Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

«Пік епідемії припав на жовтень-листопад»

«Пік епідемії припав на жовтень-листопад»Директор КНП «Вишнівська міська лікарня» Наталія Скригіна розповіла про нове медичне обладнання, епідеміологічну ситуацію на сьогодні та виклики, з якими довелося стикнутися під час епідемії коронавірусу.

ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУС НАВАНТАЖЕННЯ НА ЛІКАРІВ-ТЕРАПЕВТІВ ЗБІЛЬШИЛОСЬ ВТРИЧІ.Не всі лікарі виявилися до цього готовими, п’ять терапевтів звільнилося. На заміну їм прийшло лише два. Зараз брак лікарів відчуваємо досить гостро, співпрацюємо з Центром зайнятості, шукаємо спеціалістів. На щастя, з педіатрами проблем не було, жоден з них не звільнився, тут штат укомплектований на 100%.

ЗАРАЗ ЕПІДЕМІЯ КОРОНАВІРУСУ ЙДЕ НА СПАД. Пік припав на жовтень-листопад – за добу ми проводили понад 150-200 тестувань, з яких майже 50% виявлялися позитивними. З початку 2021 року кількість звернень різко зменшилася. З того часу жодного разу за день не було більше 46 тестів, з них – менше 20 % позитивних. Тож трохи напруга спала.

У КОЖНІЙ АМБУЛАТОРІЇ СТВОРЕНО КАБІНЕТ ІНФЕКЦІЙНОГО КОНТРОЛЮ. Обстеження пацієнтів, які мають ГРВІ, підозру або підтверджений діагноз ковід, лікар проводить в окремому кабінеті. Для цих пацієнтів забір крові теж проводять окремо. На базі нашої клініко-діагностичної лабораторії ми беремо аналізи на імуноглобуліні М та G. У нас робимо забір матеріалу на ПЛР-дослідження, який завозимо в Київський обласний лабораторний центр. В 2021 році почали робити тести на антигени (спрощений ПЛР-метод), його результат очікуємо вже за 15 хвилин. Ці обстеження проводимо пацієнтам, які потребують ургентної госпіталізації до нашої лікарні або ж іншого медичного закладу.

В 2020 РОЦІ МИ ЗАКРИЛИ ОСНОВНІ ПОТРЕБИ ПО ЗАКУПІВЛІ НОВОГО ОБЛАДНАННЯ. Минулий рік ми почали лише з одним кисневим концентратором в стаціонарі, було тільки два апарати УЗД – один в жіночій консультації, другий у дитячій поліклініці. Епідемія коронавірусу змусила звернути більше уваги на медицину. Хоча Вишнівська лікарня не є такою, що приймає «ковідних» пацієнтів, але ми лікуємо ускладнення після хвороби, займаємося реабілітацією. Окрім кисневих концентраторі, були закуплені апарати ЕКГ, функціональні ліжка, два апарати УЗД – портативний та стаціонарний. Придбаний спецавтомобіль, який вже цього тижня стає в роботу. Це авто ми задіємо в роботі мобільної бригади для тестування пацієнтів, які не можуть прийти до лікарні, забору матеріалів, відвезення мазків до лабораторії. Звісно, це покращить якість надання медичної допомоги.

У НАС МАЄ БУТИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНА МЕДИЦИНА. Сьогодні пацієнт, отримавши електронне направлення, може сам собі обирати медичну установу, де він хоче лікуватися. Тобто, це вже той етап, коли медичні заклади конкурують між собою за пацієнта. Він може приїхати до нас, а може куди завгодно, в будь-яке місто. У нашій лікарні працюють хороші спеціалісти. Але не менш важливим для надання якісних послуг є обладнання, за допомогою якого вони працюють. Дякуючи підтримці районної та місцевої влади, оснащення у нас на достатньо високому рівні. Одне з недавніх наших досягнень – кабінет комп’ютерної томографії. Вівторок та четвер – дні обстеження на КТ за направленням лікуючого лікаря, безкоштовно.

ПРОДОВЖУЄМО КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ПРИМІЩЕННЯ СТАЦІОНАРУ. Минулого року вже зроблено вхідну групу стаціонару, коридор першого поверху та розпочали капітальний ремонт першого  поверху терапевтичного відділення. Повністю реконструювали приміщення під кабінет комп’ютерної діагностики, багато років воно було складським. Також до стаціонару перенесли флюорографічній кабінет. За кошти державного бюджету, завдяки підтримці народного депутата Олександра Горобця, було придбано новий сучасний аналізатор на 100 досліджень. Він допомагає трохи розвантажити наших лаборантів від рутинної ручної роботи. Також за кошти держбюджету закуплено три нових стоматологічних установки.

МИ ЗАЛИШАЄМО БЕЗКОШТОВНУ СТОМАТОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ для пільгових категорій населення (учасники війни, інваліди війни, діти війни, інваліди 1-2 груп, ліквідатори аварії на ЧАЕС та інші). Це затверджено на сесії Вишневої міської ради в програмі підтримки нашої лікарні. Оскільки держава зараз покриває витрати тільки на дитячу стоматологію та ургентну дорослу, решту витрат по плановим стоматологічним послугам має профінансувати міський бюджет. Тобто, у нас в громаді пільгові категорії населення й надалі можуть відвідувати стоматологію безкоштовно.

Пункт невідкладної медичної допомоги для мешканців Вишневої громади. Пацієнти можуть звертатися за телефоном 55550. У разі необхідності, до пацієнта додому вийде бригада з фельдшером для надання необхідної медичної допомоги або за потреби лікар може проконсультувати по телефону.