Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

Вишнева громада без насильства

Вишнева громада без насильства Семінар щодо запобігання та протидії домашнього насильства у Вишневій громаді відбувся у актовій залі міської ради.

Велика робота завжди проводилася у цьому напрямку відповідними структурами міста. Важливо, щоб вона активно й компетентно проводилася спеціалістами вже в громаді.

«Саме тому Вишнева міська рада ініціювала проведення такого семінару, - говорить Олексій Поліщук, заступник Вишневого міського голови: «На захід запрошені керівники управління освіти, секторів у справах дітей, соціального забезпечення, присутні представники поліції, дошкільних навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, дитячої поліклініки, громадських організацій міста для того, щоб виробити подальший алгоритм наших подальших дій. Відповідно, ми розуміємо проблематику і готові завжди з усіма співпрацювати на попередження та запобігання домашнього насильства в сім’ях».

Начальник управління освіти Валерій Скочко наголосив: «У випадку виявлення або підозри щодо насильства, ми повинні повідомляти органи місцевого самоврядування, безпосередньо, сектор у справах дітей, поліцію, центр надання соціальних послуг. Передбачена там робота з такими дітьми. Але повноцінна робота, це коли ми працюємо на попередження. Вплинути на життя сім’ї дуже складно, але виявити і попередити можливо. Можливо школа і дитячий садочок для дитини, проти якої вчиняється домашнє насильство - це єдиний спосіб порятунку. І коли ми не реагуємо ми стаємо співучасниками. Я знаю, робота у закладах проводиться, але її потрібно обов’язково продовжувати й надалі».

«Домашнє насильство постійно поширюється, - говорить Людмила Киричук, психолог, розробник закону щодо протидії булінгу. І мені приємно, бачити тут зацікавлених у вирішенні цієї проблеми людей, адже мене у цій ситуації якраз найбільше лякає байдужість. Сьогодні ви бачили наскільки емоційним був захід. Зараз потрібна підтримка усіх органів, які дотичні до вирішення саме цієї проблеми. Тільки об’єднавшись, зможемо допомогти постраждалим. Вміння брати на себе відповідальність і долати труднощі разом – ось що головне. Я готова допомагати вашій громаді, залюбки проводитиму тренінги. Тим паче, вже була у багатьох містах України».

«Зараз для нас важливо об’єднати наші зусилля саме у новоствореній громаді, - говорить Оксана Мельниченко, начальник Центру надання соціальних послуг ВМР: «Щоб всі суб'єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству, працювали для того, щоб наша громада була безпечною для наших дітей та інших мешканців. А це може проводитися шляхом роз’яснювальної роботи, різнопланових заходів. Таким чином, ми повинні випрацювати нетерпиме ставлення до домашнього насильства. Я вірю, що нам все вдасться, ми потужна громада. Попереду у нас фестиваль «Вишневе без насильства» і ще велика кількість напрацювань у цьому напрямку».