Back Мешканцям Громадська приймальня Народного депутата України

З 1 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ПРИЗОВ НА ВІЙСЬКОВУ СТРОКОВУ СЛУЖБУ

Відповідно до Указу Президента №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» з 01 жовтня 2021 року розпочинається осінній призов громадян України на строкову військову службу.

Згідно до статті 15 «Про військовий обов’язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

ℹ‼ ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПРИНЕСЛИ ПОВІСТКУ?

Згідно з законом, призовники, які отримали повістку , зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у ній. Треба пам’ятати, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Це теж прописано в законі. Тобто, коли оголосять про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Не з’явитися можна лише через поважні причини. До них зараховують: стихійне лихо, хворобу призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Інші причини не вважаються вагомими і можуть бути розцінені, як ухилення від армії‼️.

ℹ ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ В АРМІЮ?

В Україні за порушення законодавства про військову службу передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. В якості адмінпокарання за неявку у районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф від 850 до 1700 грн. Кримінальна відповідальність настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років

ℹВІДСТРОЧКА ВІД ПРИЗОВУ І ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ:

Ст.17 та 18 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до Закону України " Про військовий обов’язок та військову службу" за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності:

✅ призовники, у яких є дитина віком до трьох років;
✅ чоловіки , які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;
✅ призовники у яких є непрацездатні батьки або одинока мати чи батько;
✅ опікуни та піклувальники- за умови відсутності працездатних родичів;
✅ священнослужителі, поліцейські, рядові і керівники служби цивільного захисту, деякі педагоги і лікарі (повинні працювати на повній ставці);
✅ призовники , які визнані медкомісією тимчасово непридатними до військової служби;
✅ при навчанні на військовій кафедрі ( до закінчення і присвоєння звання офіцера запасу).
ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ:
✅ призовники, які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;
✅ призовники, які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;
✅ призовники, які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;
✅ батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних;
✅ призовники, які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
✅ призовники, які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;
✅ призовники, яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.