Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

Хронологія подій минулого тижня

Хронологія подій минулого тижняЗатори на дорогах, оголошення у соцмережах про погроми на вулицях міста, загони самооборонизакриті заклади освіти, величезні черги у магазинах, ультиматуми владі міста, люстраціянародні зібрання вишнівчан… так Вишневе прожило минулий тиждень.

20 лютого, четвер. Цей день вишнівчани запам’ятають надовго. Біля АЗС утворились затори з десятків автомобілів. Люди йшли пішки з Києва додому, через перенавантаження доріг, маршрутки стояли у корках годинами.

З прилавків магазинів і супермаркетів містяни буквально змітали продукти харчування, навіть ті, які не вживають зазвичай.

Стурбовані батьки забирали дітей із закладів освіти, школи закривали. Після п’ятої години вечора на вулицях майже не було перехожих. Пусті подвір’я, дитячі майданчики.

У соціальних мережах і на різних форумах в Інтернеті мешканці поширювали плітки щодо наявності на території міста п’яти сотень «тітушок», про погроми на вулицях і школах, про вибухи автобусів на південній стороні міста та ін. Жодна з інформацій не підтвердилась, проте добряче налякала громаду.

Близько восьмої години вечора біля пам’ятника Тарасу Шевченку почали збиратись активісти міста й організовували загони самооборони. До самого ранку вони патрулювали вулицями Вишневого, зберігаючи спокій у місті. Та часом траплялися випадки, коли загони зустрічалися й помилково приймали один одного за «тітушок».

В ніч з 20 на 21 лютого у Вишневому не трапилось надзвичайних ситуацій. На відміну від сусідньої Боярки. Там повалили пам’ятник Леніну.

21 лютого, п’ятниця. Близько 11 години ранку біля міської ради почали збиратись люди, їх прийшло близько 70 чоловік. На зібранні були присутні депутати міської ради, секретар ради, заступники міського голови, вишнівчани. Одна з головних вимог, що висунули активіст Віталій Плескач і депутат міської ради  Юрій Лісничийвихід з Партії регіонів і розпуск фракції, публічне вибачення перед народом. Також вимагали скласти повноваження секретаря ради та міського голови. На виконання цих вимог дали 24 години.

22 лютого, субота. Той же час і те саме місце. Біля міської ради знову почали збиратись вишнівчани. Цього разу їх було близько 100 осіб.

Опозиційні депутати красномовно виступали, улюблені заклики «ганьба і банду геть!», говорили довго і багато. Повідомили присутніх про те, що представники влади та депутатського корпусу вийшли з Партії регіонів.

24 лютого, понеділок. До міської ради знову йдуть вишнівчани. Зібрання проводять в актовій залі міської ради, людей так само близько однієї сотні. Вже присутні міський голова Ілля Діков і представники виконавчої влади. Головні обличчя, що підбурюють людей  ті самі – Плескач і Лісничий. Знову закликають скласти партійні квитки та вийти з Партії регіонів. Хоча це було зроблено ще два дні тому. Та покаятись перед людьми. Після монологів опозиційних лідерів Вишневого людей повезли до Київської ОДА, але обіцяли повернутись у вівторок ввечері.

Ближче до обіду до стін міської ради прибули представники Майдану. Говорили з міським головою. За кілька годин поїхали. Проте на цьому відвідини не закінчились. До ради прибули представники «Правого сектору». Все відбувалося спокійно, штурму приміщення міської ради не було.

Вечір 25 лютого, вівторок. Актова зала міської ради вщент заповнена людьми. На зібрання прийшла інтелігенція міста, представники закладів освіти та комунальної сфери, молодь, небайдужі мешканці.

На заході мешканці Вишневого говорили про події на Майдані, політичну ситуацію в країні.  Частина з присутніх вишнівчан виступали із закликом про складання повноважень міського голови Іллі Дікова та секретаря ради Олександра Самойленка.  Інші мешканці відстоювали мера міста й говорили, що до виборів міських голів не потрібно у Вишневому змінювати діючу владу.

Вишніський активіст Віталій Плескач та депутат міської ради Юрій Лісничий користуючись суспільно-політичною кризою в Україні намагаються дестабілізувати ситуацію у Вишневому. Починаючи з 21 лютого вони закликають людей на мітинги до міської ради. Вимагають від влади складання партійних квитків з вибаченням перед українцями за події у столиці, що трапились на минулому тижні; люстрації влади; розпуск фракції Партії регіонів у Вишневому, складання повноважень міського голови та секретаря ради. Варто зазначити, що на ці зібрання приходить від 70 до 100 чоловік. Лише 25 лютого на народне зібрання прийшло понад 300 вишнівчан. Половина з них, мешканці, які підтримують міського голову Іллю Дікова та його команду.

Віталій Плескач і Юрій Лісничий виступають від імені жителів Вишневого, від всіх його мешканців. Хоча реальної підтримки вишнівчан вони не мають, з огляду на кількість мітингувальників на зібраннях. Провокують і підбурюють мирних жителів до  повалення влади у місті, створюють суспільну напругу, користуються популістськими лозунгами. Опозиційні лідери Вишневого не пропонують конструктивних дій щодо розвитку життєдіяльності міста.

«Міський голова, це  в першу чергу господарник, - зазначив мер Вишневого Ілля Діков. - Якщо до мене є запитання щодо життєдіяльності міста та комунального господарства, я готовий говорити та давати відповіді».