Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

«Своїм літнім родичам взагалі не дозволяйте ходити по магазинах – це найбільш вразлива категорія населення»

«Своїм літнім родичам взагалі не дозволяйте ходити по магазинах – це найбільш вразлива категорія населення» Головний лікар Вишнівської міської лікарні Наталя Скригіна відповідає на питання щодо коронавірусу.

Як зараз працює Вишнівська міська лікарня, враховуючи оголошений карантин?

Паніка – найстрашніший вірус. Але і нехтування правилами поведінки при карантині, також небезпечно для життя! Головна мета карантинних заходів - це обмеження контактів, для зменшення ризиків зараження небезпечними хворобами. Тому ми, більшість консультацій лікарів, перевели у телефонний режим для того, щоби люди не ходили до лікарні. Насправді, значна частина питань вирішується без особистої зустрічі із лікарем. Зокрема, рецепт за програмою «Доступні ліки» виписується в електронному вигляді по телефону.

Так як ситуація складна, на сьогоднішній день, кількість дзвінків дуже велика, на реєстратури амбулаторій йде надмірне навантаження. Тому  для них закуплено додаткові телефонні номери, щоб населення могло вчасно отримати відповіді на свої нагальні питання. Маючи таку нагоду, повідомляю ці  номери:

 АЗПСМ №1 що по вул. Європейська, 31а, (тел.067 230 14 13),

 АЗПСМ №2 по вул. Європейська, 43, (тел.067 230 14 15).

АЗПСМ №3 по вул. Г. Сковороди, 10 (тел. 067 230 14 19).

Щоб мінімізувати черги біля кабінетів, а разом з тим і ризик поширення вірусу, прийом пацієнтів ведеться за попереднім записом по «МЕДКАРТ 24» або ж  по телефону. Сімейні лікарі завжди  на телефонному  контакті з пацієнтом.

          Що робити для того, щоби убезпечити себе та своїх близьких від коронавірусної інфекції? Взагалі не виходити з дому?

Враховуючи темпи хвороби, рекомендуємо без зайвої необхідності не виходити на вулиці.

Головне, тримайте дистанцію з людьми. 1 метр – цілком достатньо, щоби убезпечити себе від вірусу. Багато хто ігнорує це просте і найефективніше правило профілактики. Наприклад, по вулиці  Європейській, біля банкомату, бачила велику чергу. Всі стоять впритул один до одного, нехтуючи правилами поведінки на карантині. Так само і в магазинах. Люди наражають себе на зайву небезпеку в тих моментах, коли дуже просто себе убезпечити. До речі, своїм літнім родичам взагалі не дозволяйте ходити по магазинах. Це найбільш вразлива категорія населення,  у них дуже висока ймовірність ускладнень, в разі зараження. Проявіть до них турботу та купіть їм все необхідне самі.

 Зараз багато говорять про дезінфекцію в ліфтах, але вона, на жаль, не убезпечить на 100 % від зараження вірусом. Моя порада, все ж таки, по можливості не користуватися ліфтом взагалі.

          Який порядок дій, якщо у людини є підозра на коронавірус?

При будь-яких проявах ГРВІ, будь-ласка, повідомте про це свого сімейного лікаря, який далі буде діяти відповідно до затвердженого маршруту пацієнта з підозрою на коронавірусну інфекцію.

          Який ефект має впровадження карантинних заходів? Чи зможемо ми в такий спосіб уберегти себе від епідемії?

Перед очима у нас є приклад Китаю, який вже майже подолав спалах епідемії. Натомість, в Європі, як вважає більшість експертів, карантинні заходи запровадили надто пізно. Це дозволило вірусу поширитися на велику кількість людей в багатьох країнах континенту. Тому, дуже добре, що в Україні розпочали боротьбу з коронавірусною інфекцією ще до того, як розпочався спалах епідемії. Звісно, людям карантинні обмеження є незручними, але це зроблено для нашого спільного блага.

          Чи є контроль за людьми, які поверталися із країн, де є епідемія коронавірусу?

Кожен, хто повертався з-за кордону, отримував пам’ятку про необхідність самоізоляції. Але виконання повністю покладено на свідомість громадян. Законодавство ніяк не регулює режим самоізоляції. Але я маю сказати, що більшість людей, все ж таки, ставиться до цього з усією відповідальністю. Вони стають у нас на облік, щодня їм телефонує лікар, фіксує температуру та самопочуття.

Потрібно пам’ятати, що порушення правил щодо карантину людей, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподаткованих мінімумів громадян ст. 44 (3) Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст.325 Кримінального кодексу України карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, та позбавлення волі на той самий строк.

Велика небезпека полягає в тому, що новий вірус заразний навіть в  інкубаційний період. А він досить довгий – звичайно 14 днів, але може бути і 24 дні, і навіть 32. Людина може відчувати себе цілком добре, але в той самий час, вона вже є носієм інфекції. Тому, так важливо дотримуватися правил самоізоляції. Це стосується не тільки тих людей, які повернулися з-за кордону, але будь-кого, хто має ознаки ГРВІ і не перебував за межами країни. Якщо погано себе почуваєте, будь ласка, не розповсюджуйте інфекцію. Навіть, якщо це звичайна нежить, краще залишайтеся вдома та зателефонуйте лікарю.