У Вишневому, не дивлячись на погану погоду, представники Ради ветеранів міста вийшли разом зі своїми товаришами до пам’ятників загиблих воїнів. Країна відзначає 71-шу річницю визволення України від нацистів, вшановує пам’ять полеглих, вклоняється воїнам-визволителям, усім, хто зробив свій внесок у перемогу в Другій світовій війні.
Урочиста подія розпочалася біля меморіалу на вулиці Святошинській, де ветерани вклонилися героям, увіковіченим у камені, та поклали квіти до пам’ятних знаків. Далі процесія перемістилася до комплексу братських могил у північній стороні міста, який містяни поміж себе називають пам’ятником Невідомому Солдату, а потім — навідалися й до пам’ятника загиблим у Афганістані.
Там із промовою виступив Віктор Бондаренко, заступник керівника Спілки ветеранів Афганістану Києво-Святошинського району. «Вічна пам'ять синам України, загиблим за нашу свободу. Я сподіваюся, що нам вистачить сил і наснаги, аби створити свою власну армію, а не сподіватися на допомогу збоку. Таким чином у нас буде своя сила, свій захист від негараздів, і ми покажемо, що можемо та будемо захищати свою землю гідно, й ніхто нас не буде чіпати. Якби ми змогли відновити ту армію, яка була в нас на той час — вісімсот тисяч чоловік, одинадцять тисяч техніки, чотири могутніх округи, — то про війну ми б зараз і не чули нічого, в країні був би мир», — говорить пан Бондаренко.
Варто зазначити, що з самісінького ранку невелика кількість ветеранів, котрі ще живуть у нашому місті, зібралися разом та розмовляли про страшні події, які спіткали Україну більше семидесяти років тому. «От зараз холодно, а тоді ми й не відчували цього, ніколи було відволікатися на такі дрібниці, треба було землю свою боронити, захищати свою сім’ю», — згадують дідусі.
Тож вшануємо тих небагатьох визволителів, які, на щастя, досі живуть серед нас, і з вдячністю згадаємо тих, кого, на жаль, вже немає. Низький уклін всім тим, хто доклав зусиль до визволення України від нацизму і виховав покоління, яке здобуло незалежність для нашої держави!
< Попередня | Наступна > |
---|