Що необхідно знати про коронавірусну інфекцію?

Увага! Сайт оновлюється. Деякі розділи можуть бути недоступні.

Хоробрі хлопці на варті порядку міста

Хоробрі хлопці на варті порядку містаПісля подій, які сталися минулого тижня, в Києві та інших містах громадяни почали створювати пости самооборони для контролю порядку на вулицях. Вишневе не стало винятком. Відважні хлопці самостійно висунули свої кандидатури на оборону міста.

Всім вже відомо хто такі «тітушки» і що від них можна очікувати і саме тому створюються пости самооборони. У Вишневому діють три таких пости, головна мета яких підтримувати порядок у місті, не допустити зросатння злочинності, побоїв і найголовніше не дати «тітушкам» потрапити до міста. Зв'язок підтримується між постами рацією, а чергування відбувається по-різному. «Ми не хочемо, щоб в нашому місті відбувалися крадіжки та погроми, як у Києві», - сказав один із оборонців.

Спочатку хлопці збиралися аби патрулювати вулицями, а потім вже були організовані пости у місті. Працюють патрулі, які підтримують громадський порядок: піші, домашні та автомобільні. Кожної ночі патрульні автівки з декількома хлопцями виїжджають на перевірку порядку вулиць.

Згодом молоді хлопці згортувалися самостійно, з розумінням та спільною метою: місто потребує охорони та організували блокпости. Як каже один із них, що від інших допомоги не дочекаєшся, Хоробрі хлопці на варті порядку містадоки не візьмеш все в свої руки. Інструктажі проходять перед виходом на чергування, їх проводять працівники Вишнівського відділення міліціії. Вишневе.

«Найбільше нам допомагають мешканці міста, це й дідусі і бабусі,  молоді люди. І доки вони нас підтримують – є сила тут стояти», - сказав «охоронець». Підтримка мешканців важлива для цих людей їх мають сприймати серйозно, адже загони самооборони покликані зберігати мир у Вишневому. Більшість жителів адекватно ставляться до них, а деякі водії сигналять в знак поваги. Небайдужі жінки та дівчата приносять гарячу їжу, різні продукти та теплі ковдри. А деякі жителі охоче приєднувалися до самооборони. Але є й такі, що не розуміють важливість дій загонів самооброни та інколи викрикують непристойні слова в сторону хлопців.

Справжня робота починається надвечір, а в ночі намагаються перевіряти всі машини. Без дозволу водія самооборонівці не оглядають автівку. Зупиняють в основному вантажні та деякі підозрілі легкові машини. З перших днів роботи, деякі люди сприймали цих хлопців за «тітушок». Траплялися випадки, коли водії взагалі не зупинялися та гнали машину на шаленій швидкості.

Хоробрі хлопці на варті порядку містаВ такий нелегкий для країни час у місті майже не видно міліції, яка повинна захищати народ від злочинців. Натомість молоді хлопці стають на варту міста та слідкують за порядком. Як запевнив один із хлопців, міліції блокпост вони передадуть, але до першого інциденту. Доки патрулює самооборона, порушення в місті зменшилися і якщо правоохоронці не будуть справлятися із своїми обов’язками, самооборона працюватиме й надалі.

Командир ГФ «Спецзагін «Дельта» Сергій Кріпак повідомив, що блокпости співпрацюють із «дельтівцями» і щогодини підтримують з ними контакт. Бійці «спецзагону» об’їжджають всі пости уночі, аби в разі надзвичайної ситуації або конфлітку надати допомогу учасникам загонів самооборони. За той час, доки працювала самооборона серйозних правопорушень у місті не виявили.