Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

«Доступні ліки стали ще доступнішими»

«Доступні ліки стали ще доступнішими»У Вишневому вже 14 аптек, де відпускають препарати за електронними рецептами

Кількість аптечних закладів, які уклали договір з Національною службою здоров’я і стали партнерами програми «Доступні ліки», постійно зростає. Це означає, що доступні ліки стають ще доступнішими, оскільки їх можна отримати у більш розгалуженій мережі аптек.

Зазвичай вишнівчани звертаються до найближчої аптеки біля поліклініки – це аптека №14 по вул. Європейській, 35. На неї приходиться більше половини всіх ліків, які відпускаються населенню за цією програмою в нашому місті. На південній стороні Вишневого також багато звернень до аптеки №17 по вул. Святоюріївській, 11. Натомість, у нашому місті є ще 12 аптечних закладів, до яких Ви можете прийти із електронним рецептом. Можливо, вам так буде зручніше і ближче до дому.

Також ми нагадуємо, щопацієнти, які страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу чи бронхіальну астму, повинні вимагати у лікаря електронний рецепт саме із назвою діючої речовини, а не конкретної торгової марки ліків.

Та сама діюча речовина може міститися у багатьох препаратах – і дороговартісних, і безкоштовних, які входять до списку програми «Доступні ліки». Аптекар зобов’язаний запропонувати пацієнту усі торгові марки ліків, а пацієнт уже сам обирає – взяти той препарат, який дають безкоштовно, чи доплатити за інший. Опісля вибір пацієнта фіксується в електронній системі і таким чином відпускається рецепт.

Які препарати люди беруть найчастіше? Це ліки Бісопролол і Клопідогрель. Саме ці ліки, які призначають при серцево-судинних захворюваннях, лікарі виписали у чверті з усіх рецептів.

Усього до програми «Доступні ліки» входять 23 міжнародні непатентовані назви, або простою мовою – діючі речовини. Використовуючи їх, фармацевтичні компанії встановлюють різні ціни для вироблених препаратів і по-різному їх називають. Але ефект від приймання дешевших чи дорожчих ліків буде той самий, якщо у їхньому складі та сама речовина, яка лікує.

Реєстр лікарських засобів, які можна отримати за цією програмою, оновлюється двічі на рік. Чергове таке оновлення завершили 15-го серпня цього року. У новому переліку «Доступних ліків» – кількість тих, які можна отримати безкоштовно, зросла на 14 позицій. Загалом у реєстрі 254 препарати, 78 з них – безкоштовні, решта відпускаються з незначною доплатою. 146 лікарських засобів – українського виробництва, 108 – іноземного. Найдорожчий препарат, вартість якого повністю відшкодовує держава, коштує 863 гривні.

Одним електронним рецептом можна скористатися лише один раз і лише упродовж місяця. Фармацевт зобов’язаний продати пацієнту саме ту кількість лікарських засобів, яку призначив лікар.

В аптеках Вишневого, загалом за програмою «Доступні ліки», люди отримують до п’яти тисяч лікарських препаратів за один тиждень. Дефіциту на доступні ліки не спостерігається – кажуть аптекарі. Навіть якщо чогось немає в наявності, завжди можна піти в іншу аптеку, яка є партнером програми. Для Вашої зручності ми публікуємо карту аптек, в яких можна отримати лікарські засоби за програмою «Доступні ліки».

Подивитись карту аптек