Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

Вишневе та Крюківщина відстояли право на об’єднання

Вишневе та Крюківщина відстояли право на об’єднання Міський голова Ілля Діков запевнив, що у виграші будуть мешканці обох населених пунктів.

Києво-Святошинському району довелося кілька тижнів очікувати, поки Уряд визначиться із кордонами об’єднаних територіальних громад. Питання виявилося досить проблемним і Кабмін витратив чимало часу на додаткові консультації.

Нашу громаду цікавило, в першу чергу, рішення по Вишнівській ОТГ. Так, профільний комітет Верховної Ради наполягав на тому, щоби приєднати Крюківщину до Борщагівської громади (у складі сіл Петропавлівська Борщагівка, Софіївська Борщагівка та Чайки), не зважаючи на думку, власне, мешканців Крюківщини. Відомо, що сільська влада та громада давно вирішили приєднуватися до Вишневого.

На щастя, нашим населеним пунктам вдалося відстояти право на об’єднання.

У своєму зверненні в соціальній мережі Фейсбук міський голова Ілля Діков також назвав прийняту конфігурацію ОТГ оптимальною:

«Хочу дати роз’яснення з приводу створення об’єднаної громади Вишневого та Крюківщини. Є потреба, бо виникає чимало різних запитань – коли ми об’єднуємося, для чого і чому саме із Крюківщиною.

Нагадаю, що ми два роки готували це об’єднання. Міська та сільська громади і так, фактично, живуть спільним життям. Навіть суто географічно, кордон між Вишневим та Крюківщиною проходить по вулицях та дворах. Тут місто, а за два кроки – вже село. У нас спільна інфраструктура. Спільні задачі і комунальні питання.

Є великі проекти, зокрема, будівництво шляхопроводу через залізничні колії та ще однієї дороги на київську Кільцеву в районі Столичного ринку – окрім нас цього ніхто не зробить. Вишневе та Крюківщина, в однаковій мірі, зацікавлені в успішній реалізації запланованих проектів. І головне, завдяки створенню ОТГ – ми можемо це зробити.

Задовго до остаточного рішення про ОТГ, ми прорахували можливості та ресурси громади, її перспективний бюджет. Запевняю, що у виграші буде як Вишневе, так і Крюківщина. Ще рік тому, ми підписали меморандум, в якому взяли взаємні обов’язки щодо розвитку соціальної сфери, транспортної та комунальної інфраструктури міста та села. Вже працюємо в цьому напрямку.

Я відверто радий з того, що Кабінет Міністрів підтримав наше прагнення створити та розвивати Вишнівську ОТГ у складі Вишневого та Крюківщини. І в міській, і в сільській громаді склалася спільна думка, що така конфігурація об’єднання є оптимальною. У жовтні 2020 р. мають пройти місцеві вибори, на яких будуть обрані депутати та голова громади, а вже з початку наступного року ОТГ починає працювати. Тобто, вже скоро».