Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

«Є два способи як показати ситуацію – об’єктивно чи створити шоу»

«Є два способи як показати ситуацію – об’єктивно чи створити шоу»З ініціативи ОБСЄ у Вишневому пройшов прес-тур для журналістів Київщини з метою допомогти їм розібратися, як правильно висвітлювати проблему домашнього насильства.

Захід проводився  Києво-Святошинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках кампанії «16 днів активізму проти гендерно обумовленого насильства». Також у ньому взяли участь представники інших організацій – директор Центру сім’ї та жінок Деснянського району Києва Тетяна Бачек та медичний психолог, дитячий психотерапевт, експерт, залучений до проєктів Координатора проєктів ОБСЄ щодо впровадження програм для осіб, що вчиняють домашнє насильство Оксана Степанюк.

«Зараз підвищена увага до питання домашнього насильства, саме тому і виникла ідея проведення даного прес-туру, – говорить Оксана Мельниченко, директор Києво-Святошинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. – Коли журналісти готують сюжети чи статті завжди є два способи як показати ситуацію – об’єктивно чи створити шоу. Ми надавали свої рекомендації, як висвітлювати, як задавати питання потерпілим, щоб не вганяти їх ще раз у проживання ситуації насильства.

У роботі є етика соціального працівника і дуже хочеться щоб така етика була і у журналістів. Сподіваюсь, вони усвідомлюють свою відповідальність за розповсюдження інформації пов’язаної з домашнім насильством. Тому що люди, постраждалі від домашнього насильства, і так із заниженою самооцінкою. Це можуть бути зовні успішні люди, а що в них робиться у родині це таємниця. І від того, як все це висвітлиться залежить їх подальша доля. Дуже важливо, щоб у ситуаціях оприлюднення ми могли бути терплячими, толерантними та уважними один для одного.

Важливим аспектом допомоги постраждалим особам є надання психологічної підтримки та послуг. Під час прес-туру психологи центру Тетяна Франчук та Марина Іваненко провели для журналістів майстерклас щодо роботи з дітьми та дорослими. Це дало можливість журналістам відчути себе в ролі постраждалих. У Вишневому вже третій рік діє одна з кращих на теренах України мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Постраждалі особи мають можливість отримати консультацію онлайн та особисто працювати з психологом та фахівцем із соціальної роботи.

Маю зазначити, що до організації заходу долучилася і Вишнева міська рада. Хоч ми і районний заклад, та з міською радою у нас завжди взаємодія, одне розуміння важливості соціальної допомоги та налагоджена співпраця. На прес-турі я звернула увагу на роботу громадських формувань у нашому місті, які допомагають поліції підтримувати правопорядок та співпрацюють з центром соціальних служб. Завдячуючи їм населення Вишневого відчуває себе більш захищеними. Це важливо, адже нестача кадрів поліцейських призводить до довготривалого очікування на виклик. На мій погляд, однозначно є потреба у функціонуванні муніципальної поліції у громадах».

Євгенія Гончаренко