Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

Досягнення Вишнівського Палацу культури і мистецтв

Досягнення Вишнівського Палацу культури і мистецтвЦього місяця Комунальний заклад «Палац культури і мистецтв Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області» святкував свій перший день народження. За рік його існування було зроблено чимало корисних справ. Про досягнення та плани «Палацу культури і мистецтв» нам розповів його директор Павло Бойко.

Палац культури і мистецтв почав свою діяльність 11 лютого 2013 року, але фактично він був створений у 2011 році. Підштовхнуло до створення такого закладу те, що у кожному населеному пункті є будинки культури, які організовують дозвілля містян, де бажаючі можуть займатися співами, танцями, проводяться різні розважальні програми. У Вишневому, на жаль, такого закладу взагалі не існувало.

На базі новоствореного закладу було засновано Театр на ходулях, учасники якого облаштували все за власні кошти. Тільки костюмів вони принесли більше, ніж на 70 тис грн. На День міста колектив презентував жителям Вишневого Живі скульптури. Також вони планують відкрити театр вогню.

Народний аматорський хор «Вишневий дзвін» функціонує вже 15 років. На жаль, за ці роки їхні костюми зносилися та мають старий вигляд.

Літературний гурток під керівництвом поетеси Тетяни Домашенко приймає учать у різних районних конкурсах та займає призові місця.

Також Павло Бойко хоче організувати танцювальний гурток, в якому зможуть безкоштовно займатися діти з малозабезпечених сімей.

 Всі культурно-розважальні програми для мешканців проводяться на безкоштовній основі.

Палац культури та мистецтв не має жодного комп’ютеру. «Ми всі ходимо зі своїми ноутбуками. Один хлопець приніс свій принтер, аби ми могли хоча б щось роздрукувати. Тільки в цьому році з міського бюджету були виділені кошти для купівлі декількох комп’ютерів», - каже Павло Бойко.

Палацу культури та мистецтв доручили виконувати «Програму розвитку культури». Це такі державні заходи, як День захисника вітчизни, 9 Березня, Шевченківські дні, День міста тощо.

В минулому році з бюджету міста було профінансовано 16 розважальних заходів, а Палац культур  і мистецтв провів 31. Тобто решту концертних програм підприємство проводило за власні кошти, або шукало небайдужих спонсорів. «Ми своїми силами, як могли, проводили ці програми. До речі, такі заходи як «Вишневе має талант», «Танцюй, Вишневе» - аналоги улюблених телевізійних шоу – збирали повні зали глядачів та учасників. Вони також були проведені за власні та спонсорські кошти. З бюджету профінансовано тільки фінал конкурсу «Вишневе має талант», який був проведений на день молоді», - розповів Павло Бойко.

Цьогоріч міською програмою розвитку культури заплановано провести 23 заходи, а сам Палац Культури та мистецтв планує провести ще 33:

-         «Палац культури запалює зірки» направлений на виявлення талановитої молоді Вишневого;

-         Літературні години для шкільної молоді;

-         Камеді батл – гумористичний захід;

-         Вишневий кінопоказ буде проводитися у зв’язку з тим, що  у місті немає кінотерту. Проте у міської ради є екран та проектор. Тож, є бажання створити місцевий кіноклуб;

-         Міс Вишневого;

-         Садок вишневий коло хати – всеукраїнська літературна акція до шевченківських днів;

-         Концертна програма до дня театру;

-         З початком літа планується організувати «Караоке на Жовтневій»;

-         Продовження улюбленого шоу «Вишневе має талант – 3» тощо.

Наразі в Палаці культури та мистецтв є 12,5 посад, з яких фактично існує 10: директор, заступник директора з культурно-масових робіт, який займається організацією та виконанням міської програми та інших культурних заходів, головний бухгалтер, завідуючий сектором з основних відділів діяльності, художній керівник (куратор літературного гуртка та театрального), режисер театралізованих заходів і свят, методист, керівник народного аматорського хору «Вишневий дзвін», акопоніатор, керівник аматорського колективу «Театр на ходулях» та прибиральник.

На сьогоднішній день у Палаці культури та мистецтв існує 4 гуртки: Театр на ходулях, Народний аматорський хор «Вишневий дзвін», поетичний гурток та театральний гурток в приміщенні ЗОШ №2. У всіх цих гуртках займаються не тільки діти, а й дорослі. «Палац культури був створений для всіх мешканців міста. Наприклад, у «Театрі на ходулях» можуть навчатися як маленькі діти, так і старші люди. До хору «Вишневий дзвін» входять дорослі. У Вишневому вже є Центр творчості для дітей та юнацтва, в якому функціонує безліч гуртків для молоді. Ми хотіли створити такий заклад, до якого могли б долучатися всі бажаючі», - розповідає директор Палацу культури.  Загалом у Палаці мистецтв займається більше 60 людей.

 

Анна ЛАПЕНКОВА