Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

ПРО ПОСИЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ПІДВИЩЕННЯ ЦІН І ТАРИФІВ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1.      Затвердити Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги, що додається.

2.      Установити, що фінансування витрат, пов'язаних з наданням населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги (далі — компенсація), здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот згідно з Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 р. № 256 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 10, ст. 482; 2003 р., № 44, ст. 2309).

3.      Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям за участю органів місцевого самоврядування забезпечити:

- організацію та координацію діяльності структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, житлово-комунального господарства, газо-та енергопостачальних організацій з надання компенсації;

- утворення робочих комісій з питань координації діяльності з надання компенсації;

- інформування населення (через засоби масової інформації, шляхом запровадження телефонних «гарячих ліній», організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, виготовлення інформаційних матеріалів тощо) про порядок надання компенсації;

- щоденний прийом громадян, які звернулися за наданням компенсації, у зручний для населення час;

- подання житлово-експлуатаційними організаціями, житлово-будівельними (житловими) кооперативами, об'єднаннями співвласників багатоквартирного будинку та підприємствами, що надають комунальні послуги, органам соціального захисту населення інформації про розміри плати за комунальні послуги для надання компенсації.

4.      Міністерству соціальної політики:

- забезпечити моніторинг надання компенсації;

- розробити програмне забезпечення для надання компенсації.

5.      Ця постанова набирає чинності з 1 липня 2014 року.

Прем'єр-міністр України А. ЯЦЕНЮК