«Доступні ліки стали ще доступнішими»

«Доступні ліки стали ще доступнішими»У Вишневому вже 14 аптек, де відпускають препарати за електронними рецептами

Кількість аптечних закладів, які уклали договір з Національною службою здоров’я і стали партнерами програми «Доступні ліки», постійно зростає. Це означає, що доступні ліки стають ще доступнішими, оскільки їх можна отримати у більш розгалуженій мережі аптек.

Зазвичай вишнівчани звертаються до найближчої аптеки біля поліклініки – це аптека №14 по вул. Європейській, 35. На неї приходиться більше половини всіх ліків, які відпускаються населенню за цією програмою в нашому місті. На південній стороні Вишневого також багато звернень до аптеки №17 по вул. Святоюріївській, 11. Натомість, у нашому місті є ще 12 аптечних закладів, до яких Ви можете прийти із електронним рецептом. Можливо, вам так буде зручніше і ближче до дому.

Також ми нагадуємо, щопацієнти, які страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу чи бронхіальну астму, повинні вимагати у лікаря електронний рецепт саме із назвою діючої речовини, а не конкретної торгової марки ліків.

Та сама діюча речовина може міститися у багатьох препаратах – і дороговартісних, і безкоштовних, які входять до списку програми «Доступні ліки». Аптекар зобов’язаний запропонувати пацієнту усі торгові марки ліків, а пацієнт уже сам обирає – взяти той препарат, який дають безкоштовно, чи доплатити за інший. Опісля вибір пацієнта фіксується в електронній системі і таким чином відпускається рецепт.

Які препарати люди беруть найчастіше? Це ліки Бісопролол і Клопідогрель. Саме ці ліки, які призначають при серцево-судинних захворюваннях, лікарі виписали у чверті з усіх рецептів.

Усього до програми «Доступні ліки» входять 23 міжнародні непатентовані назви, або простою мовою – діючі речовини. Використовуючи їх, фармацевтичні компанії встановлюють різні ціни для вироблених препаратів і по-різному їх називають. Але ефект від приймання дешевших чи дорожчих ліків буде той самий, якщо у їхньому складі та сама речовина, яка лікує.

Реєстр лікарських засобів, які можна отримати за цією програмою, оновлюється двічі на рік. Чергове таке оновлення завершили 15-го серпня цього року. У новому переліку «Доступних ліків» – кількість тих, які можна отримати безкоштовно, зросла на 14 позицій. Загалом у реєстрі 254 препарати, 78 з них – безкоштовні, решта відпускаються з незначною доплатою. 146 лікарських засобів – українського виробництва, 108 – іноземного. Найдорожчий препарат, вартість якого повністю відшкодовує держава, коштує 863 гривні.

Одним електронним рецептом можна скористатися лише один раз і лише упродовж місяця. Фармацевт зобов’язаний продати пацієнту саме ту кількість лікарських засобів, яку призначив лікар.

В аптеках Вишневого, загалом за програмою «Доступні ліки», люди отримують до п’яти тисяч лікарських препаратів за один тиждень. Дефіциту на доступні ліки не спостерігається – кажуть аптекарі. Навіть якщо чогось немає в наявності, завжди можна піти в іншу аптеку, яка є партнером програми. Для Вашої зручності ми публікуємо карту аптек, в яких можна отримати лікарські засоби за програмою «Доступні ліки».

Подивитись карту аптек