульту. Запам’ятати їх можна за абревіатурою МОЗОК:

·        Мовлення. Порушення вимови, сплутаність слів.

·        Обличчя. Раптова асиметрія обличчя або крива усмішка.

·        Запаморочення. Втрата рівноваги, координації при ходьбі, різкий головний біль (ніби від удару).

·        Очі. Раптове погіршення зору, двоїння в очах.

·        Кінцівки. Раптова слабкість, оніміння, частіше з однієї сторони. Немає сил підняти руки.

Тож, щоб розпізнати інсульт попросіть людину усміхнутися, сказати просте речення, підняти руку або обидві руки; висунути язик (при інсульті язик може бути викривлений або повернутий).  Проблема з виконанням навіть одного із завдань – може бути ознакою інсульту. Не зволікайте, одразу телефонуйте 103. Повідомте фахівцям екстреної медичної допомоги про характерні ознаки у людини. 

Бригада екстреної медичної допомоги доставить пацієнта з підозрою на гострий мозковий інсульт не просто у найближчий медзаклад, а в той, що має договір з НСЗУ на лікування інсульту.

Під час надання екстреної медичної допомоги місце реєстрації та проживання значення немає. Вимагання у внутрішньо переміщеної особи, що екстрено потрапила до лікарні, електронного направлення, оплати благодійних внесків чи окремих обстежень - неправомірні.

Які послуги з безоплатного лікування інсульту отримує пацієнт: 

·        Первинний огляд та оцінка тяжкості стану.

·        Проведення нейровізуалізації при підозрі на гострий мозковий інсульт (не пізніше 60 хвилин з моменту звернення або доставлення пацієнта  з підозрою на гострий мозковий інсульт).

·        Лабораторні дослідження: клінічний і біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз тощо.

·        Усі необхідні інструментальні дослідження. Зокрема, спіральна комп’ютерна томографія (СКТ) головного мозку включно з СКТ- ангіографією та/або МРТ головного мозку включно з неконтрастною МР-ангіографією у цілодобовому режимі. 

·        Тромболітична терапія включно з необхідними ліками при ішемічному інсульті.

·        Ендоваскулярне нейроінтервенційне  втручання.

·        Нейрохірургічна допомога.

·        Динамічне спостереження за функцією ковтання.

·        Проведення консультації логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 72 годин після госпіталізації.

·        Консультації лікарів.

·        Реабілітаційна допомога в гострому періоді.

·        Цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд в стаціонарних умовах.

·        Забезпечення лікарськими засобами, зокрема, для тромболітичної терапії, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.

·        Своєчасне проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.

·        Харчування в умовах стаціонару. 

Більше про перелік послуг – на сайті НСЗУ nszu.gov.ua, в розділі Громадянам / Безоплатні послуги в Програмі медичних гарантій 2024 / Пріоритетні стаціонарні послуги. Або за посиланням: https://cutt.ly/EemHHHEL.

Як переконатися, що швидка відвезла пацієнта в лікарню, де лікують інсульт?

1.    Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77 - оператор підкаже найближчі медичні заклади, що мають договір з НСЗУ на лікування інсульту.

2.    за допомогою аналітичної панелі (дашборду) “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. Оберіть зліва у полі фільтрів область, населений пункт та у  “Групу послуг” — “5 Медична допомога при гострому мозковому інсульті”. Карта покаже найближчі лікарні, які діагностують і лікують інсульт. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/SevDHJea

Що робити, якщо в лікарні просять заплатити за медичні послуги, діагностику чи лікарські засоби?

Якщо у внутрішньо переміщеної особи вимагали купувати ліки або оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, - це порушення прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку варто подати звернення про порушення:

·        зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77

·        оформити через електронну форму на сайті НСЗУ: оберіть в меню зверху розділ “Громадянам”, далі  - “Зворотній зв’язок. Тут ви можете залишати свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги”. Або перейдіть за посиланням: https://cutt.ly/5eb9XKbN

Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.




 

Не тільки робота: в «Єдиному вікні послуг» служби зайнятості доступні сотні програм підтримки ВПО, ветеранів та людей з інвалідністю

Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості об’єднав 459 програм підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів, які працюють у регіонах України. Для зручності вся інформація про послуги недержавних і громадських організацій зібрана в одному місці. Кожен, хто потребує допомоги, може самостійно переглянути інформацію про наших партнерів на сайті Державної служби зайнятості перейшовши за посиланням «Єдине вікно послуг»: https://www.dcz.gov.ua/other/onewindow

Держслужба зайнятості завдяки «Єдиному вікну послуг» впорядкувала дані про програми підтримки для вразливих категорій громадян та об’єднала довкола них не лише регіональні центри, а й комунальні установи, благодійні фонди, недержавні та громадські організації, міжнародних партнерів. 

Це дозволяє людям отримати інформацію про різноманітні соціальні послуги та підтримку з боку недержавних організацій, а також консультації і допомогу, що безпосередньо впливають на подальше професійне життя, навчання, працевлаштування, відкриття власної справи тощо. Так, наприклад, внутрішньо переселені люди можуть дізнатися де отримати гуманітарну, матеріальну, юридичну або психологічну допомогу, відновити документи та інше, ветерани та ветеранки знайдуть інформацію про можливості адаптації військового досвіду у цивільне життя або відкриття власної справи чи отримання нової цивільної професії, людям з інвалідністю організації-партнери нададуть необхідну їм допомогу.

Також, звернувшись до найближчого центру зайнятості, можна отримати не тільки супровід у працевлаштуванні та кар’єрне консультування, а й інформацію щодо:

-          відновлення документів
-          гуманітарної і психологічної допомоги
-          соціального захисту
-          отримання житла
-          медичного обслуговування
-          грантів для розвитку й відкриття власної справи
-          безоплатного навчання й перекваліфікації

Фахівці поспілкуються з відвідувачем, врахують його ситуацію та потреби й розроблять персональний план дій. У центрі зайнятості оцінять, які послуги вони зможуть надати самі, а для яких долучать партнерські організації.  

Контакти центрів зайнятості Київської області тут: http://surl.li/clyqi

Консультуємо онлайн через телеграм-канал підтримки:https://t.me/fnLlSCkuIls1ZjVi.



Як зареєструватися в центрі зайнятості внутрішньо переміщеним громадянам

Реєстрація безробітних http://surl.li/ssbnrу службі зайнятості відбувається у 2 способи:

- особисто, під час відвідування центру зайнятості;

- через портал Дія http://surl.li/cdtnz;

Для реєстрації  в службі зайнятості необхідно подати  заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації) та пред’явити такі документи:

-паспорт;

-ідентифікаційний код;

-трудову книжку;

-документ про освіту;

-військово-обліковий документ (під час дії воєнного стану та проведення мобілізації);

-довідку про взяття на облік як ВПО;

-інші документи згідно чинного законодавства (за потреби).

- Станом на 18 квітня 2024 року у Київській обласній службі зайнятості на обліку перебуває1,1 тис. внутрішньо переміщених громадян.

Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів.

Контакти тут:https://www.dcz.gov.ua/regioncz/contact?filter=UA-32

     Консультуємо онлайн через телеграм-канал підтримки: https://t.me/fnLlSCkuIls1ZjVi.




 

Як відновити втрачені документи? Внутрішньо переміщені особи часто стикаються з цією потребую

Як відновити втрачені документи? Внутрішньо переміщені особи часто стикаються з цією потребую

Ми створили серію відео, щоб розповісти головні кроки для відновлення основних документів громадянина України.

Віталій Чорненький, координатор програми надання правової допомоги ВПО та постраждалим від воєнних дій БФ «Право на захист» розкаже, як відновити:

  • внутрішній паспорт;
  • паспорт для виїзду за кордон;
  • свідоцтво про народження;
  • документи про освіту;
  • картку платника податків (ідентифікаційний код).

Переглядайте відео й дізнавайтесь етапи звернення до установ в Україні та за кордоном онлайн і наживо.



Інформація щодо обліку внутрішньо переміщених осіб, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ НАДАННЯ ЖИТЛА ДЛЯ ТИМЧАСОВОГО ПРОЖИВАННЯ

Заяви подавати в Бучанську районну військову адміністрацію за адресою: м. Буча, вул. Інститутська, 22