ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ
Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.
Back Мешканцям ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНА СЛУЖБА

Пожежно-рятувальна служба

Начальник
Бучанського районного управління
 
БУРЕНКО
Юрій Іванович
полковник служби цивільного захисту
вул. Натана Рибака, 2-а,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
 
2 Державний пожежно-рятувальний загін (м. Ірпінь)
 
ЛЯХЕВИЧ
Олег Олександрович
 
Начальник 2-го Державного пожежно-рятувального загону м. Ірпінь
підполковник служби цивільного захисту
вул. Натана Рибака, 2-а,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
 
34 Державна пожежно-рятувальна частина (м. Вишневе)
 
Начальник 34-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Вишневе Бортнік Сергій Сергійович
 
м. Вишневе, вул. Київська, 2-а,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 


Рятувальники наголошують на дотриманні безпеки в період Різдвяних та Новорічних свят

Щорічно більшість громадян встановлюють Різдвяну ялинку - традиційний символ святкування Різдва Христового у вигляді вічнозеленого хвойного дерева, що оздоблене ялинковими прикрасами, гірляндами, свічками та іншими елементами різдвяного декору. Аби Різдво Хрестове несло лише духовне світло, а не перетворилось на масштабну пожежу рятувальники наголошують:
v ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
v за відсутності в приміщенні електричного освітлення або його відключення святкування новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
v ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
v гірлянди та інші прикраси, які підключаються до електромережі, промислового виробництва застосовуються за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності;
v підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань;
v у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;
v забороняється застосовувати для прикрашання ялинки свічки
Керівникам об’єктів слід вжити комплексу заходів, щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки та цивільного захисту в місцях (об’єктах) проведення заходів з відзначення новорічних та різдвяних свят, а особам, яким доручено проведення заходів з масовим перебуванням людей, перед їх початком слід ретельно оглянути приміщення і переконатись у повній готовності останніх у протипожежному відношенні, у тому числі на стан електрогосподарства, внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання, систем протипожежного захисту , шляхів евакуації, забезпеченість вогнегасниками тощо, проходження спеціального навчання з питань пожежної безпеки. Поряд з цим провести інструктажі з персоналом об’єктів із додержання Правил пожежної безпеки в Україні.
Фахівці ДСНС України акцентують увагу на забороні використання піротехнічних виробів та небезпеку яку вони становлять для людей та впершу чергу дітей.
Принагідно Бучанського РУ ГУ ДСНС України у Київській області вітає всіх з Різдвом Хрестовим та Новорічними святами та бажає найшвидшої перемоги та миру та безпечних святкувань!
Бучанське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Пожежна безпека будівель підвищеної поверховості

З початком збройної агресії російської федерації, крім об’єктів воєнної інфраструктури, ворог здійснює свої атаки на об’єкти громадського та житлового призначення по всій території України, що зумовлює вжиття додаткових заходів безпеки.
Бучанське РУ ГУ ДСНС України у Київській області звертається до голів ОСББ та обслуговуючих організацій, щодо приведення у відповідність нормативно-правових актів у сферах техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту будівель підвищеної поверховості, висотою більше 26,5 м та акцентує увагу на утриманні у безпечному стані шляхів евакуації, створення умов із безпечної громадян, належного технічного стану інженерних мереж та комунікацій, працездатності систем внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання, забезпечення влаштування та здійснення технічного обслуговування систем протипожежного захисту, забезпеченості первинними засобами пожежогасіння.
Фахівці ДСНС першочергово наголошуть на забезпеченні можливості проїзду пожежних автомобілів до зазначених будівель, у тому числі із вбудовано-прибудованими приміщеннями і доступу особового складу пожежно-рятувальних підрозділів з авто драбин та автопідйомників у будь-яку квартиру чи приміщення, відсутності перешкод та відстою приватних автомобілів на шляхах слідування пожежно-рятувальної техніки.
Бучанське РУ ГУ ДСНС України у Київській області


 

Бучанське РУ ГУ ДСНС України у Київській області інформує:

Від початку 2024 року через аварійні режими роботи електромереж та електроприладів сталося понад 9 тисяч пожеж, з яких: через несправність приладів акумулювання енергії – 286, генераторів – 82, використання туристичних газових пальників у помешканнях ‒ 92. Унаслідок цих випадків загинули 9 осіб, з них одна дитина, 72 особи зазнали травм (з них троє дітей).
Війна триває, і постають нові виклики. Зокрема, регулярні обстріли виводять з ладу об’єкти критичної інфраструктури, що призводить до перебоїв, часткового, а часом і повного припинення постачання електроенергії, води, газу. У холодну пору року впоратися із такими проблемами стає складніше, тому виникає потреба у альтернативних джерелах живлення.
Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем, банальне незнання ключових правил безпеки призводить до нових жертв, пожеж та інших надзвичайних ситуацій.
Відсутність електроенергії впливає не лише на побут і психологічний стан людей, але також заважає активній та швидкій цифровій трансформації країни, над якою зокрема працює Програма EGAPФонду Східна Європа. Без електрики неможливо отримати доступ до реєстрів чи скористатися зручними онлайн-сервісами, що може негативно позначитися на житті громади або на ухваленні певних рішень. Тому розуміння, як безпечно та ефективно забезпечити власну енергоефективність, набуває особливого значення.
Бучанське РУ ГУ ДСНС України у Київській області інформує, що з метою попередження нещасних випадків і навчання населення правил безпеки під час використання альтернативних джерел живлення, мінімізації кількості надзвичайних ситуацій у побуті, на виробництві та в громадських місцях Державна служба України з надзвичайних ситуацій за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією, розробила онлайн-курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» (далі – Курс).
Курс безоплатний. Його успішне завершення дає можливість отримати сертифікат, що містить 0,2 кредити ЄКТС (або шість академічних годин) і зараховується як самоосвіта.
Онлайн-курс «Не стій – вмикай» покликаний допомогти українцям пережити складний осінньо-зимовий період, ознайомити з ключовими правилами безпеки під час використання альтернативних джерел живлення, зокрема для забезпечення доступу до інструментів електронної демократії, та мінімізувати кількість побутових надзвичайних ситуацій.
Знання ключових правил безпеки життєво важливі для кожної людини і – тим більше – для всіх, хто живе в Україні в умовах війни.
Для проходження даного курсу переходьте за посиланням: https://bit.ly/3V3Pf20

Пожежна безпека у побуті

Пожежна безпека у побуті

Пожежна безпека у побуті

Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення побутових пожеж, закликаємо усіх дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.

Нехтування правилами безпеки призводить до того, що у житлових будинках пожеж виникають значно частіше. Аналіз пожеж частіше показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають правилами пожежної безпеки.

Найчастішими випадками пожеж у побуті є необережне поводження з вогнем, палінням у ліжку в нетверезому стані, перевантаження електромережі.

Щоб запобігти виникнення пожежі у власному помешканні необхідно дотримуватись певних правил пожежної безпеки:

- не паліть у ліжку;

- слідкуйте за станом та справністю електромережі;

- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;

- не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

- подбайте про захист помешкання при користуванні пічним та газовим опаленням. Дотримуйтесь норм встановлення та правила користування;

- не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;

- контролюйте справність електроприладів, які використовуєте.

Що робити у випадку пожежі:

- У кожному випадку появи диму, а також при виявленні осередків горіння негайно викликайте пожежну охорону. Під час виклику пожежної охорони необхідно коротко повідомити, що горить, точну адресу, після чого, перш за все, вживайте заходи щодо врятування матеріальних цінностей.

- Пожежа, зазвичай, починається з невеликого осередку горіння, і ліквідувати її в цей період не виникає великих труднощів.

- Перш за все, необхідно використовувати всі засоби пожежогасіння, які є під руками - воду, пісок, вогнегасники, тканину змочену водою тощо. Водночас необхідно знати деякі особливості гасіння різних пожеж.

- Вода є основним засобом боротьби з вогнем. Однак при гасінні керосину чи бензину слід враховувати, що ці рідини легші за воду, підіймаються на її поверхню і продовжують горіти. Тому при горінні керогазів, примусів з газом чи бензином краще за все вкрити їх ковдрою, кошмою чи іншою цупкою тканиною, і полум’я згасне.

- Краще за все гасити горючі рідини вогнегасниками, можна засипати їх піском.

- При горінні електромережі необхідно в першу чергу відключити її, а потім приступити до гасіння пожежі сухим піском, вогнегасником.

Тільки дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі!

Бережіть себе та своїх близьких!

При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону «101», адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!


Наш сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі внаслідок теплового вияву електричного струму.

З огляду на це слід запам’ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки:

·     електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, інші побутові електроприлади й апаратура повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з’єднань та електророзеток заводського виготовлення;

·     температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С;

·     відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.

Не дозволяється:

·     застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання;

·     користуватися пошкодженими електророзетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування;

·     експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості;

·     залишати під напругою кабелі та проводи з неізольованими струмопровідними жилами; підвішувати світильники безпосередньо на струмопровідні проводи, обгортати електролампи та світильники папером тканиною, іншими горючими матеріалами, експлуатувати світильники зі знятими ковпаками (розсіювачами);

·     використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, електросамовари та ін.) без негорючих підставок;

У разі користування пічним опаленням:

·     перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду, зокрема й накипу, необхідно проводити: опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці, кухонних плит і кип’ятильників – щомісяця;

·     біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

·     усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

·     золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця;

·     не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається:

·     залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

·     зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

·     застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

·     використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки; здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки.

 

На жаль, багато пожеж, особливо з трагічними наслідками, виникають уночі, тому перед тим, як лягти спати, необхідно:

·     вимкнути всі електропобутові прилади (крім холодильників) та обігрівачі;

·     впевнитися, що безпосередньо біля ліжка, впритул до ковдри, не стоять електричні прилади та не прокладено електропроводку;

·     зачинити двері в кімнату.

Майже кожній пожежі можна запобігти!

Для цього слід обов’язково обговорити в сім’ї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежної допомоги, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Правила користування газовим та пічним опаленням

Попередження пожеж від пічного опалення залишається важливою задачею забезпечення пожежної безпеки у приватному житловому секторі.

У житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштовування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщини, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити справність печі і димоходу, відремонтувати їх, почистити сажу, замазати тріщини глиняно-пісочним розчином, побілити димову трубу на горищі і вище.

Якщо ви користуєтесь пічним та газовим опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;

- біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Під час використання пічного та газового опалення не допускається:

·      залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям;

·      користуватися печами, які мають тріщини;

·      розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

·      сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

·      застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

·      здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

·      зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

·      не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади;

·      перед запалюванням газового приладу слід відкрити вікно чи кватирку і перевірити провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі (повинен бути відкритим та допускати повітря у приміщення), опісля — перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі і лише після цього запалювати газовий прилад.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Це допоможе надійно захистити вас та ваш будинок від пожежі!

Бережіть себе та своїх близьких!

При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону «101»!



Київська область: рятувальники застерігають до безпечного відпочинку на воді!

Київська область: рятувальники застерігають до безпечного відпочинку на воді!Осінній період радує гарними пейзажами та чарівною природою, що супроводжує громадян відвідувати місця відпочинку біля водних об’єктів у томі числі за улюбленим видом занять - риболовлею.

Саме з метою реалізації заходів щодо запобігання загибелі та травмування людей на водних об’єктах інспекторським складом Бучанського РУ ГУ ДСНС України у Київській області у складі за участю Національної поліції, органів місцевого самоврядування продовжується проведення профілактичних рейдів по водних об’єктах та місць відпочинку громадян поблизу водойм.

На визначених територіях, де мали місце нещасні випадки, після отримання спеціального дозволу здійснюється аеророзвідка за допомогою квадрокоптерів.

Із відпочиваючими громадянами проводяться відповідні інструктажі та та доведяться вимоги Наказу МВС України № 301 від 10 квітня 2017 року «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об'єктах України».

Рятувальники аби запобігти нещасним випадкам на воді, які відвідуються громадянами, розповсюджують пам’ятки із зазначенням правил порятунку потопаючого та про небезпеку на воді.

Фахівці ДСНС закликають власників та користувачів водних об’єктів вжити заходів із приведення та утримання водних об’єктів у безпечному для купання та відпочинку стані, при цьому виконати усі вимоги Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, а самим відпочиваючим бути особливо обережними під час купання та стежити за своїми дітьми, перебуваючими поблизу води та при купанні!

 

Бучанське РУ ГУ ДСНС України у Київській області



Бучанське районне управління ГУ ДСНС України у Київській області нагадує правила пожежної безпеки під час опалювального сезону

Бучанське районне управління ГУ ДСНС України у Київській області нагадує правила пожежної безпеки під час опалювального сезонуОсінньо-зимова пора передбачає зниження середньодобових температур, тому незабаром нам доведеться опалювати наші оселі.
А чи готові ваші опалювальні прилади до роботи?

Саме в цей період різко збільшується кількість пожеж, які виникають у житловому секторі. Однією з основних причин загорянь є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електронагрівальних приладів.

 

Згідно правил пожежної безпеки в Україні:

·        перед початком опалювального сезону теплові мережі, які розташовані у приміщеннях, котельні, теплогенераторній калориферні установки, печі та інші опалювальні прилади мають бути перевірені й відремонтовані. Несправні опалювальні пристрої не повинні допускатися до експлуатації;

·        очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, а саме: опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці; печей безперервної дії - не рідше одного разу на два місяці;

·        попіл і шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в місця, спеціально для цього відведені;

·        улаштування тимчасових печей у приміщеннях забороняється;

·        електророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати повинні встановлюватися на не горючі основи (конструкції) або з підкладанням під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра

·        у всіх незалежно від призначення приміщеннях, які після закінчення роботи замикаються і не контролюються черговим персоналом, з усіх електроустановок та електроприладів, а також з мереж їх живлення повинна бути відключена напруга (за винятком чергового освітлення, протипожежних та охоронних установок, а також електроустановок, що за вимогами технології працюють цілодобово)

 

 У разі виявлення ознак пожежі (горіння) кожний громадянин зобов’язаний:

·        негайно повідомити про це за телефоном 101. При цьому необхідно назвати місцезнаходження об’єкта, вказати кількість поверхів будинку, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

·        вжити (за можливості) заходів щодо евакуювання людей, гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння та збереження матеріальних цінностей;

·        якщо пожежа виникла на підприємстві, повідомити про неї керівника чи відповідну компетентну посадову особу та (або) чергового на об’єкті;

·        у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби.

З прибуттям на пожежу пожежно-рятувальних підрозділів повинен бути забезпечений безперешкодний доступ їх на територію об’єкта, за винятком випадків, коли чинним законодавством встановлений особливий порядок допуску.

Будьте обачними та перевірте готовність до опалювального сезону.